Šta je novo?

Zamena Gaming laptopa Business laptopom?

shomiNBGD

Slavan
Učlanjen(a)
09.02.2013
Poruke
2,284
Poena
335
Moja oprema  
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logi G513 & G502
Laptop
HP Elitebook 850 G8
Tablet
Galaxy Tab A8
Mobilni telefon
Galaxy S23 Ultra
Pametni uređaji
Galaxy Watch 5
Steam
shomispc
Pristup internetu
  1. Optički internet
Dakle, ideja je da zamenim postojeci laptop nekim manjim/laksim i nadam se boljim ali da ne platim previše ili nimalo :)

Trenutno imam Lenovo Y700 (I7-6700HQ, GTX 960M 4GB DDR5, 8GB DDR4, 120GB NVME SSD, 1TB HDD) koji sam kupio nov preko oglasa pre 2 godine.
Ni jednu igricu nisam upalio mesecima, poslednji put kad sam "ozbiljno" igrao CSGO je bilo prošle godine.
Laptop mi služi za filmove, serije, surf, i programiranje - dakle realno mi ne treba.
Najviše (jedino) mi smeta gabarit, glomazan je za držanje u krilu i nošenje (15.6 je ekran, a form factor je kao neki 17" ili 18")

E sad, onog što je moja primarna ideja je da ga zamenim sa HP EliteBook 840 G5 (I5-8350 ili I5-8250). Koliko vidim na KP ima polovnih ali super očuvanih za 650e (Ne smeta mi nordic layout, odavno ne gledam u tastere :) ), ženi sam tako uzeo pre godinu dana EliteBook 830 G3 i još uvek leti.

Šta vi mislite, isplati li se? Koliko vidim u poređenjima procesora I7-6700HQ sa osmom generacijom I5-8250u, I5-8350u, I7-8550u ispada da je sve tu negde i zapravo bih samo menjao gabaritan laptop sa portabilnim.
Koliko uopšte realno vredi moj laptop? Na oglasima nema ni jedan takav, oni sa tim procesorima kreću od 550e (acer plastikaner sa slabijom grafikom) pa naviše a moj je realno u mint stanju (bolesnik sam koji nikada nije preklopio laptop bez da unutra stoji ona fabrička tkanina).

Ako mislite da ima i neka bolja opcija, otvoren sam za predloge.

Hvala svima unapred :)
 
Pa iskreno deluje mi da za ovo treba debela doplata, a nisam bas spreman na to jer bih laptop i zamenio skoro pa iz hira.
Ideja je da prodam moj, i doplatim minimalno ili ne doplatim uopste..
 
Imaš HP renew laptopove da uzmeš.
Laptopovi koji stajali, nisu prodati, ili koji su imali mali defekt pa je taj defekt popravljen, a cene su 40% niže od novih istih.
Ćalu sam uzeo HP x360 Pavilion, i5 8250u, 256gb nvme ssd, 8gb rama, 14" 1080p touch. Cena bila oko 65k, dok cena za isti je bila oko 110k, i ima garanciju garancijom od 2 godine.
Samo je pitanje šta ima trenutno. To kupuju na licitaciji jednom u 6 meseci ili tako nešto.
 
Poslednja izmena:
A gde moze da se vidi ponuda toga?
 
Slobodno stavi ovde, u Market delu je dozvoljeno

...über rimini 7
 
Ne mogu da stavim, jer upit u trenutno stanje mora da se posalje, pa da se saceka odgovor. Cene ne znam dok ne pitam po PN-u, koji pise na lageru.
 
Nazad
Vrh Dno