Šta je novo?

Pc freeze

Djenka

Poštovan
Učlanjen(a)
17.04.2015
Poruke
274
Poena
70
Pomoc. Aaaa. Sinoc peglao cs. Ugasio ga normalno. Jutros, ako buttuje do windowsa cim se ulogujem odma zamrzne posle nekih 5 sekundi ako se ne ulogujem frizuje na login skrinu. A desi se i da ne butuje posle bip zvuka vec treperi donja _ crta na crnom ekranu. Ima li pomoci. Nisu mi se desavali nikakvi random restarti pca u u radu ima 8 meseci sigurno. Sve radilo do lepo do jutros. Ne mogu da udjem u opciju u win da vidim sta prouzrokuje to, jer zamrzne. Razmisljam da ga produvam od prašine jer nisam to radio 3, 4 meseca.. al ne vidim da je do toga. Dakle samo friz ako dodje uopste do sistema. Zna i da zastane posle logo ekrana kad treperi donja crta to sam vec napisao. Ako se odlučim tj ako budem morao restart sistema da ne otvaram novu temu, jednom sam probao i nije mi dao da reinstaliram jer je hard u nekom modu i treba nesto da se njaka, al to ce mi neko objasniti kasnije ako ne bude leka za ovo. BIOS nije cackam uopste u tih 8 meseci. Sve je bilo namešteno i radilo kako treba.
Moze da se prebaci tema u servis, pod euforijom sam pa sam ovde pisao..

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To liči na problem sa diskom, možeš li u safe mode ?
 
Nudi mi opcije ono recovery itd. Kad dodjem kući pokušaću za pola sata..

Morao sam nesto do centra i taman skinuo ga i otisao da izduvam prasinu, dok sam to radio, izvadio sata iz ssd-a i izduvao ceo racunar i vratio kabl logicno, to je sve sto sam uradio i ovo sad pisem sa kompa.
http://prntscr.com/opxi6i evo sentinel od ssd-a gde je i sistem
jel moguce da je nesto zagllupeo ili sta? bukvalno je 15 puta bio friz na istom mestu u isto vreme. i sad evo 10 min nista... Jel moguce da drugi hard pravi problem, pored ssd-a imam jedan sto sam prebacio iz lap topa 100/100 i jedan stari WD on je na 99/71 i ima problem "Problems occurred between the communication of the disk and the host" 200k puta lol
 
Poslednja izmena:
mozda se kabl izvukao bio nesto pa si ga sad leepo vratio? iskljucio si ga iz struje malo pa je dosao sebi, izduvao si prasinu itd....
 
da da, jedino sam sistemski iskopcao i vratio, bio je iskljucen pc jedno sat vremena i u medjuvremnu izduvan.
evo jos jedan info, sve sto je crveno/zuto je vezano za harddisk1, kad ukljucim sentinel jedini od 3 harda sa bed sektorima je taj WD za koji stoji oznaka u sentinelu da je hardsik1.. desavalo se juce, 3 avgusta, 24.7 itd itd, sve je za harddisk1. Tako ga prikazuje i sentinel i sistemm pa me interesuje jel moze on da pravi gluposti tako..
http://prntscr.com/opxsbb
 
Najbolja opcija za tebe i ubuduće. Napravi Win bakcup. To radi svakog meseca. Neka ti uđe u rutinu. Zameni SATA kablić nekim malo boljim. Kada ti se desi ovakav problem onda samo povučeš backup sa fleške. Ako ti je legalan win, poveži ga na Hotmail.
 
Treba odraditi testove, prvo RAM memorija, moze da se desi da je i ona zezala dok nisi ocistio. Ocisti kontakte na RAM modulima pa uradi test. HDD Sentinel ti nije pouzdan pogotovo za SSD, uradi test sa HD Tune ili Victoria alatom. Freeze moze i lose napajanje da bude, ploca.
 
Najbolja opcija za tebe i ubuduće. Napravi Win bakcup. To radi svakog meseca. Neka ti uđe u rutinu. Zameni SATA kablić nekim malo boljim. Kada ti se desi ovakav problem onda samo povučeš backup sa fleške. Ako ti je legalan win, poveži ga na Hotmail.
Legalan jeste, mislim da sam ga povezao sa windowslive nalogom. Nisam siguran. Ne mogu ga sad istestirati jer večeras idem na odmor a da je ostao smrznut razmisljao bih 10 dana sta mu se dešava. Sve je normalno sada. Izmenjacu sva 3 sata za svaki slučaj. Meni je to sve isto crni žuti crveni. Ima li neki sata kabl za preporuku? Neka marka? Hvala na pomoći.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Legalan jeste, mislim da sam ga povezao sa windowslive nalogom. Nisam siguran. Ne mogu ga sad istestirati jer večeras idem na odmor a da je ostao smrznut razmisljao bih 10 dana sta mu se dešava. Sve je normalno sada. Izmenjacu sva 3 sata za svaki slučaj. Meni je to sve isto crni žuti crveni. Ima li neki sata kabl za preporuku? Neka marka? Hvala na pomoći.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Ima ovde na forumu ljudi koji imaju gomile tih kablića. Jedan dečko je otvorio igraonicu i kupio je 10 matičnih ploča Asrock. Dao mi je 3 komada besplano. Postavi oglas ili pitaj u temi "nema ni kod bakutanera"

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?140777-Ako-vam-treba-d%C5%BEabe-(nema-ni-kod-bakutanera)/page126
 
Nazad
Vrh Dno