Šta je novo?

Boot problem

mihajlosd

Slavan
Učlanjen(a)
26.08.2012
Poruke
2,369
Poena
255
Drugari, imam jedno pitanje, pa ako je neko rad da mi pomogne.
Zali mi se matori kako mu se samo zakocio komp odjednom i nije hteo da reaguje. Kad ga je hardverski restartovao (na dugmence), pri boot-u mu izbacuje ovo, i tako u krug.
Ja nesto sumnjam da mu nije riknuo hdd, ali ne znam. Jel ima ko da se bolje razume u problematiku, da mi kaze sta mu je, pa da vidim ako treba da kupim nesto i da idem da mu namestim. Hitno mu je.
Hvala puno
cdf271f4af7d997ddbb36734c5e53d2d.jpg
0a09957298cf67a061f5d8a19efce82e.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Crko HDD, najverovatnije.. Može biti i kabl da zafrkava.. Prvi promijeni kabl, pa ako neće, provjeri HDD..

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uzet je novi hdd i sad je ok sve.
Nego jos veci je problem kako sad sa tog hdd vratiti podatke (bar neke)? Sta da radim?
Msm prvenstveno kako da taj stari 3.5" hdd povezem sa nekim drugim racunarom?
Ja sam probao preko ovoga (slika) ali nece da ga ucita.
Da li nema dovoljno struje za napajanje nemam pojma.
Sta mi je ciniti?
469a367a731d55b837e05013f7c2b377.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hvala na savetu...pretpostavio sam da mu je slaba struja, a eto nije mi palo na pamet da ga povezem na dvd.
Medjutim nista. Mrtav. Odneo do servisa i oni kazu isto i salju me u Bg i neki servis sto se bavi samo time. Em je pareno, em ni oni ne garantuju koliko ce povratiti.
Pa posto su u servisu rekli da je verovatno elektronika, onda sam resio da probam da nadjem neki polovan na oglasima a da odgovara elektronika, pa da prebacim.
Za to ce mi opet trebati vasa pomoc. Ne znam sta tacno da gledam, tj. sta sve mora da se poklopi da bi elektronika odgovarala?
Evo slike mog hdd-a:
ff60d3f54bca2cf72359894d250cd066.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne radi to tako sa SATA diskovima. Ima mnogo više od pukog menjanja ploćice.
 
Odes na Aliexpress i nadjes tvoju elektroniku. Najsigurnije da i revizija plocice bude ista kao i ostale sitnice. Obicno Kinezi sve lepo napisu, a ti samo proveravas sta tacno imas. Kad stigne, odlemis svoj BIOS i nalemis na novu plocicu.
Naravno, ako je elektronika...
 
Uh...moze li malo blize...gde gledam tu reviziju pločice?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel se disk uopšte uključi kad ga priključiš na napajanje, zavrti li se?
 
Uh...moze li malo blize...gde gledam tu reviziju pločice?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Klikni na bilo koju pločicu sa linka koji sam ti postavio i tamo na slikama imaš šta treba kod sebe da proveriš (revizija pločice, pa za neke i motor...)

Sent from my KOB-W09 using Tapatalk
 
Ako se ne čuje motor, onda je moguće da je kvar jednostavniji i da je samo pregorela jedna ili obe diode na elektronici PCB1.jpg.
Another protection device called Transient Voltage Suppression diode or TVS diode. It protects PCB from power surges from external power supply. When TVS diode detects power surge it fries itself and creates short circuit between power connector and ground. There are two TVS diodes on this PCB for 5V and 12V protection.
Ne znam da li može vizuelno da se utvrdi, guglaj, a najbolje da ispita elektroničar.

Nađoh i ovo https://community.wd.com/t/hdd-tvs-diode-faq/14692
 
Red bi bio da javim ishod, kad sam vec trazio pomoc.
Resio sam problem. Nisam imao vremena da cekam plocicu sa alija pa sam porucio citav hdd sa kp sa istom pločicom.
Prelemio bios chip i hard radi bez problema i svi podaci su tu, sto je najvaznije.
Eto, ipak se moze resiti problem bez da se hard nosi u one laboratorije koje su mi trazile po 30+ hiljada i plus sto ne garantuju nista koliko ce izvuci. Naravno to pod uslovom da je otisla samo elektronika.
A ono sto me je najvise fasciniralo jeste da ni jedan servis nije hteo (citaj nije znao) da se bakce sa tim. U sta su se pretvorili ovi nazovi "serviseri"...praktizno u mjenjače delova. Aha...otiso ti je hard...savi novi, poveze sata i power kabl i uzme ti pare. Strasno.
Eto, bilo bi mi drago da ova tema pomogne jos nekom sa sličnim problemom i jos jednom hvala svima koji su pomogli meni.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno