Šta je novo?

Novi smartfon do 500e

Vicent87

Cenjen
Učlanjen(a)
03.09.2018
Poruke
1,252
Poena
145
Potrebni su mi saveti i misljenja o izboru sledeceg telefona. Trenutno sam na Mi 8 ali mu je vreme da se menja. Odmah da kazem, Xiaomi ne dolazi u obzir. 5 godina sam iskljucivo na MIUI i vreme je za promenu. Kupio bih sa oglasa telefon, eventualno u radnji ako nije nerazumno visa cena nego na oglasima.

Sto se tice karakteristika ubedljivo najvaznije su mi performanse tj ugodjaj prilikom svakodnevnog koriscenja. Ne igram igrice. Sem toga ne bih nista posebno isticao jer nemam posebno bitnijih stavki koje bih izdvojio u odnosu na neke druge. Dakle posle performansi, gledam sveukupno sta telefon nudi za taj novac.

Za sada neki izbor na prvi pogled cine:

1. Oneplus 7
2. Huawei P30
3. Samsung S10(e)
4. iPhone 8
 
iP8 je odlican telefon, ne slusaj Joxy-a . Ima onaj starovinski izgled, veruj mi da ja kad koristim iphone ne menjam po godinu dana i vise, a cim predjem na android za godinu dana izmenjam 3.
Od svih ovih gore navedenih ja bih isao na OnePlus7 8/256, dobijas vise memorije a i rama za cenu.
Posle njega mozda samsung s10(e)
ne znam da li volis da se igras, rutujes, magisk, custom romovi? ne bih isao na p30 ako volis da se igras telefonom, ne moze da se otkljuca bootloader.
iP8 je stvarno odlican telefon, ali bih ja ipak radije isao na ip8 plus ili iPxr
 
1.
3.
2.
4.
Ja bih tako...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
iP8 je odlican telefon, ne slusaj Joxy-a . Ima onaj starovinski izgled, veruj mi da ja kad koristim iphone ne menjam po godinu dana i vise, a cim predjem na android za godinu dana izmenjam 3.
Od svih ovih gore navedenih ja bih isao na OnePlus7 8/256, dobijas vise memorije a i rama za cenu.
Posle njega mozda samsung s10(e)
ne znam da li volis da se igras, rutujes, magisk, custom romovi? ne bih isao na p30 ako volis da se igras telefonom, ne moze da se otkljuca bootloader.
iP8 je stvarno odlican telefon, ali bih ja ipak radije isao na ip8 plus ili iPxr
Ma kakav iP8 pored ovih. Dobar je to mob ali u ovoj konkurenciji nema mesta.
Da je rekao X/XS/XS, eventualno iP8 Plus pa i da razumem, ovako zaista ne. [emoji4]
 
iP8 je odlican telefon, ne slusaj Joxy-a . Ima onaj starovinski izgled, veruj mi da ja kad koristim iphone ne menjam po godinu dana i vise, a cim predjem na android za godinu dana izmenjam 3.
Od svih ovih gore navedenih ja bih isao na OnePlus7 8/256, dobijas vise memorije a i rama za cenu.
Posle njega mozda samsung s10(e)
ne znam da li volis da se igras, rutujes, magisk, custom romovi? ne bih isao na p30 ako volis da se igras telefonom, ne moze da se otkljuca bootloader.
iP8 je stvarno odlican telefon, ali bih ja ipak radije isao na ip8 plus ili iPxr

Mnogo puta sam cuo identicnu tvrdnju za iPhone, ali nazalost do sada nisam imao priliku da koristim i da se u to uverim. Upoznat sam s tim da je mozda najstabilniji UI tj OS ali konkretno ovde me brine koliko iPhone 8 zastareo u odnosu na ove 2019 modele, kako trenutno tako i u narednih godinu-dve. S obzirom na cenu, nisam u mogucnosti da idem na X, XR, XS.

Da je rekao X/XS/XS, eventualno iP8 Plus pa i da razumem, ovako zaista ne. [emoji4]

Nisam uzeo te modele u razmatranje zbog njihove cene. Da sam u mogucnosti da kupim neke od tih (s izuzetkom iPhone 8+) definitivno se ne bih dvoumio ako nista drugo bar eto da probam iPhone koji je aktuelan. Vec sa iPhone 8 se ozbiljno razmisljam.
 
Licno mislim da sa iP8 / iP8Plus neces imati nikakvih problema u narednih godinu dve. Ne znam da li znas da iP5s ima najnovio iOS12, a izisao je sa ios7. Tako da u godinu -dve neces imati nikavih problema.
Pored toga iPhone jako dobro drzi cenu. Nov iP8 je sad oko 520evra, za godinu dana bi ga prodao za 400-420
 
Licno mislim da sa iP8 / iP8Plus neces imati nikakvih problema u narednih godinu dve. Ne znam da li znas da iP5s ima najnovio iOS12, a izisao je sa ios7. Tako da u godinu -dve neces imati nikavih problema.
Pored toga iPhone jako dobro drzi cenu. Nov iP8 je sad oko 520evra, za godinu dana bi ga prodao za 400-420

Da da, sve to stoji i znam sve to. Smatras da iP8 ne zaostaje u pogledu performansi za OP7, S10?


Kod Samsunga me jedino Exynos brine. I to ne s one strane da vise trosi bateriju nego SD. vec iskljucivo u svakodnevnom radu. Samsung takodje fino drzi cenu, One UI je koliko toliko sredjen da bude prihvatljiv.

A sta misliste o Huawei i P30? Njihov EMUI dozivljavam kao MIUI, slicna filozofija pa donekle ocekujem slicne probleme sa gasenjem aplikacija u pozadini, kasnjenjem notifikacija ili bar neophodnim podesavanjem svega i svacega kako bi se ove dve stvari izbegle. Mislim da Huawei najlosije drzi cenu u odnosu na ova tri (OP, Sams, iP).

Mislim da iPhone 8 moze da se nadje za 470-480e u vakuumu, kao i S10e. OP i P30 su valjda nesto jeftiniji, 30ak evra.
 
Da da, sve to stoji i znam sve to. Smatras da iP8 ne zaostaje u pogledu performansi za OP7, S10?

Da, smatram da iP8 ne zaostaje za s10 . Npr Geekbench single core iP8 4234 a s10 singlecore 4543
multi core iP8 10214 a S10 multi core 10174
Kad god sam imao neki od iP telefona, nisam menjao po godinu dana i vise, a android 2-3 puta godisnje.
ne znam zasto me kopka da menjam android a iphone ne.
 
Nisam znao to za ekrane, ako je tako onda super. Znam da sam vidjao u opisu oglasa za polovne "BOE ekran" pa sam kontao da je i dalje taj problem prisutan te da iz tog razloga naglasavaju koji je ekran.

Definitivno je onda Mate 20 Pro bolja kupovina od P30, koji jedino sto nudi jeste 3.5mm jack. Kamere gotovo identicne koliko vidim na papiru, ne znam u praksi kako je, mada mi kamera nije preterano bitna stavka pogotovo sto ce na ovom nivou svi do sada pomenuti modeli na ovaj ili onaj (gcam) nacin zadovoljiti moje potrebe.

Jedino sto sad ne znam taj Kirin, kao i Exynos kako se kotira, kakav je u praksi. Plus sto mislim da Huawei mnogo brze gubi cenu i tezi je za prodati u odnosu na iPhone, Samsung pa mozda cak i Oneplus (u ovom slucaju 7).
 
Da, smatram da iP8 ne zaostaje za s10 . Npr Geekbench single core iP8 4234 a s10 singlecore 4543
multi core iP8 10214 a S10 multi core 10174
Kad god sam imao neki od iP telefona, nisam menjao po godinu dana i vise, a android 2-3 puta godisnje.
ne znam zasto me kopka da menjam android a iphone ne.
Mozda zato sto u android svetu imas milion modela? Dok ovamo...
Moj predlog za OnePlus. Ako su bitne perfomanse.
Kakav iPhone, znate li kako rade ti stariji modeli.



Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mozda zato sto u android svetu imas milion modela? Dok ovamo...
Moj predlog za OnePlus. Ako su bitne perfomanse.
Kakav iPhone, znate li kako rade ti stariji modeli.



Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Pa nema nikakve veze to sto ima milio telefona u android svetu a u iOS nema. Da mi nesto ne odgovara, prodao bih ga u roku od nedelju dana, a ne bi ga zadrzao godinu dana. Mozda je razlog to sto android telefonima generalno brzo pada cena. Ne znam stvarno.

Kako rade ti stariji modeli iPhone-a? :)
 
Nazad
Vrh Dno