»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 8 od ukupno 8

Tema: C64 Quick Data Drive

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.335

C64 Quick Data Drive

Danas sam došao u posed novog novcatog Quick Data Drive-a za C64!

Pošto sam hteo da vidim kako QDD radi, izvadio sam ga iz kutije i prikačio na C64. Već sam pročitao uputstvo, pa sam znao da vafere treba malo tresnuti o sto, da se traka slegne (to piše u zvaničnom uputstvu!) Posle treskanja, ubacio sam onaj sa OS-om u drajv, pritisnuo shift+run/stop... i ništa se nije desilo. Posle još par pokušaja, rešio sam da otvorim drajv da vidim da nije kakva gumica u pitanju (ipak je to matoro). Tri šrafa sam bez problema odvio, četvrti nikako... Napravili su nešto sa duplim šrafovima (jedan ulazi u drugi), i onaj drugi se je neprestano proklizavao i nikako nisam mogao da otvorim. Posle jedno 10 minuta zezanja, probao sam da zaglavim nešto ispod i konačno uspeo da odšrafim prokletinju. Otvorio sam mehanizam i otkrio da unutra nema nikakvih gumica. Onda sam detaljnije pregledao vafer i video da su gumice u njemu...

Click image for larger version. 

Name:	q1.jpg 
Views:	79 
Size:	379,6 KB 
ID:	273058 Click image for larger version. 

Name:	q2.jpg 
Views:	79 
Size:	326,0 KB 
ID:	273059

Posle 20-tak minuta kopanja po net-u, nađem na nekom nemačkom forumu da je neko okačio program koji se nalazi na originalnom vaferu, prebacim to na sd2iec i spremim se da konačno vidim kako radi... Probao sam da pročitam direktorijum vafera sa OS-om, opet ništa. Onda sam otvorio kesicu sa durgim vaferom, istreskao ga po stolu, ubacio unutra, pokrenuo format, drajv je malo zazujao i posle oko minuta tišine, program izbaci da se uređaj ne odaziva. izvadim vafer i vidim da je pokidao traku. Grrrr...

Name:	q3.jpg 
Views:	75 
Size:	277,2 KB 
ID:	273060

Ubacim ponovo prvi vafer unutra, probam da izlistam direktorijum još jednom, čuje se neki čudan zvuk. Opet ništa ne izlistava, izbacim vafer napolje i vidim da je sažvakao traku. Grrrr x2

Name:	q4.jpg 
Views:	56 
Size:	355,8 KB 
ID:	273061

Posle ovog jedino što mogu da zaključim je da su ovi vaferi pouzdani koliko i zx mikrodrajvovi. "Smooth and reliable" MY A**! (jedan od natpisa za drajv)

No, ne žalim kupovinu, svakako je spravica koju sam odavno hteo da imam u kolekciji. Možda nađem kakav ispravan vafer za njega, ko zna...

P.S. Zna li neko kako da probam da popravim vafere?

P.P.S. I nisam jedini sa ovim problemom, evo fotografije sa jednog sajta:

Name:	DSCF0068.JPG 
Views:	65 
Size:	130,2 KB 
ID:	273062
        Once Upon a Byte C64:
        1 a=rnd(-52028):fori=1to8:a=rnd(1):next:fori=1to5:?chr$( rnd(1)*26+65);:next

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.335
        Evo još jednog natpisa sa kutije:

"Hours of work could be lost in second... Record and protect your programs and data on Data Drive"

Hahahahaha...
        Once Upon a Byte C64:

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        1.408
      4. Moja mašina
        • CPU: AthII x4 640 + CMHyperTX2 / R5 2600 + LC CC120
        • MoBo: GA-880GA-UD3H / MSI B450 Tomahawk
        • RAM: ddr3 2x4gb / ddr4 2x8 2400
        • VGA: GTX 650 / 1050ti
        • MON: LG W2243s
        • HDD: 3x WD +ssd / 2x toshiba +ssd
        • OPT: nec+LG+sony
        • Case: LC600H / chiftec 700s
        • SND: SB Audigy 2
        • LAP: dell latD630
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Sta god da napisem amiga je bar tri puta bolja
      5. Posteno da kazem nisam ni znao da ovakvo nesto i postoji za C64 ali ima mane kao i sve sto je vezano za traku.Cim nema veliku rotirajucu glavu pravi probleme sa trakom. Jos ako je brzo onda je i kuso. Problem sa tim mrsenjem mora da postoje kombinacija nekih frikcionih parova koji namotavaju i vuku traku,neki od srafova bi trebalo da su precizno stegnuti kao na autu kilo kljucem. Mislim da je to bio slucaj sa tim duplim posto ima u masinstvu cesto slicnih resenja koja sluze za osiguravanje namestene pozicije.
        Ovo te sada vraca u vreme audio kaseta i njihovog odmrsavanja i sastavljanja kada se pokidaju.
        Po meni trebalo bi mehanicki deo uredjaja otvoriti i ocistiti sto bolje ,kao i mehanicke delove vafera.
        amiga je dobila dve gremi nagrade zaredom, a ostali
        CLI command line interface for poWer user

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.335
        Citat Citiram korisnika: dejan_osipaonic Pogledaj poruku
        Po meni trebalo bi mehanicki deo uredjaja otvoriti i ocistiti sto bolje ,kao i mehanicke delove vafera.
        Sam uređaj sam otvorio odmah nakon prvog pokušaja učitavanja. Unutra nema nikakvih gumica, samo motor koji direktno naleže na gumicu u vaferu i glava. Oba sam očistio alkoholom pre daljih pokušaja. E, sad, sa vaferima je druga priča. Onaj kod kojeg je traka samo pukla možda i namestim, ovaj drugi kod kojeg je izvukao dosta, ne znam. Čime da zalepim traku, pošto je jako uska?

Uzgred, sa audio kasetama u komodor kasetofonu nikada nisam imao problema za zamršavanjem, nikada mi nije izvukao traku za nekih 15-tak godina aktivnog drndanja!
        Once Upon a Byte C64:

Member
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        182
      8. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 7 1700
        • MoBo: ASUS TUF B450
        • RAM: 16GB DDR4
        • VGA: Sapphire AMD RX470 4GB
        • MON: 27" Philips
        • HDD: 256GB SSD + 4TB HDD
        • OPT: LG DVDRW
        • Case: Versa N21 + CM 600W
        • SND: integrisani
        • LAP: HP G5 250, Toshiba L875D-S7332
        • TV: SyncMaster B2330HD
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: C64/128/128D/16/+4/116/1541/II, ZX81/48/128/+2/+3/+2B/QL,A500,520ST/1040ST,CPC464/664/6128,Lola8A
      9. Zanimljiv uredjaj, bilo bi interesantno videti da li stvarno postize te brzine za ucitavanje i snimanje. Inace ja sam lepio traku iz audio kaseta 80-tih obicnim OHO lepkom Drzale su se samo sto sam mogao da koristim deo pre ili posle te "zakrpe". Verujem da bi radilo i sa Sinteleonom ali opet pitanje je kako ce hemikalije u lepku da reaguju sa trakom...

Member Avatar korisnika prenex
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        362
        Citat Citiram korisnika: vladabuba Pogledaj poruku
        Zanimljiv uredjaj, bilo bi interesantno videti da li stvarno postize te brzine za ucitavanje i snimanje. Inace ja sam lepio traku iz audio kaseta 80-tih obicnim OHO lepkom Drzale su se samo sto sam mogao da koristim deo pre ili posle te "zakrpe". Verujem da bi radilo i sa Sinteleonom ali opet pitanje je kako ce hemikalije u lepku da reaguju sa trakom...
        Ček samo... zar se nije audio traka lepila sa lakom za nokte?
        Menjao prenex : 07.08.2019. u 16:42

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        1.408
      12. Moja mašina
        • CPU: AthII x4 640 + CMHyperTX2 / R5 2600 + LC CC120
        • MoBo: GA-880GA-UD3H / MSI B450 Tomahawk
        • RAM: ddr3 2x4gb / ddr4 2x8 2400
        • VGA: GTX 650 / 1050ti
        • MON: LG W2243s
        • HDD: 3x WD +ssd / 2x toshiba +ssd
        • OPT: nec+LG+sony
        • Case: LC600H / chiftec 700s
        • SND: SB Audigy 2
        • LAP: dell latD630
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Sta god da napisem amiga je bar tri puta bolja
      13. Audio kasete sam ja sastavljao selotejpom, izvuces traku i nalepis na lepljivu stranu selotejpa drugu stranu trake onda sto bolje nanisanis da pase po pravcu. Dobar plasticni lenjir postavis po ivici trake i ostrim nozem,skalperom odstranis visak. Ponovis i za drugu stranu. Kaseta radi k'o nova sem ako nije previse osetljiv okidac za autostop kada naidje sastav. Normalno prespoj se jasno cuje kad naidje . cini mi se da su danasnji selotejpi jos bolji za ovo od onih starih,tanji su podosta.Ako je za utehu neka vajda i od stednji u industriji
        Stvarno ne pamtim da mi je kasetofon za racunare ikada unistio kasetu, medjutim popularni FIRST i LEVIS kasetofoni iz tog doba su zvakali uveliko pa se radilo svasta i ispravljanje trake ,sastavljanje...
        Inace bas nisam ni shvatio najbolje princip po kome radi ovaj vafer kao ni mikrodrajv.Ne kapiram kako vuce traku ako mota samo jedan kotur?
        amiga je dobila dve gremi nagrade zaredom, a ostali
        CLI command line interface for poWer user

Member
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        182
      15. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 7 1700
        • MoBo: ASUS TUF B450
        • RAM: 16GB DDR4
        • VGA: Sapphire AMD RX470 4GB
        • MON: 27" Philips
        • HDD: 256GB SSD + 4TB HDD
        • OPT: LG DVDRW
        • Case: Versa N21 + CM 600W
        • SND: integrisani
        • LAP: HP G5 250, Toshiba L875D-S7332
        • TV: SyncMaster B2330HD
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: C64/128/128D/16/+4/116/1541/II, ZX81/48/128/+2/+3/+2B/QL,A500,520ST/1040ST,CPC464/664/6128,Lola8A
      16. Citat Citiram korisnika: prenex Pogledaj poruku
        Ček samo... zar se nije audio traka lepila sa lakom za nokte?
        Moguce mada to nisam probao

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •