Šta je novo?

amoreto

Poznat
Učlanjen(a)
06.08.2019
Poruke
0
Poena
40
Pozdrav,zanima me kakva je kombinacija ryzen 5 3600 i rtx 2070 super ventus 8gb?

ako je okej,da mi u odnosu na ove dve komponetne sklopite i ostatak delova,hvala.

edit: UZimao bih delove nove sa KP i budzet je 140-150kmaksimum. (bez kucista,to imam) nzxt h500

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
@xepoj
''Koje je dobro napajanje?'' #4019

Meni overclockovan 6700k i 2 1080ti trose 800-820W na max, ali ne mogu da dignem voltazu grafickih(znacilo bi mi drugu da dignem, da se izjednaci sa prvom na default), jer mi onda moje hx850i nije dovoljno, gasi se komp.

Dobro je pa nisam poslusao znalce koji su mi ovde rekli da je i 750 previse, a jos sam pitao kada bih zamenio za overclockovan 8700k...


Slazem se sa Morty-jem, na kvalitetu napajanja se ne stedi, uvek jak brend, nevezano za klasu napajanja.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Nisam racunao OC 6700k, jer ne znam koji napon, koji klok niti bilo sta, samo sam racunao def.

A sto se tice TG-a, ako su Steam forumasi kompetentni da ocene kvalitet necega, mi svi treba da bacimo komp kroz prozor.
Pitaj Gulfa, ima on Hawk model memorije. Rang ispred Kingstona, mozda cak i Corsa, naravno value se racuna. G.Skill je prvak, to stoji. A za ef napajanja sam naucio, zahvaljujem se peji na objasnjenju.

Dodje da tvoj komp trosi 820-350w=470w
TDP karte 250w, ona ladno vozi 350w, ako ja vidim dobro. I onda ce Ivan da mi kaze da 2070s ventus oc trosi max 215w deklarisanih, dok sam ja nasao da FE vozi 250w, dok ce ventus i preko da vuce. Caskom ode luft koji je Ivan zamislio.

Trebalo je da poslusas ''znalce'' kada si kupovao napajanje, a ne da se pravis pametan i da kupis jace. Da nisi pitao sa preporuku, uzeo bi ti 1000w minimum, pa ne bi imao problema s vremena na vreme, a da ne govorim da je to sada knap, i da ce samo da bude gore vremenom.

@Ivanbass
U pravu si kada bi konfa trosila koliko ti kazes, onda bi to bilo to. Sta se desi ako uradi upgrade za godinu ili dve, uzme 105w cpu, 250w kartu(koja probija TDP kao svaka druga), i sve to hoce da klokuje? Evo ga dupli trosak za napajanje. U tome je vas problem, vi razmisljate godinu dana unapred, dok je meni lakse da kupim i ne mislim, pa ako bas hocu da menjam neke komponente, ne moram da bacam pare na novo napajanje, a nema 3 godine kako sam kupio prethodno. Ako dodje do toga, trosak nece biti prvobitnih 40e kako sam rekao, nego duplo veci, jer ce izgubiti na tvom 550w jedno 30-40e za 3 godine, a morace da doda duplo vise nego sada.

Da zavrsimo, kada pokusam nekom da pomognem oko izbora komponenti, ostavicu napajanje prazno, tako da ''znalci'', kao sto Xepoj rece, mogu do mile volje da izlazu momke ovde potencijalnom duplom trosku, da ne bude da se ja pravim ovde pametan, posto vidim da pametan, nije ''znalce'' poslusao, i opet nije kupio kako treba. Da je poslusao, drzao bi drugu 1080ti kao eksponat na stolu.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, moja situacija je moja situacija, nije svacija.

Moje graficke trose jer nisu standardne, u pitanju su Extreme GB modeli sa vodenim hladjenjem, fabricki nasviranom klokom i nasviranom memorijom i mogucnoscu da se power i temp limiti stave na 150/90%, sto je iznad standarda.
Jos sam ja na to odvrnuo memoriju za +500 i blagi core clock.

Nije ti Ivan rekao iz specifikacije koliko trosi, idi i vidi testove, karta standardno ide do 220W, ne ide dalje, a naravno da ce jos vise trositi ako overclockujes, ali to opet ni u ludilu nece dotaci 400W za ceo PC.
Evo ti link tacno na potrosnji:
https://youtu.be/a5-vCnUC7bM?t=1245


Sto se tice memorije, mora da si prevideo da sam napisao "gde god da sam pogledao na netu", a ne samo taj link, koji sam postavio samo zato sto dosta ljudi govori svoja iskustva na jednom mestu.
Ali ovde sada ti pricas suprotno, da su jaci brend za memoriju od Kingstona i Corsaira...ne znam, ja bih opet dao 30,40e vise za memoriju, nego dao 30,40e vise na bespoentno jako napajanje.
 
Poslednja izmena:
Ljudi je l moguce da cekam i dalje odobrenje na post?????????
ovo vec niie korektno,prema meni a i prema ljudima koji su se raspisali i ispada da me boli uvo da odgovorim
Molim vas ono bio bi red
 
Ljudi slazem se sa svima,koji su bapisali da malo jace napajanje od knapa,moze da posluzi,inace korisniku sa prve strane...
Kuciste navedeno imam kao i onaj mojitor,a oko pomenute grafe i cpua bih gradio i ostalo,valjda upada sve u 150k
 
Poenta citave ove price je da bi Focus+ 550W Gold radio godinama bez i najmanjeg problema. Ukoliko budzet dozvoljava, idealno bi bilo uzeti 650/750W model, jer bi neka idealna kombinacija bila napajanje koje u full load-u radi na 50%.
Mimo toga, bukvalno sva top napajanja (sto Focus+ jeste) mogu bez problema da isporuce 15-20% vise W nego sto su deklarisana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lepo si rekao, idealno 50%, a ako momak treba da zbog 20-40e razlike(550w oko 95e, 650w oko 105e, 750w 115e, 850w neka bude 135, ali nije toliko) razmislja za 3 godine da li ce morati da kupuje novo napajanje, a sada daje 1200e, onda nesto ne stima ovde.
Moze napajanje i da isporuci vise, slazem se , ali kada ga knapis, sto ovde moze da se desi, jer ne znas TDP buducih generacija komponenti, lako moze da dodje do problema. Evo ti ga primer Xepoj.

@Xepoj
U tvom slucaju, bolje da si dao 50e vise za 1000w, ne bi sada razmisljao o kupovini novog, sto je poenta cele price. Masina ti kosta 2000e, napajanje ti knap, gasi ti se komp.
A to da li ce, ili nece preci 400w u buducnosti, to ni ja ni ti ne mozemo da znamo. Decka da zarobis na 500w zbog 40e, nemoj me zasmejavati.
Jaci od Kinga sigurno, dok su od corsair-a jeftiniji, a nude isto. Ovaj Vulcan Z se klokuje mnogo bolje nego bilo koji King iste brzine, a da ne pricam da je King skuplji. E da, King ima RGB, ovaj ne, mnogo bitna stavka.
 
Poslednja izmena:
Buduce komponente mogu trositi samo manje ili isto koliko i trenutne, to je sigurno. Deluje da i dalje ne razumes matematiku oko potrosnje i teras neku svoju pricu sto se toga tice.

Sa 450W ova konfiguracija ima >30% lufta, sa 550W ova konfiguracija ima >60% lufta.

U ovom slucaju, dodati 20ak eura je okej jer se uzima sve novo i razlika u ceni je mala, tj. 550W model je iz nekog razloga zacenjen, ali generalno, za ovako nesto i bilo sta slicno u narednih nekoliko godina, i S12ii za 620W je apsolutno dovoljan. Ne kazem da treba kupiti S12ii za konfu od 1200e, ali realno jeste dovoljan.

Ukratko, zbog trenutnih cena, optimalna kupovina je Focus Plus Gold 650W za 98e, ne bih ni isao na 750W model za 10e vise.
 
A za sebe si doplatio 10e, da dobijes 700w napajanje, dok je ukupna cena tvog kompa 600e, a momak kupuje za 1200.
Stani, cas je 450w, pa je bilo 550w optimala, a sada je 650w optimala.
Edit:

Da, kao sto sam vec napisao (a mozda i nisam :D), Focus 450W Gold bi za ovo bilo dovoljno i na duze staze, 550W je optimum (ako nekad stavi npr 3700X i 2080Ti), 650W je vec overkill, sve preko je suludo.

Hoces li se odluciti? Na kraju ce da bude 750w optimala, kao sto sam momku i predlozio.

Nego, reci ti meni nesto, jesi li ti jedan od ''znalaca'' koje Xepoj spominje? Ako jesi, svaka ti cast. Da te je poslusao, drugi 1080ti bi bio eksponat. :d

EDIT: Recimo da TDP ostane isti za 3 godine kao sada. Momak nameraci da kupi tamo neki 4080ti, amd 5900x ili sta vec. Sta ce muka da radi za tvojom optimalom onda? Mozda mu padne na pamet da klokuje, pa ce to biti 500w opusteno. Poenta price, na 1200e je bolje spreciti nego leciti, kada je razlika mizerna u odnosu na budzet.
500e komp, prvi bih rekao 450w gold dovoljno, jer je budzet toliko ogranicen, a da bi izvukao najvise, 20-40e je SSD, ili pak nesto drugo. Za konfu od 140-150k, to pada u vodu. Ja sam racunao 140k 1200, tako da ima jos lufta tu.
 
Poslednja izmena:
Da su cene kakve treba da budu, da 450W moze da se kupi za 40e, a 550W za 50-60, ne bi bilo dileme. 550W je svakako optimum sto se tice snage, a sto se tice cene 650W je optimum jer je razlika 5e izmedju 550W i 650W verzije.

Za sebe sam doplatio 10e da bih dobio 5 godina novije napajanje koje je i nesto kvalitetnije od trenutnog koje je bilo korisceno, svakako ne vidim na koji nacin je to povezano sa temom, tvojim neosnovanim pisanjem, davanjem saveta na bazi sajtova koji pisu gluposti da bi ljudi uzeli skuplja napajanja, pride sa toliko malim nivoom znanja da si smatrao da efikasnost smanjuje broj Ampera na 12V, ako si uopste i znao sta je 12V grana ili barem imao osnovnu ideju kako bilo sta od toga funkcionise.

Sto je jos gore, napadao si ljude koji su pokusali da ti objasne, bez razloga. Ako nemas sta pametno da napises, a znanje svakako nemas, nemoj pisati nista i potrudi se da barem ne napadas nekog ko pokusava da ti objasni.
 
Poslednja izmena:
Da su cene kakve treba da budu? Da baba ima m, bila bi djedo!
Pa na osnovu njih sam i preporucio. Kada cene budu kao sto ti mislis da treba da budu, onda cu se sloziti sa tobom. Lepo sam rekao, nije ovo 2009. godina, gde je 100w 50e+ razlike u ceni. Sada je 2019. godina, gde je 300w razlika 30 i kusur, i na 1200e, nije vredno razmisljanja.
Gluposti, pitaj Xepoj-a sta kaze na to. Naziva vas ''znalcima'', toliko i tome. Ja mozda ne znam neke stvari, ali sam prihvatio sta peja kaze. Ono sto ti ne prihvatas, je da nisi upucen u cene i razlike, i samim tim genericno ponavljas, toliko i toliko je dovoljno itd. Slazem se, jeste trenutno, ali ko zna sta momak namerava i da li namerava da kupi za nekoliko godina. Sto da dodje u situaciju da mora da menja 3 godine staro napajanje zbog 20-30e, a budzet mu je preko 1200e. Gde ti je logika? Tvoja logika je prava za konfe poput tvoje, za konfe koje su duplo skuplje, to ne pije vodu Ivane. U najgorem slucaju, onaj ko daje 1200e+ za konfu, da zatreba 30e, lako ce ih naci, samo da bude miran.
Cela poenta price je da razlika u ceni napajanja nije vredna razmisljanja, jer momak daje veliki novac, a pitanje je sta njemu moze da padne na pamet ubuduce.

Sto se tice tvoje kupovine, i kako je ona povezana sa temom. Jednostavno, tvoja konfa trosi 250w, i ti si dao 10e za 700w napajanje, dok njegova trosi po tvom 30% vise, i doplata po tebi od 20e nije vredna za razliku od 200w. Za njega sa budzetom od preko 1200 je mnogo 20e i bespotrebno 750w, a za tvoju konfu od 500e 10e i 700w je opravdano. :D
Jedine koje sam ''napao'' si ti i Xepoj(on prica jedno u drugoj temi, u ovoj drugo, samo zbog toga), dok ti poredis sebe za momkom cija konfa je vise od dva puta skuplja od tvoje, i opravdavas svojih ulozenih 10e za 700w, a mene napadas za njegovih 20e i 750w.

A to sto ti kazes, da ako nemam nista pametno da napisem, da cutim, vazi i za tebe, u ovom slucaju mnogo vise nego za mene. Tvoje razmisljanje je toliko ograniceno, a nisi prorok niti mozes u potpunosti da budes siguran da ce ono sto kazes biti tako. Za razliku od tebe, ja razmisljam o tome da ce mozda momku trebati u buducnosti, pa zato ne zelim da ga izlazem mogucem duplom trosku, jer nije potrebno, budzet dozvoljava ''bacanje'' 30e na 200w jace napajanje, sto ti ocigledno ne razumes.

Poenta price, po stoti put je da mu trenutno nije potrebno napajanje od 750w, ali ne mora da znaci da u buducnosti nece biti tako, kao i da 20-30e u odnosu na njegov budzet, nije vredno potencijalne buduce glavobolje ili duplog troska, u smislu kupovine novog napajanja. Ni ovo nije sigurno, jer momak mozda pozeli SLI kao Xepoj, pa ce opet morati da menja napajanje, dok je tvoja preporuka u svakom slucaju rizicnija, doslo do toga ili ne.
Ako pak jesi prorok ili gatara, sta ja znam, reci brate, da dodjem da mi kazes sta buducnost nosi, posto vidim da znas sve.
 
Poslednja izmena:
Ti vise nemas pojma ni sta pricas.
Ajde sto totalno ignorises delove postova koji ti se ne svidjaju, nego sto iz price ulazis u drugu pricu i poredis babe i zabe.

Meni se ne gasi komp, radi savrseno.
Da ne overklokujem, kao sto vecina ljudi ne radi, imao bih i ogroman luft, negde oko 150W ili ti, radilo bi i 750W bez problema.
Kupio sam napajanje koje sam kupio, jer je cena za njega bila super, ali ne moze da gura 2 graficke kada se overvoltuju sa 400W potrosnje, koje nisu ni bile tada u planu, vec primerci koji trose po 50W manje.
Ne menjam napajanje, jer zbog 3% performansi necu sada da dan ~80e, a ne bih dao ni tada 120e da sam znao da ce sve biti ovako, jer je toliko skuplje bilo u mining hotspotu.

Nigde nisam napisao nista drugacije, ne izmisljaj, vec si ti ubacio pricu o mom napajanju u ovu temu, a te 2 price veze jedna sa drugom nemaju, kao ni Ivanova, gde je zamenio staro polovno sa novijim polovnim napajanjem pre nego sto mu staro rikne.
I jedno je dati 10e za vec postojeci komp koji ne menjas, a drugo oduzimati od neceg pametnijeg da bi ulio u nesto gluplje i potpuno bespoentno kada uzimas ceo nov komp.

Posto jako malo znas, a jako puno pises, treba da ti bude jasno da se efikasnost elektronike povecava, pa danas imas 2080ti koja trosi otprilike isto kao 1080ti, sa 40% vise performansi.
Takodje imas 3600 koji sa 50% vise jezgara i thredova ima 20% manju potrosnju od mog procesora na default-u.

I ne, bolja efikasnost ne znaci da ce nove graficke moci da rade na 80%, dok sadasnje rade na 70% deklarisanih mogucnosti.

I da, 650W je visak cak i za 2080ti, gde ostaje oko 40% lufta i ovde je 650W ok samo zato sto je razlika u ceni neprimetna.
Ako ikada resi da uzima 4080ti ili 5080ti za 1500e, najmanji problem ce mu biti da doda 60ak evra za promenu napajanja i to u slucaju da ta karta trosi 80% vise od 2080ti, sto nema sanse da se desi.
 
Poslednja izmena:
U redu, neka bude sve kako ti kazes, samo ne razumem zasto da dolazi u situaciju da menja, kada sadasnjom kupovinom o tome nece morati ni da razmislja, to je jedino. I to nisu bile u planu, ali se desilo, je najveci razlog zbog kojeg sam preporucio 750w, kada su vec cene kakve jesu.

Sve u svemu, neka bude da ste vas dvojica znalaca u pravu, jer ocigledno ne razmisljamo isto, sto je sasvim ok. Ja ne razumem kako efikasnost funkcionise, vas dvojica znate sve, 500w je dovoljno za sve, sad i ubuduce, tako da cu samo preporucivati krsteno 500w ubuduce, ni 1W vise, kako ne bismo pricali o glupostima do 4 ujutru.
 
Mene ovaj anarkijev rezon podseca u mnogome na moju babu i dedu, koji su pri odlasku u penziju kupili dve iste ves masine, da imaju rezervu ako se jedna pokvari.
I tako su tu drugu preko 20 godina drzali u kutiji, ni manje ni vise nego u dnevnoj sobi, a zive na Vracaru gde je kvartat preko 2k evra, dok im prva nije crkla...
Naravno oni su bili u pravu, jer jelte, imali su zamenu kad im je zatrebala :lupko:

Da ja uzimam sebi, uzeo bih 550w, eeeventualno 650 ako je tipa 7-8e skuplje. Sve preko toga mislim da je nepotrebno bacanje para, kao sto je neko rekao, bolje uzeti dodatni ventilator, veci ssd ili neku periferiju, nego kupiti nesto sto ne pravi ama bas nikakvu razliku.
 
Poslednja izmena:
Ta mašina bi radila sasvim ok i na 450W...ljudi su imali mašine sa overklokovanim 8700K i kartama tipa 2070/2080 na 450W bez problema. 550W za Ryzen 3600 i 2070 je optimalno po meni, 650W je puna kapa.

Moje napajanje je kompletni overkill za ovu moju mašinu, ne verujem da vuče više od 250W i to kad je žešći load...Kad sam ga kupio, i ja sam tripovao da mi treba nešto jako, što više W to bolje...mlad i glup, heh.
 
Poslednja izmena:
Koji software koristite da dobijete pouzdan podatak o potrošnji komponenata u realnom vremenu i da ima opciju za snimanje podataka u .txt fajlu?

Da se nadovežem na temu iz ličnog iskustva sa prošlim komponenatama. Imao sam 4770k, loš primerak, batalio OC, samo ono što uradi Intelov Turbo mode, Gigabyte G1 980ti SLI, "isceđeni" do max Mhz, dva SSD-a, 3 HDD-a. Napajanje je bilo Chiftech APS-850C, 850W. I nakon par meseci igranja neoptimizovanog smeća zvanog PUBG to napajanje je jednog dana, u sred partije naprosto prestalo da radi. Srećom nije ništa osim njega bilo pokvareno.

Na moju veliku nesreću tada je bila pomama za jakim napajanjima zbog rudarenja, i ja na kraju dobijem malo bolju ponudu za Seasonic PRIME 1200W Gold. Sad sa jednom 1080gtx G1 jeste overkill, ali kada GPU rudnici konačno budu ugašeni smeši mi se 1080ti SLI.

Ja smatram da napajanje da dosta W uopšte nije loša investicija, pogotovo ako ima dugogodišnju garanciju. Bolje jedno za koje znate da radi, nego dve mačke u džaku. A kako napajanje jedino može da vam uništi sve ostale komponente, nije mesto za štednju.
 
Poslednja izmena:
Probao par programa za postrosnju, ne znam vec koje, dobijao neke cudne rezultate.
Stavio merac potrosnje u uticnicu i resio dilemu :)
4790 sa 1080 + monitor u full loadu bese max 290W.

...über rimini 7
 
Moj ryzen 5 3600 u prime povuce max 88w ,zajedno sa 2070 super(od druga) , hardom 1tb,ssd 240gb,AIO 2 venta + 1vent u kucistu , 2 monitora ode oko 480 w . Resio sam to sa be quiet! pure power 11 600w gold za 78 e .
 
@rolanero to je ok napajanje po ok ceni, sa adekvatnim luftom snage za tu potrosnju, ali ne preporucujem nikom da kupi sad to dokle god su Earthwatts 750w (Focus Gold, 76 evra), CORSAIR Vengeance V650M 650W (72 evra) dostupni kod madjara po ovim cenama.
 
Poslednja izmena:
Koji software koristite da dobijete pouzdan podatak o potrošnji komponenata u realnom vremenu i da ima opciju za snimanje podataka u .txt fajlu?

Da se nadovežem na temu iz ličnog iskustva sa prošlim komponenatama. Imao sam 4770k, loš primerak, batalio OC, samo ono što uradi Intelov Turbo mode, Gigabyte G1 980ti SLI, "isceđeni" do max Mhz, dva SSD-a, 3 HDD-a. Napajanje je bilo Chiftech APS-850C, 850W. I nakon par meseci igranja neoptimizovanog smeća zvanog PUBG to napajanje je jednog dana, u sred partije naprosto prestalo da radi. Srećom nije ništa osim njega bilo pokvareno.

Na moju veliku nesreću tada je bila pomama za jakim napajanjima zbog rudarenja, i ja na kraju dobijem malo bolju ponudu za Seasonic PRIME 1200W Gold. Sad sa jednom 1080gtx G1 jeste overkill, ali kada GPU rudnici konačno budu ugašeni smeši mi se 1080ti SLI.

Ja smatram da napajanje da dosta W uopšte nije loša investicija, pogotovo ako ima dugogodišnju garanciju. Bolje jedno za koje znate da radi, nego dve mačke u džaku. A kako napajanje jedino može da vam uništi sve ostale komponente, nije mesto za štednju.
Ne znam za .txt file, ali ja potrosnju proveravam putem HWinfo+MSI Afterburner za prikaz i Corsair Link, posto ovo napajanje ima digitalnu kontrolu potrosnje, moda, fanova, kao i prikaza temperature na svim delovima kompa.
Evo slika mog Link-a:
Screenshot (37).jpg
Imam i merac potrosnje na uticnici, poprilicno se gadjaju podaci za power input na napajanju i na uticnici.

Takodje ni ti ne bi uzeo to napajanje da si morao da ga platis 100+ eura vise od 850W, koje ti je bilo i vise nego dovoljno, a radi ti i 1080ti SLI na istom.

Sto se tice SLI-a...
Iz licnog iskustva ti je moj savet da skupljas pare za jednu polovnu 2080ti.
Svaka igra sada mora da se modifikuje, da se ceka da neko izbaci sli profil za Nvidia Profile Inspector, pa onda ni to nigde ne radi savrseno, uvek tripuje, itd...
Nvidia je u dx12 tek resila da se otarasi multi gpu-a, time sto su prebacili razvoj mGPU podrske na developere, to jest, umesto da Nvidia izbacuje profile kroz driver za igre, sada developer igre mora da integrise u igri mGPU i nema veze sa driverom.
To sam za sada video samo u Gears Of War 4 i Shadow Of The Tomb Raider.
99% igara ne podrzava multi gpu i vecina ne moze ni da se namesti.
Recimo, za bilo sta od Ubisofta zaboravi na SLI ikada.
Previse je cimanja da bi opet vecina igara koje uspes da sredis, radila jadno.
Ja sam krajem 2018. platio 400e po karti(uzeo jednu i zvao me covek posle par dana da me pita hocu li jos jednu, on imao 3-sli), zato i imam SLI, a i sreca da sam uspeo to "jeftino" da probam, da mogu da ne izgubim mnogo love pri menjanju za 2080ti.
Svakako vise necu uzimati vise od jedne graficke, sto je bedak, jer je daleko skuplje igrati 4k na 1 grafickoj.
 
Poslednja izmena:
@Duke

Kao moderator, umesto da smirujes, ti jos i pokusavas da provociras, sto ne bi trebalo da radis, kao i vanbasten, ciji nalog samo za to i sluzi. Dok mene peja uci o efikasnosti napajanja, tebe ocigledno neko treba da uci o pravilima ponasanja modera.

Nije meni bezveze receno da si moder samo zato sto nema ko drugi, jer nikome ne pada na pamet da glumi pandura na forumu, dok ti uzivas u ulozi, i ocito patis od pojedinih kompleksa, pa ih ovde lecis neprimerenom upotrebom moderatorskih prava.

Svaki tvoj pokusaj provociranja, ili bilo ceka slicnog, ja prijavim putem administrativnog kontakta, kao i jos nekim adminima putem pp-a.
Tako da, ukoliko imas neki problem, resi kako hoces, a ja cu to da resim sa adminima, a ne sa tobom, zadjom rupom na svirali.
 
Poslednja izmena:
Ti si pod nekom jakom tripu izgleda :D
 
Sto se tice SLI-a...
Iz licnog iskustva ti je moj savet da skupljas pare za jednu polovnu 2080ti.
Svaka igra sada mora da se modifikuje, da se ceka da neko izbaci sli profil za Nvidia Profile Inspector, pa onda ni to nigde ne radi savrseno, uvek tripuje, itd...
Nvidia je u dx12 tek resila da se otarasi multi gpu-a, time sto su prebacili razvoj mGPU podrske na developere, to jest, umesto da Nvidia izbacuje profile kroz driver za igre, sada developer igre mora da integrise u igri mGPU i nema veze sa driverom.
To sam za sada video samo u Gears Of War 4 i Shadow Of The Tomb Raider.
99% igara ne podrzava multi gpu i vecina ne moze ni da se namesti.
Recimo, za bilo sta od Ubisofta zaboravi na SLI ikada.
Previse je cimanja da bi opet vecina igara koje uspes da sredis, radila jadno.
Ja sam krajem 2018. platio 400e po karti(uzeo jednu i zvao me covek posle par dana da me pita hocu li jos jednu, on imao 3-sli), zato i imam SLI, a i sreca da sam uspeo to "jeftino" da probam, da mogu da ne izgubim mnogo love pri menjanju za 2080ti.
Svakako vise necu uzimati vise od jedne graficke, sto je bedak, jer je daleko skuplje igrati 4k na 1 grafickoj.


Svaka reč ti je na mestu što se toga tiče. I ja sam u više navrata pisao ljudima da je SLI propala tehnologija i da ga je nVidia batalila. Pogotovo posle iskustva sa 980ti SLI. I rado bih išao na 2080ti. Al ne da supruga da prodam bubreg :) Cene top GPU su otišle daleko od mojih mogućnosti poslednje dve generacije. A i ranije su bile previsoke, ali sam živeo sam pa sam mogao da bahanališem. Sad sam par godina u zaostatku sa igranjem, bliže deceniju u zaostatku, pa računam SLI profile mogu da nađem.
 
Brate mili, kako te ne mrzi toliko da pises.... zavidim ti na tolikom slobodnom vremenu.

Od kada je cinjenicno stanje provokacija?
Kad god ti je neko udario kontru, odmah padaju eseji i prozivke/etiketiranja.

Da bilo sta prekoracujem, glumim ili lecim ovde, odavno ne bih bio moderator.
Itekako ima ko da moderise, ne treba za to brinuti.
I takodje, da revnosno radim "posao", ti dragi moj ovde ne bi pisao eseje o hw (gde vecinu nisi ni video vec samo google copy/paste sa sve strucnom analizom), vec bi bio banovan posto ti je ovo dupli nalog.
Vise puta sam ti rekao, procitaj prvo detaljno sva pravila pa se onda buni.

...über rimini 7
 
@Duke
Dupli nalog? O čemu pričaš?
Nikada nisam imao nijedan nalog osim ovog.
 
Poslednja izmena:
stdUF24.jpg
 
Svaka reč ti je na mestu što se toga tiče. I ja sam u više navrata pisao ljudima da je SLI propala tehnologija i da ga je nVidia batalila. Pogotovo posle iskustva sa 980ti SLI. I rado bih išao na 2080ti. Al ne da supruga da prodam bubreg :) Cene top GPU su otišle daleko od mojih mogućnosti poslednje dve generacije. A i ranije su bile previsoke, ali sam živeo sam pa sam mogao da bahanališem. Sad sam par godina u zaostatku sa igranjem, bliže deceniju u zaostatku, pa računam SLI profile mogu da nađem.
A i ja ti pricam za SLI, a ti imas 980ti sli...skroz sam tu info prevideo :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno