Šta je novo?

Izbor telefona s akcentom na trajanje baterije

SonyManijak

Poštovan
Učlanjen(a)
22.06.2014
Poruke
127
Poena
70
Već dve godine koristim MI5 i jako sam zadovoljan telefonom u svim aspektima sem baterijom. Sa laganim korišćenjem izvučem 3h ekrana za jedan dan.
Ono što meni treba je da mi baterija traje 3 dana uz Sot oko 3h (kao što sam imao sa lg g2)

Čitajući po forumima zaključio sam da isti model kod nekih ljudi ima to "curenje" baterije dok kod drugih nema i ne postoji "fix" za to.

Pomoć koja mi je potrebna od vas je da napišete koji telefon imate i da li imate problem sa trajanjem baterije. To se najlakše vidi po tome što su " phone idle" ili "cell standby" najveći potrošači (preko 10%). Takodje me interesuje gde je telefon kupljen (madjari, legalne prodavnice, AliExpress...)

Pre svega sam zainteresovan za jače modele Xiaomi- ja i Sony ja, ali možete da pišete i za ostale proizvođače.
 
slavisaj,
Za ove dve godine nema sta nisam pokusao da smanjim potrosnju, od instaliranja raznoraznih romova, kernela, debloata, sys patchera I dr.. Bukvalno nista ne pomaze.

Zato I sumnjam da neke serije telefona imaju hardverski problem. Prva sumnja mi je da telefoni namenjeni za kinesko trziste imaju problem sa globalnim softverom. Zbog toga Sam I trazio informacije o vasim telefonima.
Možda si dobio telefon sa fabrički lošom baterijom. Promenio sam gomilu telefona, kako ja tako i supruga i deca. Računam da je u zajedničkom skoru to priličan broj telefona i nikada nisam imao takav problem. Uzgred, posle dve godine korišćenja, baterija gubi dosta na kapacitetu. Napuniš je do kraja i očekuješ da će držati a ono posle par sati padne na 50%.
Kineski telefoni za kinesko tržište nemaju globalni rom. Za njihovo tržište je kineski rom.
 
Kolko sam ja skontao, jako puno na duzinu trajanja baterije utice i signal, ja na p30 pro izvucem oko 7h sot, dok drugi izvuku bez problema oko 9h, ali ja radim van grada, na poligonu koji se nalazi u selu kod Valjeva, i u kancelariji mi je generalno lošiji signal, i verujem da to utice na potrošnju baterije, mada sam prezadovoljan potrošnjom baterije, posle celodnevnog rganja telefona, dodjem kući, i imam jos 20%, to mi je nezamislivo bilo sa LG V20, koji sam nekad dva puta punio na poslu, imao je sot od oko 2 sata i 30min. Kao sto neko rece, pre sam uvek vukao punjač sa sobom, imam punjače svuda, kuci, na poslu, u selo kad odem, i jedan u rancu, zbog pomenutog v20, ali otkad imam p30 pro, ovo je uživanje...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno