Šta je novo?

Izbor telefona s akcentom na trajanje baterije

SonyManijak

Poštovan
Učlanjen(a)
22.06.2014
Poruke
127
Poena
70
Već dve godine koristim MI5 i jako sam zadovoljan telefonom u svim aspektima sem baterijom. Sa laganim korišćenjem izvučem 3h ekrana za jedan dan.
Ono što meni treba je da mi baterija traje 3 dana uz Sot oko 3h (kao što sam imao sa lg g2)

Čitajući po forumima zaključio sam da isti model kod nekih ljudi ima to "curenje" baterije dok kod drugih nema i ne postoji "fix" za to.

Pomoć koja mi je potrebna od vas je da napišete koji telefon imate i da li imate problem sa trajanjem baterije. To se najlakše vidi po tome što su " phone idle" ili "cell standby" najveći potrošači (preko 10%). Takodje me interesuje gde je telefon kupljen (madjari, legalne prodavnice, AliExpress...)

Pre svega sam zainteresovan za jače modele Xiaomi- ja i Sony ja, ali možete da pišete i za ostale proizvođače.
 
huawei uopste nisam razmatrao do sada. Bas cu sutra malo da proucim da li i kod njih postoji problem sa baterijom.

mi 9t sam vec proverio na xda forumu i kod njega ima slucajeva gde je phone idle ili cell standby najveci potrosac. Bas zato i zelim da mi date informacije gde ste kupili, koja verzija telefona je u pitanju i da li imate problem sa trajanjem baterije.

Konkretno, moj mi5 je radjen za kinesko trziste (kupljen u l*****shopu), tako da smatram da je problem verovatno hardverske prirode.
 
Vivo IQOO NEO ima bateriju od 4500mA što uz postojeći hardver sigurno garantuje duži rad. Naravno, sve zavisi od upotrebe telefona. Pojedincima i baterija od 10.000mA nije dovoljna za dan.
 
mi 9t sam vec proverio na xda forumu i kod njega ima slucajeva gde je phone idle ili cell standby najveci potrosac.
Zašto na xda kad ima dovoljno vlasnika i na Benchu? Idi u njegovu temu i pitaj.
U suštini ne trebaš se cimati oko baterije, baš dosta današnjih modela bez problema može to što tebi treba. Svi telefoni sa 4000mah baterijom na primer, ali ima i drugih, 3 i više sata sot-a u tri dana upotrebe u 2019 je ništa posebno.
 
Uz proverene Saomi/Huawei phablete (samo ako ti odgovara manji telefon) moze i XZ2 compact (5'' 18:9 IPS, realna povrsina otprilike kao 4.7'' 16:9), SD845, 2870 mAh i sony UI koji je uglavnom poznat po stabilnosti i odlicnoj autonomiji u odnosu na kapacitet baterije. Mogao bi i standard XZ2, korisnici uglavnom veoma hvale trajanje baterije.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da se nismo dobro razumeli. Meni nije uopste bitna velicina baterije i svaki telefon bi trebao da ispuni moje potrebe.
Moj cilj je da identifikujem kriteterijum zbog koga isti telefon ima kod nekoga normalno trajanje baterije, dok kod drugih ima bar upola krace trajanje.

Dakle treba mi konkretan odgovor: "imam taj i taj telefon, baterija drzi toliko i toliko, glabalna verzija, kupljen u xxxx"
 
Z2force sot 5-6 tokom jednog dana [emoji12]. Šalu na stranu. To curenje baterije može da zavisi od više faktora. Prvenstveno jačina osvetljenja koja se koristi na uređaju, broj naloga koji se sinhronizuje i naravno aplikacije koje su instalirane. Na primer ja sam skoro obrisao aliexpress aplikaciju, jer mi je pokazivao telefon potrošnju od 8%, a nisam je tog dana ni otvorio. Na kraju kao što je već gore neko napisao sve je to individualno i nekome će jedan telefon da traje 3 dana, a kod nekoga će u 16h već na punjač. Ako kažeš da ti je g2 trajao 3 dana u da je MI5 bio relativno upotrebljiv do skoro onda se ne opterećuj previše i kupi telefon koji ti se najviše sviđa, jer će svaki da ti zaviši posao.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Svaka preporuka za mi9t. Moj je mi9t , znaci globalna verzija, kupljen preko Rakuten sajta (prodavac iz UK, ali je kutija bila EU ), na telefonu otkljucan bootloader i poslednja verzija XEU developer weekly rom.
50% baterija

Screenshot_2019-08-06-07-34-02-039_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2019-08-06-07-34-09-731_com.miui.securitycenter.jpg

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@slavisaj
Hvala puno na odgovoru. Upravo ovakve informacije mi trebaju.

@jevta curenje baterije o kom ja pričam nema veze sa podešavanjima telefona. Moj MI5 od prvog dana potroši bateriju za 3 dana a da ga uopšte ne pipnem. Samo par poziva u tom periodu. Sva moguća flesovanja i twikovanja sam isprobao i tu nema pomoći. Lg G2 koristi moj otac samo za razgovore i traje mu baterija 10-12 dana uz 30 min Sota.
Ovakvih slučajeva (kao moj MI5) ima jako puno i zato mi je bitno da ne kupim ponovo neku verziju telefona koja će imati isti problem.

U temi za mi9 se mi je jedan korisnik izmerio potrošnju njegovog telefona i takodje ima curenje baterije kao i moj MI5. Znači da noviji telefoni pate od istog problema.
 
Ne ide to tako.

Moj cilj je da identifikujem kriteterijum zbog koga isti telefon ima kod nekoga normalno trajanje baterije, dok kod drugih ima bar upola krace trajanje.

Dakle treba mi konkretan odgovor: "imam taj i taj telefon, baterija drzi toliko i toliko, glabalna verzija, kupljen u xxxx"
 
ne postoji telefon kome može da se "naredi" kad i kako da troši bateriju...to zavisi od toliko faktora i položaja planeta da je teško dati neki precizan odgovor...dva ista telefona- neko ima battery drain neko nema...
 
Moj Mi 9T je kupljen u Mi-store Srbija, Global rom. Cell Standby uzima 28.5% baterije, tako mi trenutno pokazuje. Navodno telefon trazi kineske frekvencije cak iako si u evropi, i Xiaomi je navodno svestan tog problema.. Ali telefon lagano izgura svaki put 24H (znaci ne od jutra do uvece, nego bas 24h), zavrsim sa mozda 30% a napunim ga obicno do 80, 85%.. Ako tako koristis telefon onda ocigledno nije problem, ali ako hoces da ga stavis u fioku na par dana i da ne izgubi procente onda ti verovatno ne igra ulogu..
 
Moj Max 2, morao sam da preturam po starijim fotkama da iskopam SS.



9aefd06a9ffc01bb8633c39f214e6aa6.jpg

A evo i za Max 3, nije skroz optimalna potrosnja na ovom punjenju ali ispod imas average od kako je uzet.

f2502786c1e6018dbc4ed24519907676.jpg

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja lepo napisah da je best Mi Max 3 jer dvojke nema novih. A tu je i G7 Power koja ima ogromnu bateriju pa u kombinaciji sa štedljivim čipsetom i fenomenalnu bateriju. Mada je ipak Xiaomi sa Mi Max serijom odradio najbolji posao. Uspeh je na Mi Max-u potrošiti bateriju u toku dana.
 
Izgleda da se nismo dobro razumeli. Meni nije uopste bitna velicina baterije i svaki telefon bi trebao da ispuni moje potrebe.
Moj cilj je da identifikujem kriteterijum zbog koga isti telefon ima kod nekoga normalno trajanje baterije, dok kod drugih ima bar upola krace trajanje.

Dakle treba mi konkretan odgovor: "imam taj i taj telefon, baterija drzi toliko i toliko, glabalna verzija, kupljen u xxxx"

To što ti tražiš je mission impossible. Jedno je hardver a sasvim nešto drugo aplikacije koje instalira rukovalac telefonom.
Ja imam poco, sa baterijom 4000mA isto kao i suprugin redmi note 7. Na mom telefonu je bolji čip set ali baterija drži dan, dan ipo a kod supruge za dan više. I sad, da ti navodim romove, mesto kupovine i ostalo, nema smisla jer ona ne koristi navigaciju, nema ni 50% razgovora koje ja imam, ne koristi gomilu aplikacija koje ja koristim.
I koji zaključak se onda da izvesti iz toga?
Već sam ranije napisao, nekome bi i baterija od 10.000mA bila malo na dan ako igra igrice, gleda klipove u visokoj rezoluciji, koristi telefon kao ruter....
Da parafraziram, to mu dođe kao upoređivanje potrošnje goriva za isti auto sa razlikom što jednim upravlja penzioner a drugim 20-to godišnjak kome radi andrealin.
I koji bi ti zaključak izveo ako bi ti naveo serijski broj šasije, motora, prodajnog salona?
 
Upravo tako. Curenje baterije više povezujem sa gremlinima nego neko ustaljeno pravilo. Možemo ja i ti da imamo isti telefon ali identične aplikacije i šablon upotrebe nikako.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Očigledno da većina ljudi ovde nije upoznata sa problemom. Ukucajte na Google "phone idle battery drain" pa će te videti koliko je problem rasprostranjen kod svih telefona. Koliko sam ja shvatio telefon uopšte ne ulazi u deep sleep.

Radi se o tome da moj telefon za 8 sati standby potroši 7 - 10% baterije preko noći. Uradjen fastboot flash, bez aktiviranja google naloga, bez mi naloga, bez blututa, samo gsm (2g) mreza i wifi ukljucen.
Isti telefon kod drugog korisnika sa svim mogućim sinhronizacijama, dodatnim aplikacijama i lokacijom potroši 3% procenta za isti period.
 
Upravo to i mi tebi pričamo. I vrlo smo upućeni. Idi u bbs temu, odradi šta treba, izvuci i okači log i neka ti neko od upućenih iz teme kaže šta ti tačno jede bateriju tj gde curi. Hoćeš telefon bez gremlina, nemoj uzimati android, vrlo jednostavno. Kod samsumg telefona je ranije bio običaj već samom nadogradnjom softvera da dobiješ pomenutu problematiku...često google servisi prave problem itd.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
...Pre svega sam zainteresovan za jače modele Xiaomi- ja i Sony ja, ali možete da pišete i za ostale proizvođače.

Sony XZ2 compact, kao što ti je već preporučio kolega hsv.stoned.
Napomena - veći mu je ekran od 4.7-ce 16:9, imam ih oba :)
Bilo koji Xiaomi iz Mi serije iz Android one programa.
@blue ti je takođe dao dobre preporuke.
 
Poslednja izmena:
Xiaomi sa Android One softverom imaju prilicno losije trajanje baterije nego oni sa MiUI.

Sto se optimizacije potrosnje, MiUI je medju najboljima tu, bez dileme. Rekao bih da je samo Sony bolji jer stvarno nerealne sot-ove izvlace u odnosu na velicinu baterije.
 
@BokiPK

U pravu si, jeste malo veci displej ali mislio sam na ukupnu povrsinu, npr. povrsina 5'' 18:9 XZ2c displeja je 64.5 cm2 dok je povrsina 4.7'' 16:9 ~61cm2.

Ko hoce android telefon sa sto manje gremlina, sa sto stabilnijom potrosnjom baterije i uopste sa sto stabilnijim UI, zna se - Pixeli pa onda OnePlus/Sony/mozda neki proveren android one ili saomi (ako ima ogromnu bateriju) pa tek onda ostali. Naravno, treba gledati i kapacitet baterije u odnosu na ostatak hardvera, nista ne vredi cist, najstabilniji android ako su cipset i baterija u rangu Nexusa 5X npr. :d mada to je proslost, vecina novih androida ima ok autonomiju.
 
Poslednja izmena:
@BokiPK



Ko hoce android telefon sa sto manje gremlina, sa sto stabilnijom potrosnjom baterije i uopste sa sto stabilnijim UI, zna se - Pixeli

Bogami gledao sam neki klip za merenje potrosnje baterije, Mate 20X, One plus, Mi 9T, Pixel 3a XL i jos neki.. Pixel izgubio 20% u standby tokom noci, svi ostali po par procenata.. Mislim da je prvi uginuo, pobedio je 9T, a drugi je bio Mate 20 X..

Evo ga klip:

https://youtu.be/thBrVRTqXVQ


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moguce, Pixeli na neki nacin prvi testiraju bagove, curenja i ostalo sto neretko ide uz najsvezije apdejtove i zakrpe :d a i ne mogu nista da tvrdim za Pixele 3, mislio sam na starije uredjaje i konkretno na P2 XL koji je imao ortak, tu kad zacementiraju verziju OS-a onda je to najbolje android iskustvo u tom smislu, na stranu sto su meni Pixel uredjaji dosadni i nekako neubedljivi na polju multimedije ali fluidnost/brzina/stabilnost.. top. Mada su sve manje razlike, nekada su Nexusi radili bas drasticno bolje od skinovanih UI a danas je razlika uglavnom u fluidnosti i sitnim gremlinima, curenjima baterije i sl.
 
Očigledno da većina ljudi ovde nije upoznata sa problemom. Ukucajte na Google "phone idle battery drain" pa će te videti koliko je problem rasprostranjen kod svih telefona. Koliko sam ja shvatio telefon uopšte ne ulazi u deep sleep.

Radi se o tome da moj telefon za 8 sati standby potroši 7 - 10% baterije preko noći. Uradjen fastboot flash, bez aktiviranja google naloga, bez mi naloga, bez blututa, samo gsm (2g) mreza i wifi ukljucen.
Isti telefon kod drugog korisnika sa svim mogućim sinhronizacijama, dodatnim aplikacijama i lokacijom potroši 3% procenta za isti period.

Imas mi6 telefon, instaliraj mu neki custom rom ( vidim imas ih par sa android 9, Lineage, resuremix, havoc, aospextended ), pa uporedi kako se trosi baterija.
GSM 2 koristis zbog baterije ili zbog toga da kad si kuci pa imas wifi? pitam jer moj rodjak na smartphonu uvek ukljuci 2G, kad je van kuce , kaze bolji signal :)
 
slavisaj,
Za ove dve godine nema sta nisam pokusao da smanjim potrosnju, od instaliranja raznoraznih romova, kernela, debloata, sys patchera I dr.. Bukvalno nista ne pomaze.

Zato I sumnjam da neke serije telefona imaju hardverski problem. Prva sumnja mi je da telefoni namenjeni za kinesko trziste imaju problem sa globalnim softverom. Zbog toga Sam I trazio informacije o vasim telefonima.
 
slavisaj,
Za ove dve godine nema sta nisam pokusao da smanjim potrosnju, od instaliranja raznoraznih romova, kernela, debloata, sys patchera I dr.. Bukvalno nista ne pomaze.

Zato I sumnjam da neke serije telefona imaju hardverski problem. Prva sumnja mi je da telefoni namenjeni za kinesko trziste imaju problem sa globalnim softverom. Zbog toga Sam I trazio informacije o vasim telefonima.

Jesi probao da iskljucis intelligent scan? Ne secam se u kojoj temi se pricalo o tome ali meni se baterija drasticno poboljsala. Vise ne nosim punjac sa sobom jer lagano izvuce ceo dan bez dodatnog punjenja.
 
Nazad
Vrh Dno