Šta je novo?

Laptop ne moze da se ukljuci na dugme vec jedino ukljucenjem/iskljucenjem AC

Učlanjen(a)
31.07.2019
Poruke
1
Poena
41
Moja prva poruka na forumu.

Naime vec neko vreme me muci problem sa laptopom Dell 5570.

Kada je na AC, moze da se iskljuci preko Windows 10, ali onda ne moze da se ukljuci na fizicko dugme na kucistu. Ukljucuje se jedino vadjenjem AC i vracanjem.

Kada je na bateriji, prilikom iskljucenja u Windows 10, laptop se iskljuci i onda sam ukljuci za 10-15 sekundi.

Fizicko dugme u opste ne radi.

Takodje, kada ode u sleep mode, jedino moze da se probudi ako se ekran zatvori i otvori. Naravno, fizicko dugme ne radi.

Od drajvera ima sve najnovije ukljucujuci i BIOS i Windows 10 koji je sa svim apdejtovima.

Kada se ovo desilo prvi put, laptop nije mogao da se ukljuci ujutro. Popravljen je tako sto je izvadjena baterija i drzano dugme za ukljucenje 30 sekundi. Takodje izvadjene su RAM i diski CMOS baterija.

Drugi put kada se desilo ovo, otprilike 7 dana, prethodni postupci nisu urodili plodom, ali zato za 2 dana laptop je sam proradio.

Sada, posle mesec ipo isto se dogodilo i nista ne pomaze. Jedino sam uradio sve update i nista. Bilo je dva nova BIOS-a od kada je ovo pocelo.

Takodje dodao bih da kada sam prvi put primetio ovo desavanje, cinilo mi se da je bio neki update Windows 10. Medjutim, da bih se uverio da nema veze sa Windowsom, startovao sam Ubuntu sa USB-a, i takodje iz njega ne moze da se trajno iskljuci laptop dok je na bateriji, niti se naravno pali/iskljucuje fizickim dugmetom.

Sta ovo moze biti, da li je do BIOSa ili je otislo nesto od hardvera. Laptop inace radi ok i ni jedna dijagnostika ne prijavljuje kvar ukljucujuci i onu koja se pokrece iz BIOSa.

Hvala unapred na sugestijama i izdvojenom vremenu.

Pozdrav.
 
Nazad
Vrh Dno