Šta je novo?

S10+ gde je najpovoljnije kupiti

Može, ja sam u Promobiju reklamirao dva puta, ništa mi nisu tražili. Doduše, moja firma je bila u pitanju, ali nikakav dokument ili objašnjenje nisu bili potrebni. Samo telefon u org kutiji i to je to. Verovatno im je bitno da se poklopi serijski broj sa onim u bazi podataka i to je to. Ko je doneo telefon njih ne zanima. Osim u slučaju da je ukraden telefon i da je to prijavljeno i da imaju u sistemu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To je više interni propust, nego pravilo. Za kupovine preko firme ne važi ZZP, kao što Jakša i sam zna. Samsung garancija nije prenosiva, doduše traje 24 meseca koliko i pravo na reklamaciju.

https://www.samsung.com/rs/support/warranty/

Popravke telefona kupljenih preko firme zna da bude problem i u daleko uređenijim državama, npr. kolega se zamajava trenutno oko garancije za S8+ po isteku standardnih 24 meseca, jer firma navodno treba da ima 36 meseci, a standardno je 24.
 
Mi smo imali situaciju da je za popravku i podizanje (isto bi bilo i za zamenu) Promobi tražio ovlaštenje od firme, neka hvala.
Inače još nisam kupio... Postavim npr ovakvo pitanje:

"imate li s10+, beli, DS, neotpakovan i ako da, ko daje garanciju"

i dobijem odgovor:

"imam".
 
Ne znam kakva očekivanja imaš od KP, ali s obzirom da već 25 dana kupuješ taj telefon očigledno - prevelika. Kupi telefon kod nekoga ko daje MTS i sl garanciju od privatnog lica (mogu da ti pustim kontakt na PM od koga sam ja kupio svoj S10 sa takvom garancijom) ili traži na Mobilnom Svetu od likova koji prodaju star 1 dan, ako te ne mrzi. Nikada nećeš biti 100% siguran sa tim garancijama, ali zato je na KP taj telefon 680 eura, a u legalnim radnjama 930 eura. Ili jednostavno kupi mađara, pa se nadaj najboljem...

Ja sam skoro isto tako tražio S10 zeleni ženi za rođendan i posle par dana sam poludeo sa indijancima na KP (ovaj lik kod koga kupujem nije imao zeleni); seo u kola i kupio kod Gige u Immo Centru... Nisam smeo više da rizikujem - bio je ostao još samo 1 dan do rođendana :)


Računica je, bar meni, jako prosta: na KP je cena skoro 350 eur niža, a za te pare možeš da zameniš ceo ekran koji je najskuplja stavka.
 
Poslednja izmena:
Kupio sam prošle godine s8+ i s9+ sa 1g madj. garancijom. I to je ok opcija.
Opcija da postavim 3 pitanja i dobijem 1 odgovor nije opcija :)
Videću mobilni svet, nisam se setio toga.
 
Proziveo sam neprijatno isksutvo sa S8+ kupljenim u Samsung Store u Uscu (pisano u temi o S8..).
Uglavnom telefon je imao svu dokumentaciju ukljucujuci overen garantni list i fiskalni racun. Cak sam zvao u prodavnicu i potvrdjeno mi je da je telefon isplacen i da nema nikakvih nepravilnosti. Na kraju sam ostao bez telefona jer je prijavljena kradja celokupnog telefona sa dokumentacijom (na osnovu toga sto je placen karticom, vlasnik kartice podneo prijavu).
Elem madjar je prava stvar definitivno, s tim sto niko ne daje racun pa i tu nemas neko pouzdano poreklo. Pocisti PM, da te kontaktiram, mozda mogu da ti pomognem oko nabavke madjara sa sve fiskalnim racunom :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Srbi muljatori najveći na svetu....

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ma kakvi, daleko od toga.
Nekoliko puta sam se zaprepastio načinom razmišljanja istočnjaka (kinezi, korejci...) i dokle su spremni da idu u svom muljanju.
LJUDI su takvi, ne svi naravno, na celoj planeti, i tu nije bitno da li si Srbin, Kinez, Portorikanac ili ko već.

opportunity makes a thief
 
Proziveo sam neprijatno isksutvo sa S8+ kupljenim u Samsung Store u Uscu (pisano u temi o S8..).
Uglavnom telefon je imao svu dokumentaciju ukljucujuci overen garantni list i fiskalni racun. Cak sam zvao u prodavnicu i potvrdjeno mi je da je telefon isplacen i da nema nikakvih nepravilnosti. Na kraju sam ostao bez telefona jer je prijavljena kradja celokupnog telefona sa dokumentacijom (na osnovu toga sto je placen karticom, vlasnik kartice podneo prijavu).
Elem madjar je prava stvar definitivno, s tim sto niko ne daje racun pa i tu nemas neko pouzdano poreklo. Pocisti PM, da te kontaktiram, mozda mogu da ti pomognem oko nabavke madjara sa sve fiskalnim racunom :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Počistio, šalji, hvala.

...
Ljudi su takvi, tako je.
 
Madjara sa cijim fiskalnim?

Najbolje je DE/AT/CH iz MediaMarkta/Saturna, sa bilo kakvim dokazom o kupovini - sve moze da se resi u bilo kojoj njihovoj prodavnici u ove tri zemlje, uglavnom. Provereno. Mada jeste najbolje u istoj zemlji, ali ne prave neki problem za telefone.
 
100% nije pravi fiskalni nego račun prodavnice. Kao npr mobilnisvet.net što daje.
 
Mozda ima kopija EU fiskalnog?
 
Može, ja sam u Promobiju reklamirao dva puta, ništa mi nisu tražili. Doduše, moja firma je bila u pitanju, ali nikakav dokument ili objašnjenje nisu bili potrebni. Samo telefon u org kutiji i to je to. Verovatno im je bitno da se poklopi serijski broj sa onim u bazi podataka i to je to. Ko je doneo telefon njih ne zanima. Osim u slučaju da je ukraden telefon i da je to prijavljeno i da imaju u sistemu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

To je u slucaju kada je po proveri telefon za nase trziste ali je garancija radjena po datumu proizvodnje, a ne po datumu kupovine.
 
Nije vam sigurno ni od fizickog lica da uzmete, ja sam uzeo OD DRUGARA sa kojim se druzim vise od 10 godina, on prestao da placa racun i rate za fon, vip ga tuzio, meni krenuli problemi sa telefonom...servis ga je prihvatao na popravku ali nece da daju nov iako ne mogu da poprave. Imas u temi htc 10 sta sam sve prosao sa servisom. Na kraju verujem na nagovor drustva za zastitu potrosaca sam dobio zamenu telefona ali je to trajalo dobrih 4-5 meseci, koji je opet morao da podigne taj drugar iako ga tuze za preko 100k din. Tako da jedino sto ti je sigurno je na sebe, sve ostalo ti je moze a i ne mora bit, velika verovatnoca da nece biti problema, ali uvek postoji. I da je 99,99 posto sanse da se ne desi problem, ako ti budes onaj 0,01 dzaba ti sve.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Jakso, objasnio je Scouser negde.
Ukratko, fizicko lice nema pravo da samo telefon prosa, jer je on kao deo celine, ugovora, kupljen. I samo se tako sme prodati.
Ti mozes njega tuziti sto je lagao, ali kod nas...

Ukratko, sve od operatera se ne prodaje legalno, sem ako nije isplacen skroz ugovor tj.obaveza.
 
Nešto mi nije jasno, npr kod ovakvog telefona:
https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-82670209-10.htm
gde je jasno da je fiskalni izdat, da je za fizičko lice, kako može sam uredjaj da bude predmet spora ako npr kupac ne poštuje ugovornu obavezu?
Uzmi malo pretraži, imaš moju temu negde i kako sam prošao kao bos po trnju pre nekih 2 godine sa notom 4 zbog lika koji nije platio tipa 2 ili 3 rate na kraju uo!!

Lično zato i uzimam telefone od operatera od ljudi samo koje lično znam ili za koje može neko da mi garantuje. Na slepo više nikad! ...ili kao ovaj s10e; kupljen u prodavnici tehnike na full iznos, fiskalni, overena garancija + osiguranje na ekran godinu dana...retko nalete takvi oglasi ali ih bude. Npr par dana pre nego si digao temu otišao je proveren s10+ beše za tipa 580e.

Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Menjaj ti lokaciju u profilu, bunis ljude :)
 
A-ha, hvala - znači caka je u ugovoru koji potpisuješ s operaterom gde je aparat neka vrsta obezbedjenja. Nezgodno za onog ko kupuje. Hvala vam :)
 
Kupljen i isporučen telefon, kupljen je u jednoj poznatijoj BG prodavnici. Uz telefon nema fiskalnog, garancija prodavnice je 2 godine.
Sam aparat je sa francuskog tržišta. Inače se teško nabavljaju, iz nekog razloga ih nidje nema.
Hvala svima na pomoći.
 
Prekrsti se i otpakuj ga [emoji23]

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Sve završeno, nova korisnica ima sve podatke i aplikacije migrirane na novi tel.
 
Nazad
Vrh Dno