Šta je novo?

S10+ gde je najpovoljnije kupiti

jaksa

Odeljenje za zaštitu naroda
Super Moderator
Učlanjen(a)
04.06.2002
Poruke
6,220
Poena
905
Kao što piše u naslovu, koja opcija je najpovoljnija iliti šta biste vi uradili?
Da li je aparat zaključan na neku mrežu, dual sim model me zanima.
 
Ne znam da li sam razumeo pitanje, ali kod nas je najpovoljnije na KP-u svakako. Podrazumevano je da se traži komad sa validnom garancijom ostvarivom u Promobiju. Ne znam da li su zaključani ukoliko su kupljeni kod operatera, tj da li su oba slota sim free ili su zaključana ukoliko je dual sim.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ponuditi da ti otkupis nov (nepotpakovan) telefon od onih pojedinaca sto ih uzmu i odma prodaju.
Razlika u ceni kad ti otkupljujes i kad ti od preprodavca kupujes od 50-80e barem.
Da li je konkretan telefon iz neke od nasih mreza zakljucan raspitaj se u temi za te telefone.
Naravno telefon sa nase mreze, da ima fiskalni (pusta zelja), ugovor za tarifu i telefon uz tarifu (obavezno kopija) i da se dogovoris sa pojedincem koji prodaje jedan telfon (nije preprodavac) da ti u slucaju potrebe, dodje i preuzme telefon u servisu ili kod operatera u slucaju zamene telefona. Za popravku nosis samo telefon u Promobi (ako tu marku pokriva), oni navodno po sn znaju ciji je (koja mreza) i servisiraju ako je moguce, ako je za zamenu mora prvi kupac doci i uzeti zamenu sve dok je u garantnom roku (ako nemas fiskalni vec ugovor za telefon i tarifu).
Nadam se da nisam zakukuljio previse... :d
 
Poslednja izmena:
Pa, moze i kod notara da se overi potpisom, onda ne mora prvi vlasnik da nosi telefon u servis, tj poslovnicu.
 
Imajte samo na umu da uvek postoji mogućnost da vlasnik ugovora ne plati neku (ili više) rata operateru i time posle dve godine telefon postaje predmet krivičnog spora (provajder proda dug uterivačima pa onda oni tuže i proganjaju potpisnika ugovora) i dužni ste da ga vratite u sup kod inspektora koji vas bude zvao...tako da, kupujte pametno i samo od proverenih ljudi.

Uvek volim ovo da napomenem pošto sam lično imao vrlo neprijatno iskustvo, tako da govorim iz proverenih izvora!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Isti bi olupao od beton i odneo u SUP, ispao mi dok sam dolazio, vise puta. :)

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
@Proday
Vip daje fiskalni racun i saobraznost odvojeno od ugovora, samim tim to valjda nije vezano jedno za drugo?
I ta saobraznost je bez imena i prezimena tako da moze da je koristi ko god hoce..
 
Isti bi olupao od beton i odneo u SUP, ispao mi dok sam dolazio, vise puta. :)

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Ništa ne dobijaš sa time, i dalje ostaješ bez telefona. I ja sam prepakovao n4 ali to je već druga priča!
@Proday
Vip daje fiskalni racun i saobraznost odvojeno od ugovora, samim tim to valjda nije vezano jedno za drugo?
I ta saobraznost je bez imena i prezimena tako da moze da je koristi ko god hoce..
Što je najgore mislim da je i ovaj moj n4 bio sa vipa...ili beše telenor da te ne lažem. Za to bi već sa advokatom trebali da se konsultujete, ja sam samo skrenuo pažnju za potencijale kupce od drugih lica.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Al meni samo nije jasno kako su oni dosli do tebe i trazili taj telefon? Kako bilo ko tebe moze da prisili da mu das telefon?
Ako neko pita je l' si kupio od tog lika - nisam, prvi put ga vidim. I sta ako ga ti prodas dalje, nema nikakvog traga o kupovini (ugovori i to)...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Njegova kartica u fonu.
 
Al meni samo nije jasno kako su oni dosli do tebe i trazili taj telefon? Kako bilo ko tebe moze da prisili da mu das telefon?
Ako neko pita je l' si kupio od tog lika - nisam, prvi put ga vidim. I sta ako ga ti prodas dalje, nema nikakvog traga o kupovini (ugovori i to)...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Se ti šališ?...preko imei prate bilo koji tel i u momentu nađu koji broj jer u njemu. Zove te inspektor iz supa na taj broj (u ovom slučaju zvao je prijatelja od prijatelja koji je od mene kupio telefon), objasnio situaciju i rekao gde i kada da donese telefon. Ne znam kako ti ali ja se sa policijom ne kačim niti bi pokušao bilo kome da uvalim telefon dalje kad znam u kakvom je statusu.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
A nekako mi je sve to overkill akcija za jedan telefon *mjau**mjau**mjau*. Pogotovu sto nece da pokrenu takav trace ni za ukradene a kamoli da nadoknade 200e. I nisam mislio za dalju prodaju kad te neko pozove, vec ovako. Ja sam S8 bivsi uzeo ovde na bencu, a posle prodao drugom liku isto na bencu..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
I ja sam uzeo 30 telefona što na benču što preko drugih izvora pa eto dovoljno je i da se jednom opečeš na taj način pa da te košta živaca, vremena i energije (pare podrazumevam)!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Svaki put kada to pomenes povede se identicna diskusija na temu...
 
Hvala na sugestijama. Nisam znao za ovo sa ugovorom, obavezama, oduzimanjem... preveliko je to cimanje, plus notar...
 
Možda oni prodavci sa KP-a koji ti nude mob od operatera sa sve fiskalnim računom i overenom garancijom. Sada konkretno od Telenora. Malo skuplje od vlasnika ugovora direktno, ali bez ikakvog cimanja.
VIP odavno ne zaključava telefone, ovi drugi zavisno od modela, neke i dalje. Ali valjda su ovi svi poslednji dostupni uređaji sim free.

P.S. Znam kompletnu pozadinu kako se to ranije događalo sa uređajima iz MTS-a, verovatno da je princip sličan/isti.
 
Poslednja izmena:
S10+ DS nije zakljucan kod operatera. Trebalo bi da uzmes uredjaj sa fiskalnim racunom koji je ili od operatera ili od Samsungovih distributera ( Gigatron, CT, Tehnomanija, Positive line, itd. ) jer samo na taj nacin imas 100% ostvarivu garanciju kod Promobi-a i Begram-a. Ako uzimas uredjaj sa strane, ako nije namenjen ovom trzistu, neces moci da ostvaris garanciju.
 
Nadjoh na oglasima, neki koji ima garanciju preko VIP. Šta mislite?
 
Ja imam takav i nista mi ne fali, uzet na bencu ovde doduse...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Samo fiskalni i siguran si.
Telefon nosis u servis i niko nema prava da ti trazi da se identifikujes, niti "na cije ime" je telefon.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Fiskalni nema :), samo overena garancija (štagod to bilo). Ćaozdravo.
 
Nemoj ti nama ćaozdravo, nego kazi sta si uradio, kupi li ga, sve u redu... ;)

A sad ozbiljno, ko ima na KP i slicnim mestima za prodaju, nov (neoptpakovan) telefon od operatera ili zvanicnog prodavca sa fiskalnim racunom?
 
Poslednja izmena:
Fiskalni nema :), samo overena garancija (štagod to bilo). Ćaozdravo.
Vip je uvek davao fiskalni račun uz telefon i ugovor i to na pun iznos. Većinom sam zato i kupovao telefone koji su uzeti preko njih na ugovor. Ukoliko nema ili je na firmu ili neka muvačina pa bih lično preskočio.

Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
 
Nemoj ti nama ćaozdravo, nego kazi sta si uradio, kupi li ga, sve u redu... ;)

A sad ozbiljno, ko ima na KP i slicnim mestima za prodaju, nov (neoptpakovan) telefon od operatera ili zvanicnog prodavca sa fiskalnim racunom?
Verovao ili ne, ljudi to uzimaju kao neku vrstu kes kredita. Uzmu fon na 24 rate po 3000 din npr, a prodaju ga neotpakovanog preprodavcima za 550, koji ga posle prodaju za 600e.. Tako da fakticki ljudi dobiju tipa 550e i vracaju ih mesecno :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ili ne plaćaju uopšte rate pa ti posle imaš na*eb [emoji6][emoji57]

Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
 
Radosti kupovanja preko KP, mada sam i ja vrv zahtevan:
Untitled.png
 
Ja uzeo u mts telefon na rate bez kamate pre par dana. Isto nisam dobio fiskalni, a ni garantni list. Kazu papir na kom pisu moji podaci i podaci o telefonu je dovoljan za reklamaciju.
Takodje izbegavajte te od firme jer su oni do otkupa od strane zaposlenog(koji je taj tel prodao tom preprodavcu) vlasništvo firme, koja moze da prijavi mupu nestanak i slično, nikad se ne zna.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Telefon kupljen na firmu nikad ne možeš da podigneš sa servisa ili da zameniš bez ovlašćenja od firme.
 
Nazad
Vrh Dno