Šta je novo?

Eksterni hard disk

Jel unutra WD disk? Slabo ima informacija o tim Apacer diskovima, uglavnom na ruskim sajtovima se spominje.
 
Za sad Transcend Slim StoreJet 25M3S, bez konkurencije.
 
Ulriče :D jesi li se odlučio?
I ja tražim neki disk ali ove tvoje ću definitivno da zaobiđem. Loša iskustva sa Seagate diskovima imaju ljudi oko mene, česti su pa valjda zato takva crna statiistika po njih.

mali offtopic - BlackBlaze statistika kvarova diskova po porizvodjacima i modelima za 2020. godinu.
Ko će bolje nego klaud kompanija to da pokaže. U pitanju su isključivo HDD ,bez SSD statistike i sa velikim prostorom.
 
Ja sam isto uzeo ovaj od 2tb i ok se pokazao za sada, lepo radi nakacen na RPI4.
Sto se tice statistike, treba je zaobici, los je primer koriscenja diskova.
 
Ulriče :D jesi li se odlučio?
I ja tražim neki disk ali ove tvoje ću definitivno da zaobiđem. Loša iskustva sa Seagate diskovima imaju ljudi oko mene, česti su pa valjda zato takva crna statiistika po njih.

mali offtopic - BlackBlaze statistika kvarova diskova po porizvodjacima i modelima za 2020. godinu.
Ko će bolje nego klaud kompanija to da pokaže. U pitanju su isključivo HDD ,bez SSD statistike i sa velikim prostorom.

Da,kupio sam ovaj


I za sada radi OK,tj normalno......nije mu neka bas wao brzina upisa,ali nisam to ni ocekivao...koristim ga samo kao storage za filmove,muziku i igre (koje posle pokrecem sa laptopa)......za sada sam ga nakrcao sa vise od 500gb...

Prodavac mi rece da,po njegovom iskustvu,ovakvi diskovi brze crkavaju ako se koriste kao sistemski diskovi koji rade po 24h....ili ljudi ih spoje sa TV-om i tako stoje ukljuceni veci deo dana....

Takodje,prodavac mi rece da se zadnjih dana ovi i bilo koji drugi HDD-ovi kupuju bas dosta,i to sve razgrabljuju majneri,tako da ne verujem da ce ih uskoro biti u prodaji...
 
Naravno, tako malo kuciste a zadihtano, greje kao blesav verovatno ako radi 24h.
Meni treba za povremeni bekap, da stoji na polici.
 

Hoce komsija da kupi ovaj HDD sada na akciji. Jel vredi cemu ili ne? Znam da su za neke Seagate modele govorili da se ne uzimaju kvare se.

Jel ima neko ovaj model i kakvi su utisci?
 
Imam ja 10-ak komada već par godina i svi još uvek rade besprekorno.
Performanse su solidne, dosta je tih, tako da što se mene tiče, za taj novac više nego dobar. Ja na njima čuvam muziku u flac-u i ne drndam ih previše, sem kad sa njih biram pesme za playliste. U poređenju sa WDD Elements od 5TB kojih takođe imam 10-ak, duplo su lakši i svakako tiši. Sve u svemu, moja preporuka.
Korektan backup disk.
 
Akcija zavrsena, bio je 9000, vraceno na 17000.
 
Akcija zavrsena, bio je 9000, vraceno na 17000.
Невјероватно да је био само 9к дин, 4тб диск који притом кажете није лош?
Јел то била нека грешка или ће се опет некад појавити.... негдје? :D
 
Verovatno ga ima po toj ceni na KP, pošto sam ih ja nabavljao po 80-ak eura i od 4TB i od 5TB, kako se koji pojavi na akciji u MediaMarktu, Amazonu, Alternate… Ima ih skoro uvek, ako ne Seagate, onda WD… vrte se u krug. Uz ove od 4TB išla je futrola.
Evo baš sad gledam na MediaMarktu ima Seagate Expansion Plus od 4TB za 89e.
 
Тренутно се налазим службено у Русији и баш сам погледао цене за такве дискове на њиховом тржишту. За цену од 90€-100€ има велики број дискова, за које сам у претрази уписао да треба да буду 4тб, са заштитом од удара, са USB 3.2, и минималном гаранцијом од три године.
Претраживач ми је избацио следеће моделе:

Transcend StoreJet 25H3 2.5" TS4TSJ25H3P 4 ТБ

Transcend StoreJet 25M3 2.5" TS4TSJ25M3S 4 ТБ

A-Data DashDrive Durable HD330 2.5" AHD330-4TU31-CBK 4 ТБ

Seagate Xbox Game Pass Special Edition STEA4000407 4 ТБ

A-Data HV300 AHV300-4TU31-CBK 4 ТБ

Silicon Power Armor A60 2.5" SP040TBPHDA60S3K 4 ТБ

WD P10 Game Drive WDBA3A0040BBK-WESN 4 ТБ

Silicon Power Armor A85 2.5" SP040TBPHDA85S3S 4 ТБ

Има их још у тој категорији
 
Valjda sam pogodio temu gde mogu da pitam za pomoc i sta mi je ciniti. Kupio sam pre nesto manje od godinu dana Toshiba canvio basic eksterni disk i u zadnje vreme konstantno ispusta cudan zvuk na svakih tipa 20ak sek. U sentinelu i hd tune pro je sve okej, nigde nema gresaka i slicno a kako bih bolje docarao nisam nasao drugi nacin nego da postavim na yt pa sigurno je vecina strucnija i mozda moze da kaze sta se desava. (oko 5 sekunde se cuje i oko 19 sec.).


Hvala unapred
 
Valjda sam pogodio temu gde mogu da pitam za pomoc i sta mi je ciniti. Kupio sam pre nesto manje od godinu dana Toshiba canvio basic eksterni disk i u zadnje vreme konstantno ispusta cudan zvuk na svakih tipa 20ak sek. U sentinelu i hd tune pro je sve okej, nigde nema gresaka i slicno a kako bih bolje docarao nisam nasao drugi nacin nego da postavim na yt pa sigurno je vecina strucnija i mozda moze da kaze sta se desava. (oko 5 sekunde se cuje i oko 19 sec.).


Hvala unapred

Proveri broj gašenja i paljenja dok je stalno priključen, može da bude i do USB kabla
 
Valjda sam pogodio temu gde mogu da pitam za pomoc i sta mi je ciniti. Kupio sam pre nesto manje od godinu dana Toshiba canvio basic eksterni disk i u zadnje vreme konstantno ispusta cudan zvuk na svakih tipa 20ak sek. U sentinelu i hd tune pro je sve okej, nigde nema gresaka i slicno a kako bih bolje docarao nisam nasao drugi nacin nego da postavim na yt pa sigurno je vecina strucnija i mozda moze da kaze sta se desava. (oko 5 sekunde se cuje i oko 19 sec.).

Imam ovaj od 2TB ne ispusta zvuke osim par puta dok je trajalo duze kopiranje.
Stoji na polici, bekap iskljucivo.
Moj ima plavu diodu koja svetli dok radi tj dok je "mountovan" na sistem. Primetio sam da ga ni Linux ni Windows nece tako lako da otpuste kao flesh dongl sto bi (dioda svetli i nacuje se
rotacija).
Najbolje sacekati da se prekopira sta ima i ne prekidati, a onda obavezno zatvoriti program kojim se pristupa fajlovima (npr na Windowsu Explorer, na Linuxu recimo Nemo)
i tek onda uraditi unmount propisno. Tada ce iskljuciti diodu po propisu i totalno utihnuti.
I na kraju, mozete poljubiti drajv :D (izvuci kabl)
 
Poslednja izmena:
Sta raditi kad izbaci obavestenje "The directory name is invalid" kada se poveze eksterni? Trazi da se formatira. A kada se poveze na tv radi bez problema i sve prikazuje. Probao sam druga dva usb da povezem na pc i rade kako treba.
 
Sta raditi kad izbaci obavestenje "The directory name is invalid" kada se poveze eksterni? Trazi da se formatira. A kada se poveze na tv radi bez problema i sve prikazuje. Probao sam druga dva usb da povezem na pc i rade kako treba.
To znaci da ime direktorijuma/foldera nije pravilno, dakle pravio si folder na uredjaju koji nije kompatibilan sa tim
na kome citas... dakle nadji koji je to folder i izmeni mu ime..
 
Nije za mene. Resio je kasno sinoc preko nekog cmd programa.
Inace nije nikako mogao da otvori. Trazilo je samo da se formatira, a imao je neke bitne podatke.
Hvala u svakom slucaju.
 
Nazad
Vrh Dno