Šta je novo?

Eksterni hard disk

Da li je taj kabl sa jedne strane to sto si slikao a sa druge strane klasicnu usb3.0 (isti izgled i dimenzije kao usb2.0) ili nije?
Ajde sad slikaj celi kablić...
Taj "cudni" konektor ubadas u externi hdd a drugi kraj, taj "obicni" usb3.0 ubadas u komp, moze na usb2.0 i na usb3.0, sta vec imas (ako imas usb3.0 bolje unjega) i koristis externi kao i svaki drugi hdd samo sto pre cupanja konektora ih kompa lepo odjavis hdd.
 
Jeste full USB 3.0 kabl sa oba kraja, imam isti HDD. "Čudan" sa jedne strane, a plavi, regularan USB "koji liči na USB 2.0" sa druge.
 
Poslednja izmena:
drugi kraj je usb a, a imam inače usb 3 portove na kompu...prvi put sam se sada susreo sa ovakvim kablom baš kod ovog harda pa me to malo zbunilo...
 
Poslednja izmena:
Taj Micro USB 3.0 se koristi vec godinama i pokazao se vrlo lose. Vodi racuna da ga ne pomeras mnogo kada je prikljucen jer ume posle nekog vremena da prekida na samoj fioci. Noviji modeli koriste USB 3.0 A konektor kao onaj koji ide u racunar, mnogo bolje resenje.
 
@Altru nemoj da kupujes drugi, ni treci nit bilo koji naredni kabl jer predugacak kabl nece dati usb3.0 brzine. Od prilike na 30-50cm je max za USB.3.0 kabl zavisno od njegovog kvaliteta. Koristi to sto imas, bodi u kuciste, pa namesti odozgo da stoji nekako, ne pomeraj hdd dok radi da se ne bi iskljucio ili razlabavio konektor taj "cudni"... svi mi imamo takve kablove na externim hdd.
 
@djalf

ne znam kako je taj patent uopšte prošao, pa ovo je kao da su deca na OTO zalepila dva konektora...:)

@Zeha

to mi je brzo palo na pamet, tako da ću verovatno poslušati tvoj savet i pokušati da se snađem sa ovim kratežom od kabla...
 
Trebace mi jedan externi hdd od 1TB.
Naidjoh na externi ssd do 1TB, ADATA HC600 (AHC660-1TU3-CGY/AHC660-1TU31-CGY) za 5900-6200din.
https://youtu.be/j0L6FQWEbvw

Sta mislite da li on valja kao externi uredjaj (umesto hdd)?

Koristio bih ga kao snimac, on bi bio uredjaj na koji bi se sa stb sadrzaj (neki tv kanal) snimao.

Zanima me bas sta mislite o ovom externom skladistu i o njemu kao uredjaju koji ce sluziti za snimanje. Istina nece biti toliko snimanja, ponekad, serije i filmovi (uglavnom domaci i sa domacih tv kanala), ne verujem da bi ovo bio toliko veliki upis.

Zna lineko koliko moze u mpg2 i mp4 da snimanjem 1h tv programa zauzme, koliko zauzme prostora jedan takav snimak?

Za taj posao koji bi ste vi klasicni hdd upotrebili?
Mora biti USB3, ne sme biti usb3.1
 
Poslednja izmena:
ADATA je korektna firma, po meni vredi uzeti njihov eksterni hdd, sigurno stavljaju dobre diskove (ne znam sta stavljaju, moze da bude Seagate, WD...).
A generalno eksterni storage je isto ok, ako brzina koja ti treba nije ogranicavajuc faktor.
mp4 od sat vremena moze da zauzima nekih 1-2Gb, u zavisnosti od toga kakav kvalitet je podesen, moze da zauzima i vise, ali mpeg2 vec moze dosta vise da zauzme.
 
hdd me ne brine, ovo je ssd kao externi...
 
SSD-ovi ADATA su isto korektni, to nije neka neproverena kompanija, pritom je Taiwan, nije China, znaci :).
Nema sta da te brine, moja preporuka, pogotovo sto su u pitanju video snimci, nisu neki podaci od znacaja, kako sam razumeo, onda jos bolje sto nije neophodan hdd kao pouzdanija varijanta za bitne podatke.
 
Mozda je pametnije ici na neku provjerenu varijantu poput Wd My Passport Go, Kingston Savage Exo ili Samsung T5.
Mada bi i ta Adata trebala biti ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I sa cenom su tu, razlika u 200-300din, za 1TB i za 2TB.
Samo da mi je saznati koliko zauzima po satu snimanja pa cu se odluciti dal se kockati sa ssd-om il uzeti wd passport i koliki...

------------

ADATA HC660 https://www.adata.com/rs/feature/406

https://www.adata.com/rs/specification/406
U specifikacijama kazu: USB 3.2 Gen1 Da li ce ovo moci raditi na stb u njegovom usb2.0 konektoru, odnosno da li ce fw od stb moci podrzati ovaj externi ssd?!!!
Nece ovo moci da radi na usb2.0 zbog manjka struje :"Connecting via USB 2.0 requires plugging in to two USB ports for sufficient power delivery. A USB Y-cable will be needed."
 
Poslednja izmena:
Moja preporuka je za Transcend 2.5'' 1TB StoreJet 25M3. Imam ga vec 5 godina i super me sluzi.
 
Slazem se sa Razbojnikom, na videu se vide hdd brzine.

Zeha, uzmi uzmi bilo koji enclouser i metni bilo koji ssd i vozi..

Sto se tice usb v.2.0/1 i v.3 svi su oni medjusobno kompaktibilni, stvar je samo u brzini protoka.
Sem ako nisi negdje nesto procitao.

Sto se tice struje, to uglavnom zavisi o aparatu koji pise. Uglavnom mi je radilo i na jednom usb prikljucku.
 
Poslednja izmena:
Ovaj ce da ide u stb kao lokacija za snimanje tv programa, u stb je verovatno usb2.0 ... uzecu 1TB Western Digital WDBUZG0010BBK-EESN ili 2TB Western Digital Elements WDBU6Y0020BBK izuzev ako neko zna lose o njima...
Jedino me brine koliko ce struje trebati za ove hdd, pogotovo ovaim od 2TB, sve kontam sto veci to mu vise treba struje...
 
Veći, u smislu HDD dimenzije 3.5" u odnosu na 2.5", onda - da, veći traži više struje i neretko mora da ima ili sopstveno napajanje sa ispravljačem ili USB kabl Y-oblika. Ovo je zbog brzine rada, 7200 ili 5400 obrtaja u minuti. 2.5" su praktično svi na 5400.

Oba WD koja si naveo su 2.5" veličine. Kapacitet ne utiče na zahtevanu struju, ali USB standard da.
USB 2.0 port po specifikaciji daje manje struje od USB 3.0. Ako USB 3.0 uredjaj spojiš na USB 2.0 port, radiće, ali može da se desi, iako retko, da ne dobije dovoljno struje pri intenzivnijem radu.
 
Upravo na to i mislim, moze biti problem a ne mora...

Sve se po pitanju velicine odnosilo na kapacitet hdd-a ne na njegovu fizicku velicinu 2,5" naspram 3,5".
Siguran si da 2,5" hdd od 1TB i od 2TB trose priblizno isto struje?

WD Passport externi hdd od 500GB, stavljen u STB (usb2.0 verovatno, beli jezicak, mozda je i USB.10 sto mi je suludo) i radi, snima bez problema i reprodukuje sa STB program televizijski sto sam snimio.
Moze oko 130h da snimi, cini mi se.
Zauzeo je 2,55Gb za 50 minuta snimanja.
 
Koji eksterni hdd od 1tb biste mi preporucili do 6500?
 
Registruj se na Gigatron sajtu i za tri sata naruči online za 5.000 (mislim da trenutno nema jeftinije):

6GYGXJl.png
 
Nesto mi je uvek taj Verbatim bio sinonim za sporost. Valja li Toshiba ili Samsung? Nije problem za hiljadu din.
 
Da li taj tvoj (ili ovaj sa linka) rade na jednom kablu (nije Y sa dva usb konektora, nije 2-1)?
 
Ne razumem šta me pitaš.
Na PC, tv kraju je standardni USB (plavi za 3.0).
Na hdd ide kao sa slike. Ja nisam ni viđao drugačije za 2,5'' prenosne 3.0 diskove (nisam imao 2.0 pa ne znam kakvi idu):
IMG_20191129_111459576_HDR.jpg

Mana je kratak kabl koji ide uz njega ali je sasvim dovoljan za PC backup. Ovaj je dokupljen od 1m za TV.
 
^ Zeha te pita:

Da li kabl koji koristis na kraju koji spajas sa kompjuterom ima jedan usb priklucak ili dva?
 
jedan je kabal.Y je bio na 2.0 kejsovima,2.0 port ne daje dovoljno struje za hdd,3+ da.
 
Iskreno, takve kablove nisam do sada viđao (Imam i dva Verbatima 3,5'' ali kod njih ide strujni adapter).
I na 1 i na 2TB varijanti je ovo originalni kabl:
IMG_20191129_212637633_HDR.jpg
 
to su sve usb 3 i diskovi sa eksternim napajanjem (gde je logicno nebitno koliko struje dobija sa porta).otud samo jedan obicni usb a.
 
2.5" hdd i ssd rade sa jednim usb 3.0, dok 3.5" zahtevaju eksterno napajanje.
Ja na My Book 4tb imam isti ovakav usb i dodatno strujni adapter.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Potreban mi je savet,treba mi hdd za Mi box S,koristio bih za elementum.Bio bi stalno uključen te me interesuje da li je bolja varijanta externi hdd ili hdd+fioka?Ne bih voleo da je 3,5 nemam više gde da uključim bilo šta.Kapacitet od 1TB,mislim da više ne treba.Imao sam ranije WD My passport i brzo je crkao.Nakačio sam ga na računar i torrentovao na njega i ode.
Slično pitanje sam postavio na drugoj temi i očigledno omašio jer niko ne odgovara,nadam se da će neko to obrisati a da me ne kazni:sceptic:
 
Nazad
Vrh Dno