Šta je novo?

Eksterni hard disk

Ja sam juce narucio ovo kuciste za eksterni HDD, nesto manje od 3,5 evra i besplatna postarina! :)
 
Sto se tice konektroa, imao sam iskustva sa Verbatim prenosnim diskom koji je imao micro USB konektor, svi su ga akali na poslu i jos je ziv. Zavisi i od proizvodjaca i od koriscenja, a i od "vise sile". :)
Posto sam narusio iz zvanicne Orico prodavnice i dobio broj za pracenje posiljke, nadam se da ce ipak stici, premda najvecu prepreku vidim u nasoj carini i posti.
 
Svi konektori se razmrdaju, kakvi da su. Imam i 3.5" fioku na kojoj već malo mrda USB-B, ali još ne gubi kontakt...
 
Hajde, ako neko može da pomogne :)

Za vikend sam skinula neku virusčinu sa piratebay-a, svi fajlovi, folderi, pokretanje svega je bilo onemogućeno. Na kraju sam instalirala nov win i to je to... Međutim u trenutku tog kuršlusa kada sam skinula virus, bio mi je priključen externi hard. Tako da su svi podaci sa njega takođe zahvaćeni. Sistem sam stabilizovala, ali sada pokušavam da osposobim externi hard, ali laptop ga ne prepoznaje. Nisu u pitanju drajveri, to je ok.

Skinula sam neki Hard Disk Sentiel idobila sam ove podatke, da li neko može da mi kaže o čemu se radi pošto ništa ne razumem?

CC4O6BY.png
 
Umro tj. umire ti disk. Nevezano za taj problem koji si imala u toku vikenda. Ovo što vidiš sa fotografije se obično duže vreme pogoršava, minimum par meseci, pa na kraju rikne skroz na skroz.

Ako ne možeš da ga pročitaš u stanju u kojem je, teško da ćeš uspeti na bilo koji drugi način (u kućnoj radinosti) to da ostvariš.
 
Auuuu majku mu :shock:

Znači ne mogu da uradim više ništa sa njim?
 
Pa u principu sad što ga više koristiš i čačkaš, manja je šansa da izvučeš podatke.

Najbolje bi bilo kad bi klonirala taj disk (dok još ima života u sebi) i iz tog image fajla dalje pokušavala da izvučeš podatke. All-in-one rešenje gde ima tih alata ti je Sergei Strelec (tako guglaj, prvi link). Skineš image fajl Strelec-a, preko Rufusa ga ubaciš na usb (flešku), butuješ taj live sistem i kad se pokrene isti, prvo probaš odatle da pristupiš disku. Ako ne može, praviš odmah image celog drajva na neki treći hard disk sa Acronis True Image-om. Posle taj image čačkaš, gledaš šta možeš od podataka da izvučeš. Tebi je sad prsla particija, da se tako izrazim, jer je crkao sektor gde se nalazi informacija o njoj (barem mislim, liči na to, možda i nije). Sa ovim health-om nije nemoguće izvući podatke, možda bude super sporo, ali nije nemoguće. A sa druge strane, pozitivno je što vidiš disk, što znači da ima šanse za uspešno pravljenje image fajla tog diska.

Nije baš super prosto, kao što vidiš, ali nije ni mnogo komplikovano, pa treba imati i odgovarajuće uslove i "opremu" (drugi disk, eventualno desktop komp) za što uspešnije rešavanje problema.
 
Sada ne mogu uraditi baš ništa, otišla sam na mesec dana tako da imam samo jedan laptop sa sobom...

Ovo me je baš zateklo tako da videću šta ću i šta mogu da uradim
Hvala ti puno dzonihsv :)
 
Nema na čemu. Najbolje što možeš da uradiš trenutno jeste da izvučeš taj eksterni disk (raskačiš ga sa laptopa, usb-a) i staviš sa strane. Nemoj ga bacakati, cimati i slično. Čuvaj ga kao što bi čuvala jaje. :)

Srećno.
 
I Apacer imaju USB A ulaz

20190306093143_procopy_20190218145436_color_3.jpg


20190306093143_procopy_20190225153408_color_6.jpg


20171025171828_color_1.jpg


20171025171829_color_6.jpg


To mi je bio jedan od uslova kada sam pravio uži izbor.

Zanima me, može li se koristiti drugi kabl, od onog koji dolazi uz njih? Takođe, nigde ne vidim da ima podrška za Android, tj. ne vidim da li može da se priključi android telefon/tablet, preko USB OTG kabla, pa da se kopira sa eksternog diska na android i obrnuto.
 
Da li je mozda nekom poznat ovaj lik:
https://www.kupujemprodajem.com/zoran/svi-oglasi/2402718/1

Razmisljao sam o ovom Seagate od 5TB kada mu je bila cena 108eu, kad ono sledeceg dana vidim spustena na 85eu, i tog dana odjednom se nagomilalo 17 pozitivnih ocena, od tih 17, 16-orica iz SU, isto kao ovaj lik.
Razmisljam sta li mulja, cene su mu nemoguce za normalne diskove, jer su 2x jeftiniji u poredjenju sa najjeftinijom cenom na trzistu, dovodi me do razmisljanja da su reparirani, ocigledno ih ima puno, a daje 10 dana garanciju navodno.
 
Ma to je super prodavac, vidiš da je za tri dana od registracije uspeo da skupi 30 dobrih ocena :)
Pozdrav
 
Takodje jurim eksterni za backup, nameračio se na SP A30 ali ga nema nigde, mislim da ima u tehnomaniji ali od njih ni kliker ne kupujem više
 
Negde je pisalo da ima garanciju samo 2 godine, dok Transcend i Apacer daju po 3g.
 
Wd My Passport je odlican model, dolazi sa 3god garancijom.
 
Kad smo već kod strelca, koj program sa pomenutog winPE je najbolje koristiti za klon non-windows diska?
 
Posto ponovo jurim jos jedan eksterni disk, a onaj A30 nigde nema na stanju, sta bi sada bila preporuka? Ponovo uzeti Transcend 25H3, ili se pojavilo nesto bolje(pouzdanije)?
 
Uzeo sam Apacer AC631 1TB, ima 3 god garancije, za pouzdanost cemo videti kroz par godina :D
Koristim ga samo za backup i nista vise, kupio u martu, trenutna cena je za 130rsd veca nego u martu

 
Nazad
Vrh Dno