Šta je novo?

Dva pitanja vezana za novi TV - Samsung UE49NU7172

Zulu 92

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2008
Poruke
3,671
Poena
420
Prvo pitanje:

TV iz naslova nema 3.5mm izlaz, a dosadasnji setup bio je takav da mi je pojacalo bilo povezano sa 3.5mm izlazom na TV-u.
Imam mali DAC koji preko TOSLINK kabla mogu da povezem sa TV-om ili STB-om (EON box), ali u prvom slucaju gubim mogucnost kontrolisanja zvuka preko daljinca, a u drugom slucaju ne koristim pojacalo ako bilo sta drugo pustam preko TV-a nezavisno od EON box-a.

Posto TV poseduje ARC na HDMI 3 izlazu, moje pitanje je da li bi ovo sa Alija pomoglo? Odnosno da mi HDMI 3 bude samo izlaz za zvuk, a npr. EON box bude povezan na HDMI 1.

https://s.click.aliexpress.com/e/boqd7Lsy

Nadam se da ovim ne krsim pravila foruma jer ipak nije kod nas kupovina, a i jedina je stvar koju sam nasao da "na papiru" resava problem.

Drugo pitanje je kako strimovati na PC-a 4k HDR sadrzaj? Osim kupovine HDMI kabla i prostog povezivanja kompa i TV-a sa kablom.
Kada to pokusam preko EON boxa secka i pravi problem.
Plex mi na TV-u ne radi, izbacuje neku AV gresku.

Nadam se da sam dobro objasnio, narocito prvo pitanje :D

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za ovo drugo možda da probaš Chromecast Ultra preko LANa ili 5GHz WiFija.
 
Hvala na predlogu ali ne bih da uzimam uredjaj, nego da iskoristim smart mogucnosti tv-a. Ukoliko to ne namestim onda cu uzeti 10m hdmi 2.0. Videh da ima da se uzme za 2k din sto je opet mnogo jeftinije od chromecast-a.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Ipak sam uzeo hdmi 2.0 od 10m u av radnji i ne radi hdr nikako (probao sam sa manjim kablom koji imam od eon box-a i radi hdr).
Moram sutra vratiti kabl, ima li neko predlog gde moze da se uzme kabal od 10m? 2.0a ili 2.0b specifikacije.
 
Da odgovorim samom sebi, a siguran sam da ce i drugima znaciti.
Na prvo pitanje, vezano za stream 4k hdr sadrzaja jos nisam uradio nista, mozda ovih dana.

Na drugo pitanje,

€ 14,69 42%OFF | Neoteck Aluminum DAC HDMI Audio Extractor 5.1 ARC HDMI Audio Extractor DAC SPDIF Coaxial RCA 3.5mm Jack Output Digital to Analog
https://s.click.aliexpress.com/e/btilNSnQ

Ovo je resilo da imam izlaz zvuka koji moze da kontrolise TV. Jedina mana sto TV ne prikazuje koliko je zapravo pojacano u vidu skale, ali radi, i to je najbitnije. Znaci daljinski od TV-a moze da kontrolose zvuk koji izlazi preko pojacala.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Apsolutno :)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Odlično :) Samo, umesto optike, moram da ga povežem na 3.5 džek?
 
Tako je kod mene povezano (na 3.5mm).

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Hvala :) Koliko vidim, uz njega se ne dobija adapter za napajanje. Sta ti koristis?
 
Prikacio sam ga na usb od rutera :D

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Hvala :)

Nasao sam ovo kod nas: Neoteck NTK004 DAC

1aa.jpg 1bbb.jpg

Features:

Converts coaxial or toslink digital audio signals to analog L/R audio and connects to an external device such as an amplifier via standard RCA jacks
Supports uncompressed 2-channel LPCM digital audio signal output
Supports sampling rate at 32, 44.1, 48, and 96 KHz
24-bit S/PDIF incoming bit stream on left and right channels
Provides electromagnetic-noise-free transmission
Compact size, easy to install and simple to operate


Specifications:

Output Audio: L/R audio, 3.5mm jack
Input Audio Connector: 1 x Toslink, 1 x RCA (Coaxial)
Output Audio Connector: 2 x RCA (R/L)
Color: Black
Powered by 5.5mm USB power cable
Consumption: 0.5W (max)
Dimension: 70x 55 x 18mm


Da li i on radi posao za smanjenje/povecanje jacine zvuka preko daljinca?
 
Ne bih znao, video sam ja, ali je to za mene bio rizik jer sam, na osnovu parametara, video da mi treba ono sto sam postavio sa alija. Ako mozes da uzmes i probas, pa da vratis ako ti ne odgovara to i uradi.
Mada mislim da je potreban HDMI da bi moglo preko daljinskog da se kontrolise.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ne može da se menja jačina zvuka na optičkom izlazu. To radiš preko pojačala koje si spojio na optički izlaz.
 
Nazad
Vrh Dno