Šta je novo?

ASUS ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING PROBLEM CRN EKRAN FANOVI NA MAX

ZoranS

Poštovan
Učlanjen(a)
23.07.2015
Poruke
24
Poena
54
Graficka radi normalno u idle rezimu kada se optereti temperature su vece nego ranije ( i to dosta, ociscena je promenjena je termalna pasta itd...), podesio sam u ms after fanove da jace hlade i tako to resio...
E sada prilikom gejminga ili malo jaceg opterecenja (strimovanja) graficka se nasumicno da kazemo gasi tacnije izgubi signal ili ti sliku ... a ventovi odu na MAXIMUM (racunar ne blokira cujem po zvuku da radi)
ZNACI NESTAJE SLIKA POCRNI EKRAN I VENTILATORI DO KRAJA, AKO NEKO ZNA O CEMU SE OVDE RADI NEKA SE JAVI ILI DA SVOJE MISLJENJE PREDLOG JA VISE NEMAM IDEJE
 
Da li je kopala ranije? Ako jeste, da vratiš zvanični bios?
 
Imao isti problem sa 280x pre par godina. Gpu cip je bio preminuo.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poz. sve je novo ,a kada stavim GTX 1060 ASUS ROG STRIX sve radi sasvim normalno...
 
Poz. kopala je takvu sam je kupio, i covek mi poslao preko maila bios( pre nego sto sam je flesovao na taj bios izbacivala je drajvere i pravila probleme, sada vise neizbacuje drajver al se ovo desava)
 
Da li si je skoro kupio? Da ti nju lepo probaš na drugom kompu, ili da je vratiš čoveku od koga si kupio, ako si je skoro kupio...
Koje napajanje imaš, posto sve ovo pod "moja mašina" deluje konfuzno?
 
Poslednja izmena:
Jedna od opasnosti kupovine rudarskih kartica...probaj da iskopaš negde originalni BIOS, batali to šta ti je poslao, i nadaj se najboljem.
 
Flesovao sam je na drugu verziju biosa(slicnu onoj samo nema taj neki boost sa 1360 na 1380 mhz... i malo je drugaciji) i otvorio ocistio promenio pastu (stavio COOLER MASTER MASTERGEL) sve stabilno trenutno radi za sada, odradjen Heaven Benchmark 4.0 i Superposition Benchmark + fur mark stress test, sve sto vidim su mnogo manje temperature bez podizanja fanova u msi-u, na nekih 49% nije otisla temp. preko 70... e to deluje ok. samo neznam kako da vidim da li ce mi se desavati ono sa nestankom slike i fanovima na maX(kada se to random desavalo) jedino da strimujem nesto jel se tada najvise desavalo , ako nema ni toga onda je do biosa i termalne paste bilo...
 
ma to je 100%, Ja sam mojoj 1060 stavio novu pastu ocistio je i sad ne prelazi 67stepeni u furmarku
 
Od 3. do 5. radi da kazemo ok. znaci nije nestajala slika temp. ok. , e sada jedino sta sam primetio da pri instalaciji drajvera(probao sam 10drajvera) slika postane roza pa zelena kada se resetuje racunar vrati se na normalu... I pri ukljucivanju racunara i to ne svaki put, danas eto se to desilo isto random...
 
Nazad
Vrh Dno