Šta je novo?

Stiže mi poziv na broj čija mi kartica više nije u telefonu...kako?

Učlanjen(a)
26.09.2004
Poruke
4,961
Poena
505
Moja oprema  
Mobilni telefon
S23 Ultra
Trenutno sam van zemlje i u telefonu mi je EU kartica. Inače imam i našu, i obe mi budu u glavnom telefonu, ali dok mi je telefon na servisu ovih dana, koristim prastari Galaxy Nexus u koji staje samo jedna kartica, pa sam ostavio ovu EU.

Danas mi stiže poziv na moj 063 broj, čija kartica mi sedi na stolu i ja se uredno javih. Kad sam skapirao šta se dešava, zatražim da me neko iz porodice okrene (MTS) na moj 063 i poziv opet uredno dođe.

Koja je logika?

Na Nexusu 063 karticu nisam imao godinama, ako sam uopšte i imao ovaj broj u njemu ikada, drugi ROM-ovi su flešovani u međuvremenu, nemam Viber, WA. Jedine app za telefoniranje su mi Google servisi i Telegram, koji mi jeste registrovan sa našim 063 brojem. Takođe, ispisano je bilo da mi poziv dolazi kroz mrežu EU operatera.

Ima li ko ideju šta je po sredi? :)
 
Ukljucen forward?
 
Ostalo ti je na starom telefonu uključena opcija "dvostruki sim"
 
Vidi listing za taj broj


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ostalo ti je na starom telefonu uključena opcija "dvostruki sim"

Moraću pogledati, taj telefon je bez ijedne kartice trenutno, offline.

Kad ubacim 063 karticu u treći telefon, pa odbijem dolazni poziv na naš broj, pozivalac cuje samo ton zauzeća i to je to.
Kad ugasim treći telefon, naša kartica je offilne, pozivalac pozove taj naš broj, istog trenutka mi zvoni drugi single-SIM telefon sa stranom karticom i kad tu odbijem poziv, pozivalac čuje poruku na stranom jeziku da sam nedostupan i šta sve ne još.

Vidi listing za taj broj


Sent from my iPhone using Tapatalk

Probao, ali listing za avgust će biti dostupan tek posle 4.9. :) Videću svakako.
 
Na 063 broju imaš uključen CFNR (Call Forwarding Not Reacheable) na taj strani broj. Kako, ne znam - ali po opisu situacije, to je.
Pozdrav
 
Telenor ima neki cudan Redirect kada je kartica vani.
Sad se setih da neke ljude zovem kada su nedostupni vani i da se dobije mnogo cudnije poruke, tipa nepostojeci broj i slicno.

Ali zasto se redirektuje - pa isprobaj kako je podesen CallFwd na toj kartici, to je barem lako kada je ubacis u telefon :D
 
Stigao mi je fon sa servisa, pa sam se setio da prođem kroz podešavanja i videh da mi je namešteno da mi pozivi sa Telenora idu na stanu karticu, kada Telenor broj nije dostupan. Misterija je rešena, jedino što ne znam u kom sam ludilu to namestio tako...a prosto mi neverovatno da je namešteno po nekom automatizmu :)

I sad, probao sam da disejblujem to podešavanje za preusmeravanjem kad sam nedostupan, ali dobijem gresku, nestao je moj strani broj, a zamenio ga +38163919 i poruka o grešci da moj operater ne podržava isključivanje preusmeravanja poziva kada mi je telefon nedostupan (!?).
 
Ima neke fore da ne moze da se disabluje neki od njih, ilo enabluje bez da se neki drugi prethodno promene..

Dual SIM ti je ro uradio. Barem ako je Bonbon, jihove SIM imaju upisan broj pa ne moras nista sam :)

Racun? :D
 
Nije mnogo veći od uobičajenog, primio sam svega dva kratka poziva tako :)
Bitnije mi je da mi je ekran popravljen za 120, umesto 300e :D
 
Nazad
Vrh Dno