Šta je novo?

Windows ne čita slike iz DCIM

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
U android telefonu (LG X screen), u galeriji, kao i preko fajl menadžera, normalno se vide slike, uslikane mobilnim telefonom, ali kad se preko USB kabla, otvori DCIM/Camera folder u Windowsu 10, ne vidi se ništa. Donedavno je sve normalno funkcionisalo, čak i posle instalacije nekih Citrix aplikacija (Secure Mail, Secure Web, Secure Hub, Citrix Files), međutim, više ne. Pokušao sam da instaliram ES File Explorer, kao dobar program za te stvari, ali vidim da ga više nema u ponudi (pitam se zašto je ukinut tako dobar program) na Google Play. Ne znam šta bi to moglo da bude i da li ima neke veze sa Citrix-om?
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam Total Commander za Android (kad već nisam našao ES File Explorer), da pokušam da premestim slike iz DCIM/Camera foldera, u neki novi folder, ali slike ne mogu da se selektuju ni pojedinačno, ni grupno, da bi ih prebacio... Kad se iz Windowsa prebacuju slike u DCIM vide se slike i u Android File Manager-u, ali folder Camera se ne vidi u Windows-u i očigledno je baš taj folder, gde se smeštaju fotografije sa telefona nekako zaključan ili zaštićen...
 
Prvo sam i probao sa ugrađenim fajl menadzerom, bez uspeha, pa sam zato i instalirao Total Commander... U pitanju je kolegin telefon, a meni se čini da ti problemi potiču od instaliranog Citrix-a, pa računam da neko na forumu ima iskustva sa tim Citrix-om, odnosno, kakva ograničenja on, možda, donosi, u smislu poboljšanja bezbednosti na Androidu, odnosno, Windowsu, tokom njihove komunikacije.
 
Instalirao sam Solid Explorer, sa njim uspeo da pbebacim slike iz Camera foldera u DCIM, pa kopiju sačuvam na računaru... Pošto ne vidim da može da se izabere poseban folder u koji bi se čuvale uslikane slike, nego je to po difoltu folder Camera, ja sam izbrisao ceo folder Camera (u kome se fajlovi do tada nisu mogli videti u Windowsu) i prilikom novog slikanja automatski je ponovo oformljen istoimeni folder, ali sad se slike vide u Windowsu, tj. problem je rešen...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno