Šta je novo?

popucalo sve,ima li riješenja

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,053
Poena
115
Na HP laptopu,nosio pre 6 mjeseci lik kao napravio i sad opet isti problem.
Jel se ovo može napraviti ili da leti laptop u smeće?
Znam samo da ne smijem otvoriti ekran više od 90 stepeni.
Sad mi je pukao i ispod VGA izlaza.

HP je dno dna što se laptopa tiče stvarno.
 
Tu se polomio sigurno držač za navoj pa šraf nema za šta da uhvati. Verovatno je lik to lepio nekim super lepkom pa se sad sve odrobilo. Može se rešiti tako što se napravi novi držač za navoj onim brzo-stezajucim dvokomponentnim lepkom.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pa ja sam mu poslao slike,ništa ne odgovara,vrvt mu je jasno da se ovo ne može ni napraviti,tako da ne znam šta da radim.Jedino da ne zatvaram laptop.
 
evo sad tek vidim da je ispao šaraf..izgubio sam ga negde.
Hoće pomoći da nađem šaraf i zašarafim ili je ipak pukao nosač?
Ma kakav drugi majstor,drugi majsto još gori od prvog.
 
Jedino razbijanje ima siguran ishod. Sve ostalo je lutrija :)
 
Meni je to puklo ranije na Envy modelu, pukao je nosač dole, pokušavao sam da narežem novi navoj ali nije bilo dovoljne debljine plastike, nakon toga sam nalepio parče plastike i u njoj napravio nov navoj, i to je popustilo. Nakon toga sam nekim "smrt" lepkovima pokušavao ali nije bilo vajde da sam na kraju skinuo ceo ekran i koristio na kao neki hibrid povezan sa TV-om i uzeo BT tastaturu sa touchpad-om i sa kreveta regularno koristio, mada je tako izgubio remote funkciju za koju je i kupljen, ali bar ima neku svrhu :D
 
Meni je to puklo ranije na Envy modelu, pukao je nosač dole, pokušavao sam da narežem novi navoj ali nije bilo dovoljne debljine plastike, nakon toga sam nalepio parče plastike i u njoj napravio nov navoj, i to je popustilo. Nakon toga sam nekim "smrt" lepkovima pokušavao ali nije bilo vajde da sam na kraju skinuo ceo ekran i koristio na kao neki hibrid povezan sa TV-om i uzeo BT tastaturu sa touchpad-om i sa kreveta regularno koristio, mada je tako izgubio remote funkciju za koju je i kupljen, ali bar ima neku svrhu :D


Što se nosača tiče, to se najlakše rešava tako što se ispod nosača koji se slomio izlije moment fix. Naravno sa donje strane se izbuše 3 rupice i postave se 3 šrafa "kao armatura". Kada se sve to dobro osuši izbuši se rupa i ubaci odgovrajuće veličine neki šraf za drvo. Ne previše debeo.
 
Problem je plastika koja je losa plus zagrevanje tok dela zbog hladnjaka i kada se zaprlja isti pa bude jos toplije. Ja obicno fiksiram super lepkom, ostavim da se osusi par sati pa onda pojacam okolo koliko mesto dozvoljava pistoljem za plastiku. Ako je nezgodno puklo, menja se cela kada dole.
 
Model je neki tanak skroz, ne znam tačno napamet jer ga nisam dugo koristio, ali su te serije bile sa nekim "beats-audio" driver-ima. Donja plastika toliko tanka (skidala se cela kada se odvrnu srafčići, nije kao na većini laptopova) da ništa nije moglo da su uradi sa njom koliko je tanka. Sve u svemu bio je lep uređaj do nemilog događaja pucanja. Bio je, čini mi se, tanji od 1cm [emoji2]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
pomoglo bi da postaviš slike
 
Hoću ako pronađem ekran i ostale delove, trenutno je aktuelan samo donji deo, mada ni njega nisam koristio dugo baš.

Model je kao sa linka, samo amd A4 verzija ako se ne varam sa 7500 grafikom i 8gb rama ddr3.

https://www.cnet.com/reviews/hp-envy-4-ultrabook-review/

U svakom slučaju me mrzi da pokrećem priču oko toga jer sam digao ruke od spajanja, a štap od 4 gb prebacio u drugi lap. Sa 4 rama i gore navedenom konfom, idealno radi kao plejer filmova 720/1080p i solidan kvalitet zvuk šalje na zvučnike [emoji2]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Sad sam napravio veće *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.Našao sam šaraf i pošao zašarafiti al ne ide do kraja.Onda sam pošao otvoriti laptop i popucala je još više donja plastika.
Sad je još veće *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* jer laptop se ne može otvoriti više od 1-2 cm a još gore kako skinuti ovaj šaraf,odvrćem ga ali neće da se odvrne skroz tj ispadne iz ležišta.
Ništa nosit ću ovom mom majstoru ovako sam još više pokvario,ipak ja nisam za ove stvari.
Žao mi što sad još popuca plastika ispod lan konektora usljed odvajanja ekrana...HP je stvarno al stvarno smeće od laptopa.
 
Imao sam i ja ovih dana jedan slično izlomljen, ovako to izgleda iznutra, očajan dizajn za sile koje prave ovi metalni držači za monitor. Pokidale su se i matice srafova unutra, kao i plastični deo koji drži šraf sa spoljne strane.
Mislio sam da odnesem kod ćaletovog kolege koji se bavi mašinskim obradama da mi napravi tanku limenu metalnu štipaljku koja bi stegnula ceo ovaj deo, mislim da ima dovoljno lufta između monitora i kućišta.
U pitanju je Toshiba C55 plastikaner. Najgore kod ovih jeftinih krševa je što nema smisla ulagati previše u popravku, nove plastične tacne i sl. Em je skupo, em može opet da pukne svaki čas.
4db753dc490b6d752575ac78fc05e6a0.jpg
734142a3aecf98b7fadde6b3904aadfb.jpg
51c56c57162a16140feb27b5b38c7d6a.jpg
e82a89171fca403528b3838f42e7823a.jpg
 
Ustanovi prvo tacno gde je kvar pa nadji tacan model laptopa pa na kupindo ili kupujem prodajem i potrazi rezervni deo. Nema vajde od lepljenja i krpljenja, jer su sile kojima je oslonac sarke izlozen znatne. Kada nadjes rezervni deo pri montazi popusti malo sarku da ti ne bi i novi oslonac otisao u vecna lovista. Pre 10-15 godina je laptop cak i najjeftiniji bio maltene luksuz i stoga kvalitetan. Problema sa sarkama tj osloncima za njih je bilo jako malo. Neki Dell-ovi i MSI modeli samo. Sve novije od sedam godina a placeno ispod 400 eur je u 99 odsto slucajeva krs.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno