Šta je novo?

Zamena za Canon S110

prdex

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2006
Poruke
335
Poena
330
Moja oprema  
Laptop
Hp 123
Imam ovaj odličan kompaktni fotoaparat, ali mi ne odgovara njegova ergonomija,
šta da uzmem umesto njega, a da bude cenovno i pogotovo kvalitetno u njegovoj klasi?
 
Verovatno Sony RX100, da li I, II, III...zavisi koliko para planiras da potrosis :)
 
Jedino je prava zamena i veliki korak unapred Sony rx100 , što kaže kolega dzidza_bidza.
Imao sam 2kom s110 i jedan s100. Sa S100 sam bio zadovoljniji , imao je drastično bolji zvuk u klipovima.
RX100 je baš napravljen da bude džepni dslr, jako je fotografski orijentisan i ima za klasu a možda i dve bolje fotografije od canonove serije S.
Dobro je što još uvek ima da se nađe nov rx100 mk1, mada se došlo već do mkVII.
Ja imam mk1 i od kako ga imam vlo retko uzimam dslr jer je malac uvek uz mene.
Zato je preporuka sony rx100 serije, a model onaj za koji imaš para.
 
Pa jel dovoljno RX100 mk1?
Samo za amatersko slikanje, putovanja i tako to.
 
Kako misliš ne odgovara ti ergonomija pa taj canon je baš kompaktan
Čak je i rx100 par milimetara veći
 
Smeta mi položaj dugmeta on/off, onaj ko koristi taj aparat zna o čemu pričam, nije moje da kritikujem kompaniju Canon, ali samo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* može smisliti onakvu konfiguraciju dugmeta na fotoaparatu, vidim da su na S120 to već malo popravili.
 
Jedini valjani kompakti danas su Sony RX100 serija, i tu i tamo ponešto od Panasonic-a i Fuji-ja.

Canonova Sxx serija više ne postoji, a ne postoji više ništa ni nalik tome, bez obzira na proizvođača.

RX100 je u kvalitetu fotografije značajno ispred Canon Sxxx. Ali po pitanju egronomije, baš i nije.

Pa ti sada vidi...
 
Ja i dalje čekam odgovor vezan za ne valjanje ergonomije tj šta bi tačno od kompakta?!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Smeta mi položaj dugmeta on/off, onaj ko koristi taj aparat zna o čemu pričam, nije moje da kritikujem kompaniju Canon, ali samo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* može smisliti onakvu konfiguraciju dugmeta na fotoaparatu, vidim da su na S120 to već malo popravili.

Ako ti je pozicija on/off dugmeta jedini problem, ostani na tom aparatu. Nećeš naći bolji u tom budžetu.
 
To dugme jeste malo zeznuto,ako voziš bajs i hoćeš jednom rukom da okineš može da završi na asfaltu ali u drugim slučajevima nije neka tragedija
 
E upravo se o tome radi, kombinacija bajsa i tog fotoaparata,
vidim da su na RX100 to dugme malo povećali i udaljili od okidača, i na S120 su slično uradili, nije ni to idealno ali ipak bolje nego na S110.
 
Niko se nije setio Canon G7X, ima ih već tri generacije, prva je sada već mnogo jeftina.

Ima isti 1" senzor kao rx100, ali (subjektivno) lepše Canon boje. Ima i 24-100mm ekvivalent (Sony je 24-70) tako da uz 100mm i f2.8 možeš više da odvojiš pozadinu nego na Soniju.

Imao sam prvi g7x i par generacija rx100 i sada kada gledam šta je ostalo od fotografija, više mi se sviđa Canon.
 
Uuu G7x je odličan, ima pokretni ekran za selfije:)
ali je ipak skuplji od rx1oo, gledajući prve generacije.
 
Kako se to fotografiše dok se vozi bajs!?

Na šta liče te fotografije? :trust:
 
Niko se nije setio Canon G7X, ima ih već tri generacije, prva je sada već mnogo jeftina.

Ima isti 1" senzor kao rx100, ali (subjektivno) lepše Canon boje. Ima i 24-100mm ekvivalent (Sony je 24-70) tako da uz 100mm i f2.8 možeš više da odvojiš pozadinu nego na Soniju.

Imao sam prvi g7x i par generacija rx100 i sada kada gledam šta je ostalo od fotografija, više mi se sviđa Canon.

Da da, i ti Canon Gx su vrlo dobri, egal sa Sony RX100
 
Ja sam u isto vreme, neka 2 meseca, imao Canon G7X mk1 i Sony rx100 mk1.
Evo mog iskustva. Iako je na papiru g7x bio mnogo napredniji i uporedjivan je sa rx100 mk3, meni je mnogo bolje legao rx100 mk1!
Prednosti g7x se u odnosu na rx100 najlakse vide iz specifikacija: tač, pokretan lcd,f/2.8 na tele kraju,bolja stabilizacija, wifi...
Međutim :) ,
lako sam presekao u pravcu rx100 iz sledećih razloga:
-sam objektiv daje oštrije fotke i to nikakvo sotversko oštrenje ne može da zameni
-fotografije u jpegu bolje, retko ima potrebe za snimanjem u raw, po dobrom svetlu vrlo malo slabije u odnosu na crop dslr sa kit objektivom
-trajanje baterije u praksi više nego duplo bolje kod rx100
-više je okrenut korisniku kroz personalizacije funkcija koje se najčešće koriste
-odličan, bolji nego na g7x, zvuk u video klipovima
-jeftiniji...

Ovo je moje iskustvo, neko drugi može imati drugačije, sve zavisi ko ima kakve prioritete , odnosno kome šta više leži.
Ja sam izabrao rx100, imam ga i sada... nijednom , za više od dve godine, nisam poželeo da sam zadržao g7x a prodao rx100
 
Ja mogu da potvrdim za sony rx100 mk2 da je odličan. Zamenio sam samsung nx300 i nisam se pokajao, iako je samsung milc sa aps-c senzorom. Sony daje lepse slike direkt iz aparata, posebno kad gledas ljudsko lice, cini mi se da su oštrije , ima bolji ekran (bolje se vidi na jakom suncu), baterija tu negde (retko kad slikam više od 100-200 fotki izmedju punjenja, pa ne znam koliko ne max). Sony ima odlican multi frame noise reduction, koji daje super fotke i na iso 6400, što može ponekad da bude zgodno.
Na strani samsunga jedino ergonomija i izmejivi objektivi (koji su skupi i retki), a ergonomija opet nije kao kod dslr-a

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Hvala na informacijama, prodajem onda moj canon S110 i kupujem Sony RX100 mkI, ako uspem da ga navatam.
Jel razlika između RX100 MK1,2,3.... samo u novim dzidza bidzama(WI-FI, touch, ceni...)?
 
Ne nego i u rasponu, svetlosnoj moći itd! Po meni ako imaš mogućnosti istegni se za treću generaciju (noviji su već preskupi).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pa teško, pošto moje umeće i potrebe baš ne zahtevaju taj kvalitet,
hteo sam da prodam canon i da malo dometnem za Sony, mk1 je skuplji 50-ak eur, mk2 100-nak a mk3 ko zna, ako sam ja dobro pregledao tržište.
 
Pa tako nekako. U svakom slučaju, za tih 200nak eura, nema bolje kupovine!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
RXovi se najviše razlikuju po objektivima, rasponima i svetlosnoj moći, a tek onda po ostalim džidžabidžama (koje su bile aktuelne u momentu izdavanja modela).

Dakle, pregledaj ih iz tog ugla.
 
Pa teško, pošto moje umeće i potrebe baš ne zahtevaju taj kvalitet,
hteo sam da prodam canon i da malo dometnem za Sony, mk1 je skuplji 50-ak eur, mk2 100-nak a mk3 ko zna, ako sam ja dobro pregledao tržište.
Da imas orijentir, ja sam polovan mk2 (kao nov) kupio ovde na forumu za 200e

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Imaš na DizajnZoni oglas za RX100 II za 200e pa pogledaj.

Vidi šta ti treba, ako ćeš samo statične slike II generacija je OK.

Ja za sebe ne bi išao ispod III serije. Od nje su ubacili 24-70 f1.8-2.8 objektiv, ND filter, XAVC S kodek za video, EVF. Meni to ipak nisu samo džidžabidže :)

Ja sam prošle godine uzeo RX100 IV na KP za 450e i odličan je, ali se zeznem pa ga prodam kad sam uzeo A6300, koji je dosta veći i ređe sam ga koristio.

Pre neki dan sam uzeo RX100 VA i kvalitet slike je isti kao na IV modelu, ali zato me AF raspametio koliko dobro radi. Nalazi lice koje je 2% od slike, drži fokus na oku klincu dok trči pored mene, u luna parku im fokusira lice dok voze električne autiće. Kako li tek radi nova VII serija...
 
@mighty78

Nije tema, ali da te pitam, verovatno se bolje razumes od mene. Na mk2 kao da nemam full hd video, nego neki 1440 x 1080 (mozda nije bas 1440, nije mi sad tu aparat), mislim da cak tako i pise u aparatu. Kad prebacim video na tel, u nekim pleyerima bude slika skupljena, dok neki razvuku preko celog ekrana (tj u full hd) i tad slika izgleda normalno. Nije mi bas jasno o cemu se radi?
 
Ta neka rezolucija videa je kada se snima u mp4, prebaci na AVC i biće kako treba.
 
U pravu si, cackao sam juče i ukapirao

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
A šta kažete na Canon G15, mada ja ne vidim neku razliku u odnosu na S110, osim u izgledu.
 
G15 jeste bolji ali ne u svemu. Ostaje pitanje kompaktnosti.
Po meni, jedina prava zamena: Sony rx100 serije ili Canon G7x serije . Dovoljno kompaktni a bolji u svemu od s110.
 
Nazad
Vrh Dno