Šta je novo?

Mac mini late 2012 + ultrawide 3440x1440 monitor

ericm

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2011
Poruke
4,412
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
10980XE & D15s / 9900K & U12A
Matična ploča
Rampage VI Extreme Encore / Z390 Phantom
RAM
4x16GB TridentZ / 2x16GB TridentZ
GPU
4090 TUF OC / 3080 TUF OC
Storage
990 Pro 2TB / 970 Evo Plus 500GB
Zvuk
Bose Companion 3 / Audioengine A2+
PSU
Dark Power Pro 12 1500W / SF750
Kućište
5000D Airflow / NR200
Monitor
AW3418DW / VP349
Miš & tastatura
Lamzu Thorn & Tofu65 2.0 / Skoll & Leopold FC660C
Ostale periferije
PS5, Steam Deck OLED
Laptop
MBP 14" M3 Pro
Mobilni telefon
S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
da li neko koristi pomenuti setap?
razmisljam da uzmem neki jeftiniji i stariji mini, idealno late 2012 zbog nadogradivosti ali posto je vremesan plasi me kako bi radio sa ultrawide monitorom.

po forumima sam nalazio da nekome radi uz 50Hz sto nije najsrecnije resenje, nekome radi na 60Hz, mnogima se pojave dodatni crni borderi oko ekrana.

minija bih povezao preko thunderbolt to DisplayPort adaptera.
 
Max rezolucija koja je podrzna na mac mini 2012 treba da bude 2560x1600 preko mini display porta, hdmi je samo 1080p

E sad neko tera native rezoluciju tog monitora al na 50hz.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
da, to sam video dok se nekome pojavlja i border oko ekrana...
izgleda da nemam srece, previse je star mini a previse nov monitor, tj. rezolucija...
u svakom slucaju mi se ne svidja ni limit sa refresh rate-om koji mi je dosta bitan.
late 2014 mi nikako ne odgovara jer je sve zalemljeno a najnoviji mi je puno para za jedan i3 cpu...
 
Dakle, ipak hackintosh :)

pa realno, ispade lakse da nastavim hackintosh pricu nego da kupim pravi mac :)

Hackintosh baziran na nekoj sweet spot Intel NUC mašini? Nemam ličnog iskustva, vidim po netu ima zadovoljnih korisnika..

padalo mi je i to ranije na pamet ali je i to mala skucena masina koja sa nekim i3 8.generacije kosta 300e bez diska i rama. Snazzy Labs cesto pravi takve mini hackove ali to mi je vec treci uredjaj pored dve dobre pc masine. ovde je bio samo izuzetak pravi mac kog bih uzeo da bude odvojeni uredjaj.
zelim da koristim macOS na glavnoj masini i vecem monitoru ali tu imam 2080 kartu koju ne diram i ona nije kompatibilna za hackintosh.
ideja mi je da ipak zamenim 1660Ti kartu u drugoj masini za neku rx580 8gb koja iako poprilicno slabija od trenutne karte omogucava koriscenje hackintosha.
jedino sto me sada "muci" je da li postoje neki problemi u koriscenju amd karti na g-sync monitoru...
 
porucih rx580 pulse tako da je resen problem :)
 
Nazad
Vrh Dno