Šta je novo?

Docking Station Type C

mikisa

Poštovan
Učlanjen(a)
10.06.2014
Poruke
2
Poena
51
Cao, pitanje:

Trazim laptop da kupim, i u gigatronu ima super masina, neki Lenovo Legion Y540 i7 9th gen, 16gb rama, etc. za 130k medjutim nema thunderbolt 3 vec "obican type C", e sad kupio bih docking station od thinkpad-a type c (ili neki drugi docking station) pa me interesuje da li bi to radilo? Jel ima neko iskustva sa povezivanjem docking station-a na taj obican type C i da li je moguce?

U glavnom mi docking station treba da prikacim 2 monitora, tastaturu, mis, eksterni hard i verovatno zvucnike. Ne mora da puni laptop posto sam procitao negde da ne puni laptop preko type C-a ukoliko nije thunderbolt 3.

Gledao sam da kupim thinkpad, ali ponekad radim neki video editing pa mi je potrebna graficka kartica. Takodje da li neko ima iskustva kako radi eGPU na thinkpad-u ako ipak budem morao ici linijom thinkpad-a?

Unapred hvala na odgovoru :)
 
Pa napiši koji je dock u pitanju... Ja imam HP i Lenovo ThinkPad USB 3.0 docking station-e, ali ako misliš da se igraš i sl. preko dva monitora povezana na dock, od toga verovatno nema ništa. Naime, ovi koje ja imam zapravo u sebi imaju posebne grafičke čipove (DisplayLink drajver ide) i to je dovoljno samo za 2D office rad. Nije u pitanju pass-through video signala sa primarne grafičke kartice...

Then, I tried to run Rise of the Tomb Raider to see how the dock (in this case, a Humanscale M/Connect 2) affected performance. But I couldn't get that far. Why? Because the dock has its own graphics chip, and the monitor, connected to the laptop through the dock and a USB 3.0 cable, couldn't utilize the Nvidia GeForce GTX 1050 GPU in the notebook. To make that work, the best thing to do would be to plug the monitor directly into the notebook's HDMI output.

But I wasn't done yet. My work-issued Dell XPS 15 has a GTX 1050 as well, and I used it with a dock that had USB Type-C. USB Type-C had the same limitation, though.

Punjenje je manji problem, ako se laptop puni preko USB-C verovatno ćeš moći preko Docka.

Rade HP i Lenovo dock-ovi na drugim računarima: jedan koristim na iMac-u, a drugi na Surface-u.

Najbolje rešenje je eGPU sa nekoliko USB portova koji bi koristio kao dock. Imao bi i jaku grafiku i portove za periferije, ali je to dosta skupo...
 
Poslednja izmena:
Pogledaj P seriju thinkpadova.
 
P serija je zvanicno mnooogo skuplja od Legion-a kod nas.
Jedino u oglasima.
 
Mislim da mu je to najbolje rešenje, ako već hoće thinkpad i zasebnu grafičku, mnogo bolje nego da kupuje egpu kućište, pa zasebnu grafičku, pa je pitanje da li će to da radi ili ne. Mislim da bi polovan p50, koji je još uvek u garanciji sa m2000m trebalo da bude koliko i gore pomenuti legion, ukoliko ne i još jeftiniji. Makar ja ne bih platio više.
 
Nazad
Vrh Dno