Šta je novo?

Zamena ekrana na telefonu u servisu - potrebne pripremne radnje

Učlanjen(a)
26.09.2004
Poruke
4,961
Poena
505
Moja oprema  
Mobilni telefon
S23 Ultra
Treba da šaljem telefon na zamenu razbijenog ekrana, pa me zanima kakva su vaša iskustva do sada, konkretno, da li ste radili wipe podataka pre slanja.

3. Please deactivate "find my iPhone" or delete your Google account from your Android device so that your device can be repaired. Kindly bear in mind that a repair of your device is not possible if these steps are not undertaken. Please find more information on the manufacturer's website.

Kapiram da im je to generička poruka, ako moraju da flešnu novi softver, što kod mene nije slučaj, jer bi trebalo samo da ubace novi ekran, a da li rade mogu da vide i na samom PIN ekranu kad se telefon upali.

Sa druge strane, kad sam popunjavao upitnik za servis, postojalo je polje u koje se mogao upisati unlock code, kao i opcija da se on ne da, što nisam rad da im dam, pa sam priihvatio da se servisira, a da im ne proslediim unlock code, međutim, sada zbog te opcije stoji ovo tumačenje.

I do not wish to disclose my locking or wipe code and consent to my telephone being re-set to factory settings after being repaired and that all stored data being lost."

Šta mislite o svemu?

Hteo bih da telefon pošaljem što pre, da se što pre vrati, a naravno, hoću i da izbegnem scenario da mi ga moraju vratiti jer tobože nisu mogli zameniti ekran jer mi je Google account na telefonu ili da brišem sve sa telefon, pa posle izgubim ceo dan dok sve namestim opet.
 
Koja zemlja? Ja ovde ostavim, bez da imaju pristup softveru i dodjen za koji sat.
 
Litvanija. Servis sa kojim osiguranje sarađuje je iz Litvanije, pa tamo šaljem.
 
Nazad
Vrh Dno