Šta je novo?

Ryzen 5 2400G

StefanK

Poštovan
Učlanjen(a)
26.07.2018
Poruke
49
Poena
59
Pozdrav,
Imam pitanje u vezi ovog procesora, naime kupio sam pre nedelju dana polovan racunar sa garancijom sa sledecim spec
Proc: R5 2400G
Mobo:AB350M-PRO4
RAM:2x8GB 3200Mhz
MS INDUSTRIAL PLATINUM PRO 80+ 400W
Kuciste:MS Industrial Storm
Gledao sam temperature u HWMONITOR-u, Aidi Ryzen Masteri i kad ga opteretim 100% ode mi temp do 80-90c sa stock coolerom. U kucistu imam 3 dodatna coolera. Slao sam ga na servis i u rekli su mi da je kod njih sve uredu da je prosecna temp pod 100% opterecenja 67c, da su temp gledali preko A-Tuning-a sa AsRock sajta, i da ti programi sto sam ja gledo pogresno iscitavaju stvarnu temperaturu, da je AMD "podesio" da samo odredjeni programi iscitavaju tacnu temp. Meni sad tu nesto smrdi, jer ja kada pipnem gornji deo kucista osetim da tu ima vise od 67c . I jos sta sam primetio da vcore skace do 1.45 zar to nije previse? I da li neko ima ideju zbog cega imam toliko velike temperature?
 
Poslednja izmena:
Ako promenis stock cooler dobices 10-20 stepeni manju temp. u loadu i malo nizu u idle. ja sam zamenio stock sa LC CC 120 RG coolerom od 25e, obican je 20e u domacim radnjama... sto ti i nije neka investicija, ventove postavi pozadi jedan i odmah iznad procesora jedan gore da izvlaci, a taj jedan ostavi napred nek uvlaci. mnogo je bitnije da ti tu toplotu izbacuje odmah napolje nego da ga punis vazduhom bzvz a da ne izbacuje. takodje kad budes uzeo LC 120 cooler kupi i neku dobru termalnu pastu za 500-600din u radnji pitaj koja je dobra (noctua,cm itd... ) svaka je bolja od fabricke.. mozda cak nije ni lepo postavljen cooler i pasta... ako je polovan vidi dal ima prasine, postavi komp na neko normalno mesto digni ga na sto ako vec nije itd, isprobavaj... Meni su uglavnom Ryzen master i HW Info ili HW monitor davali iste rezultate ocitavanja, i da svaki, ili svaki drugi ryzen ide ocigledno do 1.5V, meni maltene ne spusta ispod 1.4V na stock podesavanjima, i ostavio sam ga tako.

Znaci kupi cooler onaj LC jer je najbolji za te novce, imas kacenja u pakovanju ne brini se. promeni pastu i stavi 2 venta da izvlace i 1 napred ostavi da ubacuje ili dokupi jos jedan vent. LC cooler ima jos jedan vent koji ce da vuce staj svezi vazduh od venta napred ugl napravices mnogo bolji airflow, taj tvoj trenutni ne radi nista osim sto duva po ploci i zagreva ostale komponente, tj nikakav je hladnjak, meni sa stockom isao isto do 90stepeni sad do 70-75 u stress testu...

ovo su sve moja zapazanja i saveti drugih kada sam ja sklapao moj komp pre manje od mesec dana. tako da najbolje je da ulozis 30-ak E i bices miran..

Za Ryzen nema leka za Voltazu i Ludovanje clocka osim manuelni OC ali mislim da ti to ne treba kao ni meni jer da ti treba vec bi znao... uzivaj u novom kompu, ja u mom uzivam! :D
 
Poslednja izmena:
Ako promenis stock cooler dobices 10-20 stepeni manju temp. u loadu i malo nizu u idle. ja sam zamenio stock sa LC CC 120 RG coolerom od 25e, obican je 20e u domacim radnjama... sto ti i nije neka investicija, ventove postavi pozadi jedan i odmah iznad procesora jedan gore da izvlaci, a taj jedan ostavi napred nek uvlaci. mnogo je bitnije da ti tu toplotu izbacuje odmah napolje nego da ga punis vazduhom bzvz a da ne izbacuje. takodje kad budes uzeo LC 120 cooler kupi i neku dobru termalnu pastu za 500-600din u radnji pitaj koja je dobra (noctua,cm itd... ) svaka je bolja od fabricke.. mozda cak nije ni lepo postavljen cooler i pasta... ako je polovan vidi dal ima prasine, postavi komp na neko normalno mesto digni ga na sto ako vec nije itd, isprobavaj... Meni su uglavnom Ryzen master i HW Info ili HW monitor davali iste rezultate ocitavanja, i da svaki, ili svaki drugi ryzen ide ocigledno do 1.5V, meni maltene ne spusta ispod 1.4V na stock podesavanjima, i ostavio sam ga tako.

Znaci kupi cooler onaj LC jer je najbolji za te novce, imas kacenja u pakovanju ne brini se. promeni pastu i stavi 2 venta da izvlace i 1 napred ostavi da ubacuje ili dokupi jos jedan vent. LC cooler ima jos jedan vent koji ce da vuce staj svezi vazduh od venta napred ugl napravices mnogo bolji airflow, taj tvoj trenutni ne radi nista osim sto duva po ploci i zagreva ostale komponente, tj nikakav je hladnjak, meni sa stockom isao isto do 90stepeni sad do 70-75 u stress testu...

ovo su sve moja zapazanja i saveti drugih kada sam ja sklapao moj komp pre manje od mesec dana. tako da najbolje je da ulozis 30-ak E i bices miran..

Za Ryzen nema leka za Voltazu i Ludovanje clocka osim manuelni OC ali mislim da ti to ne treba kao ni meni jer da ti treba vec bi znao... uzivaj u novom kompu, ja u mom uzivam! :D
Hvala na savetima al meni ovo neće dati mira dok ga ne sredim mora da moze nekako,nije meni problem mogu ga ja kupiti al opet nije mi to rešenje ako nešto ne radi kako treba. Sa fabrickim u full load-u ne bi trebao 60° prelaziti a moj ode do 90°takodje i idle temp luduje te 50° pa spusti na 40-45° i tako....A ove u servisu da ne komentarisem....Da sam znao da je Ryzen takav u zivotu ga uzeo ne bi.
 
Poslednja izmena:
Ja ti kazem da nema leka. Promeni u Power Planu u windowsu minimum procesor state sa 90% na 5% ukoliko koristis ryzen balances plan dobices manju temp i idle avarege V i clock. Ali to skalanje to 1.5 nece proci :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
upravo zbog ovoga više volim intel...
probaj sa jačim napajanjem vidi šta se dešava
 
Pokupio sam danas iz radnje racunar, sve je uredu, smanjio sam preko A-Tuninga CPU Voltage sa 1.45 (def) na 1.35 pri 100% ne ide vise od 60. Istina je ono sto su mi rekli na servisu vecina programa prikazuje laznu(uvecanu) temperaturu radi boljeg hladjenja. Idle temp mi je 41 sto je ok s obzirom na kuciste.
 
Kakav je ryzen 3 2200g sto se temp tiče i tog powerplana?
 
ja bih da sam na tvom mestu uzeo bolje napajanje, kakva kobra..a koliko sam video ryzenu temp nikad nije ispod 70.i cpu usage uvek preko 80
 
sto se tice kulera da li je bolji stock kuler ryzena 5 1600 ili lc cc power 95?
 
ja bih da sam na tvom mestu uzeo bolje napajanje, kakva kobra..a koliko sam video ryzenu temp nikad nije ispod 70.i cpu usage uvek preko 80


Ne znam ja koliko si ti video meni sada ne ide preko 60 u full load, a sto se tice napajanja Raidamax Cobra je vise nego dobro napajanje burazeru tera i3-8100 i RX 570 bez ikakvih problema. Za te pare napajanje je i vise nego dobro
 
Nazad
Vrh Dno