Šta je novo?

HTC 10 vs LG V20 u 2019 :)

dushanna

Poštovan
Učlanjen(a)
05.01.2018
Poruke
452
Poena
60
HTC 10 vs LG V20 u 2019 :)

- OK, znam da pitam za oldtimere, ali to je izbor. Oba su polovna naravno. Oba imaju onaj jezivi Snapdragon 820 koji na And 8 uništava bateriju.
- Povoljnost je ta što je prvi (htc 10) na orig. And 6, a drugi (v20) na orig And 7. Što znači da uopšte ne moram da ih apdejtujem na 8, dok mi neka apk ne kaže "hej neće to i to da ti radi", a to neće biti u skorije vreme.
- Zatim, HTC 10 je azijac, za to tržište je namenjen (hong kong), V20, je verovali ili ne, za tajvansko tržište namenjen.
- šta još treba da kažem?

- Šta mi je bitno? Generalno veličina (manja) i zvuk, i da mi ne ode neka bitna funkcija menawhile, jer nemaju podršku u SR; tj da je pouzdana mašina. Ali ne može se baš sve u paketu dobiti; znači kod svakog je po nešto dobro, pa zbrajam + i -.
- Veličina - HTC 10 (volim manje telefone); V20 mi je kao betonska cigla, ali... ima nešto drugo, npr relativno noviji model sa ručno smenjivom baterijom...
- Izgled - HTC, metalna ledja (znam da ima isto i v20 ali nije taj dizajn).
- Hardver, softver etc - dobri valjda kod oba (ja vsam se navikla na oba softvera i odgovaraju mi).
- Podrška - nikakva kod oba, naročito kod HTC-a. telefoni za jednokratnu upotrebu, ovde kod nas, nažalost.
- Kamera - koliko je meni poznato, bolja je kod HTC-a, ali nisam sigurna.

- ZVUK - to mi je presudno za odabir. Kao i eventualne mane koje ćete mi, nadam se, saopštiti. Znam da HTC 10 ima očajni zvučnik, ne znam kakav je kod V20, bolji ili gori. To mi je važno. Svi audio autputovi su mi važni: telef. razgovori (jasni i kristalni), spkerfon (takodje), diktafon (-II-), snimanje zvuka (-II-), sluške tj zvuk na sluškama (-II-). Oba imaju u pakovanju orig sluške. (V20 nije sertifikovani BO, ali mislim da to nema nikakve veze)

Elem, malo mi je hitan odgovor, jer treba koliko sutra/prekosutra da odlučim.

Ima li mišljenja, saveta na šta obratiti pažnju (kod kojeg god, jer su polovni), nekih jezivih mana zbog kojih bi trebalo jedan od pomenutih odmah ukloniti iz izbora?

Čekam...
Hvala unapred... :)
 
lg v20 sam nosio do pre neki dan...

baterija jako kratko drži, ako izvučeš 3 sata sot možeš da pevaš...jeste da je sama menjaš ali i tu nema originalnih baterija nego aliexpress kineskke varijante pa kako ti se zalomi...ne znam da li bilo koji ovdašnji servis ima originalne...ja sam uspeo da nađem neke koje su ok, ali jedan član foruma kaže da se njemu nisu pokazale...još neki drugi su zadovoljni tim baterijama, imaš u temi linkove...meni ta kineska radi kao originalna...

kamera je odlična, šta god ko rekao...ne znam kakva je na htc 10...

softver nema podršku ali je poduzdan, nema bagova, i ne troši ništa bateriju u stand by, ako ga uveče napuniš na 100 ujutro će biti na 100 posto...ali čim ga uzmeš u ruku baterija samo klizi nadole sa procentima...

razgovori, speakerphone, jako dobro...zvučnik mono ali dosta dobar...

snimanje zvuka, kao diktafon, ili uopšte, slušanje muzike, i uopšte sve oko audio dela je apsolutno fantastično...ima 3 ili 4 mikrofona, sad se ne sećam tačno, ali je i reklamiran kao telefon koji može da napravi profi video i audio demo snimak...ima više modova za snimanje, uključujući i koncert mode za sprečavanje klipinga ako snimaš žive svirke...

ekran odličan ips, ima sklonost ka image retentionu, ali može da se reši uz pomoć sfilter app...doduše, nakon update na oreo nešto mi je delovalo da nije više toliko efikasna...

telefon se inače nakon 2+ godine i dalje koristi u kući kod drugih članova familije i nimalo nije usporio i slično, radi sasvim ok...
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na brzom odgovoru.
Telefon je polovan ali mi je zanimljivo to što je na Androidu 7, to sam namerno napisala. Jer prilikom apdejta na And 8 se desio taj drejn baterije. (Zar ne? Kakva je baterija bila na And 7? Jer ja ga ne bih ni apdejtovala na 8; doduše ne znam koliko je korišćen). Nikad ne bih uzela V20 sa And 8 i to "neodređeno" korišćen (zbog Snapdr 820).
Znam da su baterije kod SVIH LG-a problem; oni čim naprave novi model, zaborave da imaju stare kojima treba šta god da treba :) al šta da radimo kad ih neki od nas vole i tako lude... :)
Znači, ono što me najviše zanima - ZVUK, ti kažeš da je savršen. Imaš li mogućnost nekog poređenja, čisto da steknem utisak, npr ako može sa HTC U11? (jer npr na GSM i notebook je vrlo loše ocenjen po tom pitanju).

Edit poruke:
Dodatak: Lik koji prodaje taj fon je baš preprodavac. Znači, ja sam za njega malo dete. Imaš li neki savet na šta da obratim pažnju prilikom probe?

EDIT no.2:
Može poredjenje i sa LG G7. Što se zvuka tiče.
 
Poslednja izmena:
znaš kako, ja sam audiofil ali ne baš za slušalice, no ono što mogu da čujem zvuk je zaista jako dobar...sad, da li je to dovoljno dobro za nečije head fi standarde ne znam :) što se snimanja tiče tu nema brige...

7 ili 8, nema veze, baterija se brzo troši pa troši...slobodno možeš i da ga podigneš na 8, nema razlike...
 
znaš kako, ja sam audiofil ali ne baš za slušalice, no ono što mogu da čujem zvuk je zaista jako dobar...sad, da li je to dovoljno dobro za nečije head fi standarde ne znam :) što se snimanja tiče tu nema brige...

7 ili 8, nema veze, baterija se brzo troši pa troši...slobodno možeš i da ga podigneš na 8, nema razlike...

A jel? Ja baš računala da je to dobro što je na orig And 7 :(
Pa ako je polovan, a po imei br vidim da je star 2,5 god, mogu da se oprostim od baterije. Obzirom da nam LG nije napravio zalihe, jel...
Ok, prodavac kaže "malo korišćen"... pa sigurno neće reći "puno korišćen"... :)
pa šta onda radim sa super music fonom bez baterije ??? :( :( :(

Edit:
Ono što sam ja imala prilike da čujem je da fon nema basove uopšte, tako da mu trebaju sluške koje to niveliraju.

Edit no.2:
Nisi mi napisao na šta da obratim pažnju prilikom probe fona? Jer lik je pravi preprodavac.


Edit no.3:
Altru, znam da nije tvoja tema, ali lik koji prodaje HTC 10, nema pojma sa telefonima, kaže "dobio, ne treba mu" i tome sl, nije znao ni gde da pogleda verziju androida; što mi na neki način i uliva poverenje da fon nije mnogo korišćen.
 
Poslednja izmena:
rekoh ti, baterije koje je već nas nekoliko naručilo u temi za v20 rade kao originalna, nema razlike...meni se jedan član požalio da nije zadovoljan, ali meni ta jedna kineska evo već više meseci radi sasvim ok...naravno, uz ogradu da baterija slabo drži, ali to važi i za originalnu bateriju...tako da ima rešenja...

kao što vidiš dobiti inače originalnu bateriju za bilo koji telefon nakon par godina nije baš lako...osim za apple i verovatno samsung...

na prvu loptu pogledaj da li je taj image retention ostavio traga na ekranu...
 
na prvu loptu pogledaj da li je taj image retention ostavio traga na ekranu...
Ok, zbog zvuka na sve pristajem; nosiću power bank a ti ćeš mi poslati linkove tih dobrih kineskih baterija, da ih odmah naručim, da ne nestanu :D
Kako da vidim da li je image retention ostavio traga na ekranu??? Objasni ... :(

Opet edit poruke:
Jel to burn-in efekt?
oštećen piksel koji nem svetlost?
Kako to da proverim? Na beloj pozadini?
 
Poslednja izmena:
Vidim da se diskusija vec lepo razvila, ali se nadam da jos nije kasno, pa bih zeleo da predlozim da preskocis oba modela.

Kad god sam kupovao polovan uredjaj nasla se neka sitnica koja me je nervirala, a nastala je kao posledica upotrebe samog uredjaja. V20 sam licno koristio, odlican telefon, ali glomazan, sa slabijom baterijom, problematicnim ekranom, proizvodi ga LG(vise od njih ne bih cackalicu kupio). Obzirom da se oba uredjaja krecu oko 150e, kolege ti mogu preporuciti best buy Xiaomi modele sa Snapdragonom 660 koji je u svemu bolji od starog 820. Ako ne verujes meni, sacekaj da vidis sta ce ostali reci.
 
Poslednja izmena:
rhher, hvala ti na dobronamernom odgovoru i savetu, ima istine u tome što pričaš (naročito ako uzimaš polovne telefone koji nemaju servis kod nas), ali nije meni stalo do best buy midrange phone, već do fona sa vrhunskim zvukom na svim audio autputima (i ako je moguće da ne bude veličine kao betonski blok :) )
pa eto, u tom kontekstu mojih preferencija, možda možeš nešto da mi ponudiš. Znam da su Xiaomi telefoni dobri, ali nisam sigurna da zadovoljavaju ovaj moj praktično najvažniji kriterijum. Možda i grešim. kaži... :)
 
znao sam da će stići i xiaomi na dnevni red...koja su to kola bolja od moskviča :) za ovo što ti hoćeš teško će bilo koji xiaomi za bilo koje pare biti bolji od v20...

stavi neku crnu pozadinu da vidiš da ipak nije ostao neki trag na ekranu, image retention nestaje ali ako je baš previše bio prisutan mogao bi da napravi neki trajni otisak...v20 je inače elegantan i tanak telefon, meni iskreno nedostaje 16:9 ekran generalno kod telefona...ali to su sad već lične preference...meni i još veći telefon super...
 
1) stavi neku crnu pozadinu da vidiš da ipak nije ostao neki trag na ekranu, image retention nestaje ali ako je baš previše bio prisutan mogao bi da napravi neki trajni otisak...
2) v20 je inače elegantan i tanak telefon, ....
1) znači crnu a ne belu? Onda ja ne razumem o čemu se radi? znači to nije bleeding screen kao kod npr LG G7 što može da se pojavi? Ili burn-in effect kod amoleda? Jel to slika prethodna koja kao senka ostaje na displeju? zašto bi se to bolje videlo na crnoj pozadini? Sorry, baš ne znam o tome... hajde mi objasni kao detetu koje ne zna ni šta je ekran :D tako se dobro razume ono što se ne razume :)
2) Dakle citiram te "v20 je inače elegantan i tanak telefon".... jeste tanak ali je malo ko dobro velika cigla...16 cm x 8 cm... vrlo elegantno... pa još u ženskoj ruci... :D no naravno i to ćemo prevazići ako je zvuk woow!
 
Nisam siguran koliko je pametno kupiti polovan V20 ili htc 10.

Od novih Quad DAC LG-a se isplate samo V30 i G7 mada kazu da i V30 ima odredjene QC probleme pa u sustini ostaje samo G7 cija primarna kamera (sa malim 1/3.1'' senzorom) vise pripada 2014. godini nego proslogodisnjoj flagship klasi. Tu je i G7 fit koji je primetno jeftiniji od G7 ali je i hardverski slabiji mada i on ima Quad DAC. Ne znam kako se pokazao u praksi i da li ima QC probleme.

Kinezi su napravili nekoliko zanimljivih USB DAC Type C koji nisu skupi (30-70$ uglavnom) a mogu da unaprede zvuk odredjenih smartfona.
HIDIZS Sonata HD DAC II
Musiland MU1
Musiland MU2

Najbolji je najskuplji MU2, logicno.

Sto znaci da takav adapter od 65$ $ od dobrog, jeftinog i relativno kompaktnog telefona, npr. Mi8 lite, moze da ''napravi'' G7 odnosno moze da unapredi zvuk preko slusalica prakticno do G7 kvaliteta. (kazu da MU2 zvuci malo manje detaljno od Quad DAC LG-a ali zato toplije, muzikalnije). https://moonstarreviews.net/musiland-mu2-usb-type-c-to-3-5mm-dac-amp-adapter-review/
 
Poslednja izmena:
I ja bih ti savetovao da ne kupujes ni jedan od ta dva telefona. Ipak su to stariji modeli, a uz to još i polovni. E sad, koje druge...ne znam? Ne razumem se u audio segment, neko će ti već napisati predloge...

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
.
(hsv.stoned imaš private mes)

Hvala svima na savetima.

Ukratko:
hsv.stoned, znam da se najviše isplate v30 i G7 ali ne mogu da ih nađem po pristojnim cenama. Pričam o polovnim telefonima ofkors. Nisam znala da v30 ima qc probleme. Što se tiče g7, iako mi nije prioritet kamera ipak imam potrebu da imam pristojnu kameru, pogotovo na flagshipu, a g7 kamera je stvarno lošija nego na onim metalnim Nokijama na dugmiće :)
generalno se kod polovnih telefona postavlja pitanje koliko su korišćeni tj pitanje baterije. Iz tog razloga mi se V20 učinio kao povoljnija varijanta zbog ručno smenjive baterije. Ali eto Altru kaže da i nije baš tako.

Adapteri koje je ponudio hsv.stoned, ja bih za sad izbegla, ružno mi izgledaju te nadogradnje, više bih volela da telefon ima normalan 3,5 Jack ili ako nema, da koristim slušalice sa C ulazom.

Znam da ljudi vole i hvale Xiaomi i Huawei telefone. Ali ko su ti ljudi i šta oni žele od telefona? To je jako važno za odabir. Ja npr nikad u životu nijedan selfi nisam uradila a koristim kameru (što bi značilo, skroz mi je ok i fon bez prednje kamere). Zatim, npr imala sam neki Honor koji je svima bio super, ali ja nisam bila zadovoljna audio segmentom. A svi ostali prezadovoljni. Videla sam kod prijatelja Xiaomi telefone, super izgledaju, imaju super kamere, sve je to upakovano ko bombona za male pare, ali ono što je meni najvažnije - zvuk, nisam sigurna da ti telefoni to imaju. U kratkim pregledima pojedinih Xiaomi tel kod prijatelja, ustanovila sam da zvuk ima istu onu sirovu snagu kao i na Huawei telefonima ali nema kvalitet. Primer: Na oldtajmeru LG od pre 5-6 god zvuk je predivan, mek, kristalan, jasan; ne može snaga da nadomesti kvalitet; doduše izestan volumen je potreban i za kvalitet.

Znate, najlakše je - imaš para, i kupiš ono što hoćeš i to novo. Ja ne bih imala nikakvu dilemu. Naručila bih kod Mađara iz Subotice ili V30 ili V40 ili V50 ili G8. Ili možda najbolje HTC u11 plus (taj plus je važan za zvuk). Ali trenutno nemam...

Thx svima na učešću u konverzaciji :)

Čekam... :) Možda će mi neko nešto drugo prdložiti... što bi rekao marinko98

Opet edit poruke:
Altru, nisi mi objasnio ono sa crnom pozadinom i sa image retention??? Thx
 
Poslednja izmena:
za 150 evra nema šanse da dobije audio deo kakav je recimo u v20...a i kameru koja ima ois laser af itd...tako da sve i da se teoretski složim da je bolje da kupi nešto drugo veliko je pitanje šta...manite me samo bajki o šaomiju...

kod v30 je problem taj nesretni p-oled ekran pre svega...
 
Poslednja izmena:
za 150 evra nema šanse da dobije audio deo kakav je recimo u v20...a i kameru koja ima ois laser af itd...tako da sve i da se teoretski složim da je bolje da kupi nešto drugo veliko je pitanje šta...manite me samo bajki o šaomiju...

kod v30 je problem taj nesretni p-oled ekran pre svega...

Znači, podržavaš kupovinu V20.
I odakle ti ideja da je 150e?
100-i put ponavljam: objasni mi ono sa crnom pozadinom i sa image retention? kako se to gleda i vidi? ako može neka slika, bilo bi najbolje.
 
To je potpuno tacno, kamera i zvuk su odlicni, ali nazalost problem je sve drugo, i onda se uvek predlaze kompromis, obzirom da su u nasem slucaju novcana sredstva glavni odranicavajuci faktor:)
 
I ja bih se složio da nije mudro pazariti bilo koji od ta dva, ali ako se mora izabrati među njima, onda V20 (iako je inferiorniji u globalu, all-round). Prvi razlog je zvuk, koji je glavni fokus ovde, drugi je izmenjiva baterija - koliko god da je slaba, bolje da ih sama menjaš često nego da si zaglavljena sa matorom baterijom na matorom modelu koju ne možeš da zameniš sama bez servisa, uz rizik da se to ne odradi kako treba.
Mislim da je mnogo pametnije juriti G7, kakav god da je...

Just my 2c...
 
I ja bih se složio da nije mudro pazariti bilo koji od ta dva, ali ako se mora izabrati među njima, onda V20 (iako je inferiorniji u globalu, all-round). Prvi razlog je zvuk, koji je glavni fokus ovde, drugi je izmenjiva baterija - koliko god da je slaba, bolje da ih sama menjaš često nego da si zaglavljena sa matorom baterijom na matorom modelu koju ne možeš da zameniš sama bez servisa, uz rizik da se to ne odradi kako treba.
Mislim da je mnogo pametnije juriti G7, kakav god da je...

Just my 2c...

Da, skroz se slažem za sve što si napisao. Iako mi npr veličina HTC 10 više odgovara, da ne pričam o overall boljem kvalitetu svega, ali nedostatak podrške tj normalnog servisa u Srbiji, te stanje kompanije, je veliki minus. Gledala sam G7 polovne, ali ti prodavci stave jako visoku cenu čak i tim polovnim, a ne zna se koliko je korišćen (opet se vraćam na bateriju); i bleeding screen kod tog modela; i loša kamera, jedino perfektan zvuk... pametnije onda gledati neki V40 npr, kojih nema ni novih ovde... :) da se ja pitam, onako bez toga /gde sam ja/ a gde su oni/ ja bih uzela HTC U12+, definitivno najbolji zvuk na svim telefonima ikada... ali vraćam se na ono ... /a gde sam ja/ a gde su oni/ ... :(
 
Nije ti loša ni varijanta G7 fit, ima novih za 190e, a po review-ima će sa quad DACom zadovoljiti tvoje potrebe :)
 
G7 naravno gledam oglase... ali nema ništa... povoljne cene, pa makar i sa "majke mi nije mnogo korišćen" :)
A Fit ima Snapdragon 820 koji nije baš najbolje rešenje, sudeći prema prethodnim vrlo lepim telfončićima sa tim proc., te će baterija da mu ode u roku od sec. :)

EDIT sama sebe:
zaboravih... sad će neko reći "pa i V20 ima Snapdragon 820". Jeste, ima, ali ima i ručno smenjivu bateriju :)
 
Poslednja izmena:
Sd 821 je u G7 fit. Trebalo bi da je malo bolji od Sd 820. Ips ekran i mala baterija garantuju slabiju autonomiju, ali opet mislim da bi trebalo oko 5 sati sot da izbaci. Sama znaš da ima dosta boljih i novijih telefona, ali ako je zvuk prioritet onda moraju da se prave kompromisi.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sd 821 je u G7 fit. Trebalo bi da je malo bolji od Sd 820. Ips ekran i mala baterija garantuju slabiju autonomiju, ali opet mislim da bi trebalo oko 5 sati sot da izbaci. Sama znaš da ima dosta boljih i novijih telefona, ali ako je zvuk prioritet onda moraju da se prave kompromisi.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk

Jeste, u pravu si, 821 je. Ali to je slično kao i 820.
Gle, ja već imam jedan low-range LG sa odličnim zvukom na integrisanoj slušalici, pristojnim na audio jacku (zavisi i od sluški ofkors), spikerfon cool, diktafon pristojan (ali je npr bolji na L90), ali nema stereo zvuk, pa je zvučnik za moje želje slabiji tj konkretno ne mogu da gledam diskusiju na jutjubu i jasno i glasno čujem sagovornike preko zvučnika, moram da se koncentrišem, naprežem (mada je zvuk overall bolji nego na mnogim hi-end mašinama koje ne pretenduju na zvuk).
I ono bitno apropo 821 ili 820, taj low-range fon izvlači i više od 5h sot-a sve sa slabijim hardverom - u pitanju je - LG Q6.
Tako da mi Fit nije opcija. A matorac V20 100% ima bolji zvuk a privlači me i zbog ručno smenjive baterije.
G7 Thinq - svakako favorit. Ako ga nadjem negde po oglasima...
 
Svakako bih pre uzeo G7 fit nego V20, lepši vizuelno i noviji, zvuk verujem da je sličan a hardverski su tu negde, možda je za nijansu bolja situacija na 821 jer u ovom slučaju za 190e dobiješ nov telefon, to ti ispada kao najbolji kompromis ako ti je zvuk prioritet, a V20 koliko god da je očuvan i da ima izmenjivu bateriju, star je i to ne malo. Naravno da je G7 bolje rešenje ali su polovni precenjeni realno, a pomenula si da je i budžet ograničen tako da... :)
 
Između ta dva odlučio bi se za v20. Baterije slično traju na oba ali na lg je uklonjiva tako da je mnogo bolji izbor kod tih starijih telefona. Kupiš još jednu novu i imaš staru za rezervu.
Ali kad bih birao za sebe sa sličnim prioritetom, ne bih uzeo ni jedan ni drugi. Sačekao bih još malo da skoči budžet
 
Mozes promenuti bateriju i na ovom drugom telefonu, malo fen za kosu, malo neka tanka plastika, i odlepis ledja ili ekran ( sve zavisi ) i onda zamenes bateriju, stavis nazad ekran ili ledja i zagrejes fenom, i slepi se.
 
Nazad
Vrh Dno