Šta je novo?

HTC 10 vs LG V20 u 2019 :)

dushanna

Poštovan
Učlanjen(a)
05.01.2018
Poruke
452
Poena
70
HTC 10 vs LG V20 u 2019 :)

- OK, znam da pitam za oldtimere, ali to je izbor. Oba su polovna naravno. Oba imaju onaj jezivi Snapdragon 820 koji na And 8 uništava bateriju.
- Povoljnost je ta što je prvi (htc 10) na orig. And 6, a drugi (v20) na orig And 7. Što znači da uopšte ne moram da ih apdejtujem na 8, dok mi neka apk ne kaže "hej neće to i to da ti radi", a to neće biti u skorije vreme.
- Zatim, HTC 10 je azijac, za to tržište je namenjen (hong kong), V20, je verovali ili ne, za tajvansko tržište namenjen.
- šta još treba da kažem?

- Šta mi je bitno? Generalno veličina (manja) i zvuk, i da mi ne ode neka bitna funkcija menawhile, jer nemaju podršku u SR; tj da je pouzdana mašina. Ali ne može se baš sve u paketu dobiti; znači kod svakog je po nešto dobro, pa zbrajam + i -.
- Veličina - HTC 10 (volim manje telefone); V20 mi je kao betonska cigla, ali... ima nešto drugo, npr relativno noviji model sa ručno smenjivom baterijom...
- Izgled - HTC, metalna ledja (znam da ima isto i v20 ali nije taj dizajn).
- Hardver, softver etc - dobri valjda kod oba (ja vsam se navikla na oba softvera i odgovaraju mi).
- Podrška - nikakva kod oba, naročito kod HTC-a. telefoni za jednokratnu upotrebu, ovde kod nas, nažalost.
- Kamera - koliko je meni poznato, bolja je kod HTC-a, ali nisam sigurna.

- ZVUK - to mi je presudno za odabir. Kao i eventualne mane koje ćete mi, nadam se, saopštiti. Znam da HTC 10 ima očajni zvučnik, ne znam kakav je kod V20, bolji ili gori. To mi je važno. Svi audio autputovi su mi važni: telef. razgovori (jasni i kristalni), spkerfon (takodje), diktafon (-II-), snimanje zvuka (-II-), sluške tj zvuk na sluškama (-II-). Oba imaju u pakovanju orig sluške. (V20 nije sertifikovani BO, ali mislim da to nema nikakve veze)

Elem, malo mi je hitan odgovor, jer treba koliko sutra/prekosutra da odlučim.

Ima li mišljenja, saveta na šta obratiti pažnju (kod kojeg god, jer su polovni), nekih jezivih mana zbog kojih bi trebalo jedan od pomenutih odmah ukloniti iz izbora?

Čekam...
Hvala unapred... :)
 
Ćao svima,
tek sad odgovaram pošto nisam do sad izlazila na bench.
Prvo, zahvaljujem se svima na temi koji su mi odgovorili i podelili sa mnom svoja znanja, utiske... zahvaljujem se i onima koji su mi to isto pisali u privatnim porukama... super ste svi koji ste mi pisali ovde ili na pp :)
Zatim... vaše dobre namere da mi kažete šta valja ili ne valja na telefonima su me potpuno bacile u bedak i odvratile od kupovine oba telefona. :(
HTC 10 sam odmah otpisala se spiska, zbog nepostojanja servisa u Srbiji; na moju veliku žalost, jer taj telefon mi je tiha patnja već dugo... ali nažalost nemam kome da ga odnesem ako mu se nešto desi...
V20: priča o duhovima koju svi pominjete i koje ja nikada nisam videla na ekranu bilo kog telefona a imala sam do sada 3 LG telefona... ti duhovi i problemi sa ekranom su me skroz odvratili od tog telefona. Takođe nažalost... :( jer taj fon može trenutno da se nađe i za 120 eura...

Naletela sam slučajno na jedan relativno povoljan v30, koji može da ode u svakom momentu, pa je moje pitanje vama expertima: šta zamerate tom telefonu? Jel i on ima duhove? Kaže mi jedan bench kolega da V30 ima neki problem sa kvalitetom ekrana i bojama? Jel možete nešto detaljnije da mi kažete, da ne bacim pare bezveze... i genearlno o fonu...

Hvala unapred :)
 
Malko je ta priča o duhovima prenaduvana. Oni se generalno javljaju kad držiš dugo osvetljenje na 90/100%.
Ja sam zaista promenio preko tridesetak Androd telefona, i ni na jednom nisam imao burn-in(duhove). A takodje nikom od mojih prijatelja i poznanika se nije desilo da im se javi burn-in.

Послато са SM-G970F уз помоћ Тапатока
 
Da se i ja uključim, ako nije kasno. Pre nepune dve godine, na aliju sam kupio htc10 evo telefon. 2K displej, ip zaštita, metalno kućište i fenomenalne slušalice u kompletu sa telefonom i isto tako i zvuk. Nikada nisam čuo takav zvuk na telefonu?
Problem je što procesor jede bateriju i što je model iz 2017-te. Još uvek se prodaje na aliju: https://www.aliexpress.com/item/328...chweb0_0,searchweb201602_1,searchweb201603_60
Da, ima proširenje za memoriju i kamera mu je više nego ok. Lično nisam imao ni jednu zamerku na snimke.
Još uvek radi bez problema i to u rukama mog sina. Sa njim je skakao i u bazen.
Eto, ako je od pomoći, ok.
 
Malko je ta priča o duhovima prenaduvana. Oni se generalno javljaju kad držiš dugo osvetljenje na 90/100%.
Ja sam zaista promenio preko tridesetak Androd telefona, i ni na jednom nisam imao burn-in(duhove). A takodje nikom od mojih prijatelja i poznanika se nije desilo da im se javi burn-in.
Pa ni ja isto nikad videla duhove, ni kod mene, ni kod ljudi oko mene. Samo sam videla razbijene ekrane :)

Da se i ja uključim, ako nije kasno. Pre nepune dve godine, na aliju sam kupio htc10 evo telefon. 2K displej, ip zaštita, metalno kućište i fenomenalne slušalice u kompletu sa telefonom i isto tako i zvuk. Nikada nisam čuo takav zvuk na telefonu?
Problem je što procesor jede bateriju i što je model iz 2017-te (...) Eto, ako je od pomoći, ok.
Hvala. Jeste od pomoći da čujem neko pozitivno iskustvo. Čak sam našla HTC 10 bez apdejta (zbog drejna baterije), na androidu 6 još uvek. Ali mi je frka zbog nepostojanja servisa ako nešto zatreba...

Pratim oglase, gledam više modela, javiću šta sam uzela. Ako ima još neko nešto da doda, welcome... svaka info mi znači... :)
 
Malko je ta priča o duhovima prenaduvana. Oni se generalno javljaju kad držiš dugo osvetljenje na 90/100%.
Ja sam zaista promenio preko tridesetak Androd telefona, i ni na jednom nisam imao burn-in(duhove). A takodje nikom od mojih prijatelja i poznanika se nije desilo da im se javi burn-in.

Послато са SM-G970F уз помоћ Тапатока
Nije isti, v20 nema amoled ekran, nije to burn in. Kod burn-in se ureže nešto u ekran i to ti je to, kod v20 izađeš iz jedne app i uđeš u drugu, ostane urezano ono od prve app. Ugasiš ekran, upališ, nema ništa. Više je to kao neki 'soft' burn-in.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno