Šta je novo?

MTS problem - birate nepostojeci broj

nikola94

Poštovan
Učlanjen(a)
12.08.2017
Poruke
67
Poena
60
Pozdrav svima, vec duze vreme (oko godinu dana) imam problem da s vremena na vreme kada me neko nazove toj osobi stize "birate ne postojeci broj".

Pritom, telefon mi ima domet. Imam signala. Jednom sam bio otisao do mts-a i samo su mi promenili karticu (ostao mi je isti broj samo druga kartica) ali se problem ponavlja, tako da mislim da je verovatno nesto sistemski.

Nekad cak i kada nisam dostupan umesto da toj osobi izadje da nisam dostupan, stize im da biraju ne postojeci broj...

Da li je neko imao slican problem i kako ga resiti?
 
Можда ти је укључено преусмеравање позива у одређеним ситуацијама на неки заиста непостојећи број.
 
Iz kojih mreža te zovu? Vip ima problem da nekada ne možeš ni 0601234 da pozoveš, isto kaže izabrali ste nepostojeći broj.
 
Poništi ti prvo sva preusmerenja, pa onda istestiraj
 
Probaj

##002#[dial]Remove all call diversions

Da li je broj prebacen iz druge mreze?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probaj

##002#[dial]Remove all call diversions

Da li je broj prebacen iz druge mreze?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije.
uradio sam ovo gore, jel sad on ponistio sva preusmeravanja ako dobro shvatam...

Можда ти је укључено преусмеравање позива у одређеним ситуацијама на неки заиста непостојећи број.

kako ovo da proverim i gde ? Koristim iphone

Iz kojih mreža te zovu? Vip ima problem da nekada ne možeš ni 0601234 da pozoveš, isto kaže izabrali ste nepostojeći broj.

iz sve 3 mreze, najvise iz mts.
 
Не знам како се подешава на ајфону. Најбоље је да одеш у мтс и тражиш да ти пониште сва преусмеравања. Јер једино у томе може бити проблем. Или однеси неком телефон па нека покуша да пронађе у подешавањима Call forwarding и поништи. Поздрав
 
Sta ima da nosi “nekom” telefon... settings > phone > call forwarding.

Ali to setuje bezuslovni forward.

Vec sam naveo link sa kodovima, pa proveri sve tipove forwarda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da se provere preusmeravanja?
Moj VIP (ima i za iOS) --> Servisi --> Govorna posta
 
Ja sam imao isti takav problem sa mts-om.

Kada sam nedostupan (u mts-u moćeš da budeš nedostupan i kada telefon pokazuje pun signal) pozivajuća strana umesto poruke da korisnik nije dostupan dobije poruku da bira nepostojeći broj. U desetak meseci je bilo preko dvadesetak poziva call centru, odlazaka u poslovnicu, poruka, zamena kartica, resetovanje broja.

Problem sam delimično rešio prelaskom na pripejd.
 
67875898_1091395037915548_6283558710488858624_n.jpg

ovo prvo mi je enabled. ne znam kako to da ugasim...
verovatno cu morati do mts-a da mi oni to rese
 
To ne možeš da ugasiš, to je provajderovo podešavanje na broju.

Možeš samo po svom izboru da promeniš broj na koji se poziv preusmerava.
 
To je za missed call notification ili govornu postu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni nešto kaže da njima radi sistemski to preusmeravanje nekada kako ne treba.
Jer dosta ljudi je nedostupno iako imaju pun signal, ili razgovaraju upravo i sl.

Ovo je samo korak više sto ti (OP) imaš problema.
 
^
Upravo to sistemsko preusmeravanje u mts-u ponekad ne radi kako treba, a jos postoje i dodatne razlike izmedu korisnicka (brojeva), pa onda bas nikako ne radi dobro.
 
Poslednja izmena:
da li neko zna sta znaci ovaj znak(telefon) pored znaka 4G u gornjem levom uglu.

2.jpg
 
Eto imas neki forward...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
da ali nzm kako to jer je u telefonu ugaseno call forwarding
 
Nazad
Vrh Dno