Šta je novo?

Pomoc oko ploce

Dejan Bg

Poštovan
Učlanjen(a)
05.12.2016
Poruke
3
Poena
51
Moze li savet za neku dobru plocu b450. Radila bi uz r5 1500x i kingston 8 bg na 2400. Ne planiram nikakav oc. Proslu asrock 350 pro sam dva puta reklamirao u e..i i uvazili mi pa sad mogu da uzmem drugu uz doplatu. Trenutno sto imaju je asus i gigabayt. Neki predlog. Hvala.
 
Moze li savet za neku dobru plocu b450. Radila bi uz r5 1500x i kingston 8 bg na 2400. Ne planiram nikakav oc. Proslu asrock 350 pro sam dva puta reklamirao u e..i i uvazili mi pa sad mogu da uzmem drugu uz doplatu. Trenutno sto imaju je asus i gigabayt. Neki predlog. Hvala.

Koliki ti je budzet za doplatu? Tj kojom cifrom baratas? Oni Imaju ograničenr izbor ploča, sad sam baš pogledao tako da ti je izbor u startu sužen. Bilo bi mudro - ukoliko ti budzet dozvoljava - da iskoristiš priliku koja ti se ukazala i kad već doplaćuješ da uzmeš x470 ili x570 i budeš spreman da u nekom trenutku bocneš noviji procesor.
 
Ako ne planira da apgrejduje i procesor u skorije vreme, nema razloga da uzima X470 a pogotovo ne X570, pogotovo što je izbor tih ploča nikakav u E. A i ne planira OC.
Dobro bi bilo znati koliko se može doplatiti, odnosno koliki je ukupni budžet...mislim da GB nudi više u nižoj klasi.
Lično, uzeo bih Gigabyte B450 Aorus Pro.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno