Šta je novo?

PaySend

salecg

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2005
Poruke
1,603
Poena
375
Moja oprema  
Laptop
Mobilni telefon
Pametni uređaji
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Da li se koristili PaySend?

Imaju proviziju od samo 1.5 EUR/2 USD bez obzira na iznos.

Pretpostavljam da rade refund na karticu primaoca kao PayPal.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U jednoj drugoj temi se povela priča o paysend-u, pa je možda smislenije ovde nastaviti. Za razliku od Western Uniona ovde se novac prebacuje na karticu i time je novac na računu. Dakle nije potrebno da primala odlazi i podiže novac, što je velika prednost. Kakva su iskustva onih koji koriste paysend?
 
Ja ga koristim i zadovoljan sam. Ako idete sa prebacivanjem sa karticu na karticu onda ide ovaj fee gore. Ako idete na IBAN onda nema fee uglavnom. Ja sam uplacivao neke iznose na DE IBAN i ide sve relativno brzo, novac bude na racunu u roku par sati. Tipa, uplatim oko 12 vec oko 16-17 lova je sjela na racun.
 
Moja iskustva su dobra, odmah na početku sam verifikovao nalog i primao novac, nisam nikada slao. Leže instant na karticu tj. račun. Tada kada sam ja koristio mogao je samo MC u našoj zemlji, ne znam da li se nešto promenilo. Oni koji su mi slali su morali da budu verifikovani koliko sam ja shvatio celu priču, i ako je na početku bilo do nekog iznosa da može bez verifikacije posle su to izgleda promenili pa su svi morali da se verifikuju, bar ovi iz EU. Tako da imajte to u vidu pošto nigde nisu eksplicitno naveli ali kada ne verifikovani nalog pošalje novac, drže sredstva pošiljaoca dok taj ne prođe verifikaciju (dan-dva). Ponavljam, tako je bilo za ove iz EU ne znam da li se sada nešto promenilo.
Da dodam, nikada nisam uspeo da dobijem informaciju zbog čega dođe do takvog zastoja u slanju iz EU tako da je moj zaključak da je verifikacija u pitanju, ili su možda te osobe koristile kartice koje nisu izdate u njihovoj matičnoj zemlji pa su im zato tražili neka dokumenta.
 
Poslednja izmena:
Za transakcije do 150€ je provizija 1,5€. Za veće transakcije je 1%.
Ako je neko isprobao u smeru iz EU na master card Mobi banke, može li da potvrdi da na navedene provizije ide dodatno i provizija Mobi banke za priliv na karticu?
U cenovniku banke stoji da je "Priliv iz inostranstva (MasterCard)" 1,5%
 
Poslednja izmena:
Tako je, ide provizija od 1.5% za priliv na MC, provereno u praksi
 
Poslednja izmena:
Koristio sam ih za placanje iz Srbije (Intesa Visa Classic debit) na EU IBAN i prema MasterCard. Zavisi od banke, ali na MC je leglo odmah. Islo je u EUR, pa nije bilo nikakvih konerzija. I tacno je skinuto koliko pise.

Prvi transfer moze biti bez provizije - Your first money transfer is free on paysend.com - just use my invite code 28f27c when making your first transaction.
 
Moze li neki od servisa poput Paysend da se iskoristi za slanje novca samom sebi? Gledam kako da posaljem neke dolare samom sebi a da me ne oderu na raznoraznim konverzijama, WU je skup sa svojim konverzijama u pm...

Imam VISA karticu banke iz USA koja mi je sluzila namenski za primanje plate pa bih sa nje da prebacim novac u npr. Mobi banku ili Intezu.
 
Još jedno od pitanja je koliko naplaćuju banke u Srbiji proviziju za prijem novca na kartice i da li neka banka tu stavku ne naplaćuje. Ako ima takve banke, onda je Money send prilično povoljan za iznose do npr 500-1000€ po uplati.
Mobi banka to naplaćuje: "Priliv iz inostranstva (MasterCard)" 1,5%
 
Moze li neki od servisa poput Paysend da se iskoristi za slanje novca samom sebi? Gledam kako da posaljem neke dolare samom sebi a da me ne oderu na raznoraznim konverzijama, WU je skup sa svojim konverzijama u pm...

Imam VISA karticu banke iz USA koja mi je sluzila namenski za primanje plate pa bih sa nje da prebacim novac u npr. Mobi banku ili Intezu.
Ne vidim razlog zašto ne bi mogao sam sebi da prebaciš.
 
Glupo sam formulisao pitanje, vise me zanima kako to da uradim a da me ne uniste na konverziji iz dolara u eur/din tj. najisplativija opcija

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Imam pitanje u vezi PaySend slanja novca iz Srbije za Grcku na IBAN racun Grka. Interesuje me sledece: ukoliko sam ma Paysend nalog vezao svoju dinarsku Master karticu i na njoj imam samo dinare. Primer uplatim 100 eura u dinarskoj protiv vrednosti da Grk podigne da li banka radi automatsku konverziju ili moram ja da konvertujem u svojoj banci i da imam devizni racun sa kojeg uplacujem? Znaci jednostavno pitanje : Dinarska Master debitna kartica > grcki IBAN racun u banci. Sta on dobija dinare ili Eure?
 
@cileanac banka će konvertovati u evre po svom kupovnom kursu, a MasterCard izvršiti prenos. Zavisno od banke, negde je uslovljeno da imaš kombinovanu potrošnju kao u OTP ili Credit Agricole npr. gde se za inostranstvo zadužuje isključivo evro račun, bez obzira na pokriće po dinarskom.
 
Hvala puno, imam racun u OTP banci bas. Do sada sta god sam u inostranstvu ili online placao, uvek sam koristio tu dinarsku master debitnu karticu i banka je sve uvek konvertovala u EUR po nekom srednjem kursu koji je meni bio jako povoljan.... Nisam bio siguran za Paysend . Hvala !
 
  • Like
Reagovanja: uji
@cileanac nema na čemu, hvala tebi što si me informisao da su kartice od integracije vezane isključivo za dinarski i kod fizičkih lica.
 
@cileanac nema na čemu, hvala tebi što si me informisao da su kartice od integracije vezane isključivo za dinarski i kod fizičkih lica.
Hmm sada si me malo zbunio :) da pojasnim situaciju , pre integracije sam bio u Vojvodjanskoj banci i na njihovu Master debitnu sam mislio kada sam rekao da sam ranije sve placao u ino bez problema. Posle integracije smo svi u OTP banci. E sada vise nisam siguran da li cu i dalje moci da koristim dinarsku karticu za placanje bez pokrica u deviznom racunu. U svakom slicaju oticicu sutra do poslovnice pa cu se detaljno raspitati...pozz
 
  • Like
Reagovanja: uji
@cileanac sad sam se setio da su vama iz Vobana ostali brojevi računa isti i da vam je nametnuta SoGe aplikacija, a kod njih je bila kombinovana potrošnja, što je mene tangiralo. Po logici stvari, pošto za pravna lica i preduzetnike zasigurno znam da su ukinuti namenski kartični evro računi za Visa Business Platinum i MasterCard Business, tako da su iste vezane za glavni dinarski, moguće je da su isto primenili i kod fizičkih lica s obzirom da je verovatno taj princip držao Voban.
 
Poslednja izmena:
@uji evo samo da obavestim, ako nekog jos zanima. Uspesno poslao novac putem Paysend platforme. Skinuli mi sa dinarskog tekuceg racuna za 100 eur u dinarima tacno 11900,00. Nista nisam morao da konvertujem . Provizija 0,0 za prvo placanje uz promo code.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Bolje da si uplatio eur na devizni/kupio kroz app, jer kod OTP (i drugih) potrosnja u ino primarno ide sa eur racuna, pa ako nema ide po njihovom kursu koji je losiji nego u menjacnici kroz app.

Bio bi kurs 118…
 
Molim još jednom za potvrdu: korišćenje Paysend servisa za uplatu na IBAN u Nemačkoj je besplatno? Koristio bih Intesinu Visa Internet (eventualno Visa Electron), dakle uplata sa deviznog EUR računa
 
Tako je, bitno je samo da odaberes uplata na IBAN. Znači NE NA KARTICU
 
Poslao već dve uplate, pare stigle, ali Intesa još nije izvršila konačno knjiženje.
Malo me je iznenadilo da su rezervisali iznad 7%, iako nema valutnog rizika. Saćekaču da konačno proknjiže, očekujem da trošak bude nula.
 
@kibicer kod svake transakcije uvek rezervišu više do knjiženja, ali zato barem ne naplaćuju proviziju za ino plaćanja ili kartičnu konverziju.
 
OK, to mi je poznato, često koristim kartice, u različitim valutama, i uvek vidim rezervaciju. Ali odavno nisam video ovako visoku, posebno što nema konverzije (pa ni valutnog rizika).
 
Nadam se da nisi platio “u dinarima”
 
Ne, nisam. Platio Visom, vezanom za devizni račun.
 
Poslao već dve uplate, pare stigle, ali Intesa još nije izvršila konačno knjiženje.
Malo me je iznenadilo da su rezervisali iznad 7%, iako nema valutnog rizika. Saćekaču da konačno proknjiže, očekujem da trošak bude nula.
Proknjiženo sa nulom (skinuta cela rezervacija).
 
Kako free do kraja meseca? Primam njihov newsletter i nigde to nisu spomenuli.
 
Nazad
Vrh Dno