Šta je novo?

Wireless mišonja

Djilkosh_Ns

The King
Super Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruke
28,540
Poena
1,285
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5500
Matična ploča
Asus A320M-K
RAM
Kingston Renegade 2x8 3200mhz
GPU
XFX 6800 16GB
Storage
XPG SX8200 Pro 2TB + Kingston A400 480GB + aData SU630 480GB + SP A55 512GB
Zvuk
Integrisana
PSU
Corsair RM650 Fully Modular
Kućište
Thermaltake Versa H18 w/ clear window
Monitor
LG 27GP850-B
Miš & tastatura
Razer Basilisk v3 & Redragon Draconic White / Brown Switch
Ostale periferije
Turtle Beach 600P
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Deep Purple 256GB
Pametni uređaji
Apple watch Series 7 Midnight 45mm
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Koristim G400 ima vec par godina i zadovoljan sam njime.

E sad treba mi wireless mis, koji ce biti slicnih dimenzija, jer imam bol u rukama cim je manji mis.

Jel ima nesto kod nas za oko 4000 ili je najbolje da narucim sa Alija Rapoo MT750/S?
 
MT750S često ima na akciji na JoyBoy za $23-24. Uz troškove carine od 600din, izlazi oko 3000din. Mislim da je to best buy.
 
Jel se igras? Ako da onda uzmi u obzir i Logitech G403 wireless, moze dosta povoljno da se izbunari (~6000) a vrhunski je mis, ako volis te glomaznije.

edit: sad videh da je budzet 4k... onda samo rapoo ili nesto polovno.
 
Poslednja izmena:
MT750S često ima na akciji na JoyBoy za $23-24. Uz troškove carine od 600din, izlazi oko 3000din. Mislim da je to best buy.
Ništa jedino da čekam akciju neku. Sad ne vidim nigde ispod 30-ak$ + shipping. Izadje to na nekih 3500 + 700 dinara pdv, izadje oko 4200.

Pitah tako oko 4000 miš, rekoh možda ima kod nas nešto za te pare, ali mi ne gine naručivanje.

Inače razlika izmedju "S" modela i bez, u ona dva dugmeta kod skrola? Inace bez S mi se cini malo lepši, kontam ergonomicniji?!


Ne igram se, nekad jesam, tad sam i kupio g400 zbog toga, ali sad više koristim u neke basic svrhe laptop. Posao + browsing.

Edit: G403 wireless 12k? Ne dam :d

Drago mi sto se vise ne igram :d
 
Poslednja izmena:
Ima G403 wireless na KP vrlo cesto dosta povoljno, mislim da su neki open-box primerci u pitanju. Ja sam svoj, nov, uzeo za 7000din jos pre vise od godinu dana. U medjuvremenu sam ih vidjao i ispod te cifre (6000-6500).
Ali ako se ne igras onda ga svakako preskoci, jer mu baterija traje samo par dana pa mora da se kaci na kabl da se dopuni, ali se ponasao kao vrhunski zicani gaming mis.

Na joybuy je MT750 (ne znam koja je razlika izmezdju S i non-S) za 28usd uz free shipping.
 
Poslednja izmena:
Trenutno Mx master 2s, pre toga običan MX master...nema dalje...
Razmisli ipak da povecas budžet, ipak je to stvar koju koristiš svakog dana satima

N960F
 
Naručen mt750s, pa cu da vidim kakav je. 31$ sam platio.

Ne mogu da čekam sad popuste treba mi miš, a nikad nisam kupovao na joybuy, ne znam kakve su brzine pošte njihove.

Javljam kad stigne, hvala svima.
 
Ne igram se, nekad jesam, tad sam i kupio g400 zbog toga, ali sad više koristim u neke basic svrhe laptop. Posao + browsing.
Za to će i Rapoo da odradi posao, nema potrebe da dodatno plaćaš MX master. Inače su praktično identične veličine i oblika.
e04fcde3043ec43be60281911ff69f8d.jpg
 
Samo što sam ja uzeo S verziju, ajde kao unapređena. Dva dolara više platio.

Mislim to sam i ja rekao. Hama neka bi mi odradila posao, ali ne mogu psihički da se pomirim da dam 2000 ili više za Hamu.
 
Pozdrav, da se nadovezem. 5 godina sam koristio gigabyte eco 600, medjutim klinac ga par puta srusio sa stola i sad stuca[emoji4]
Treba mi neki novi, isto wifi, ne igram se, ali programiram 10ak sati dnevno.
Ovaj mi je bio ok ergonomski, nekad je malo znao da secka, to me jedino nerviralo.
Isto je bilo kul, sto stavim 2 duracell baterije i miran pola godine.
Da li ce i meni taj rapoo (nikad cuo[emoji16])raditi posao ili da gledam nesto drugo? Ima ga na kp za oko 4k pa bih ga tamo uzeo.
Nemam budzet ogranicen, ali kontam da bi mi 50 eura +/- nesto malo, bilo pristojno. Eventualno neka zver za oko 100e, ali kontam da mi ne trebaju zverke, kad nisam gejmer.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li ce i meni taj rapoo (nikad cuo[emoji16])raditi posao ili da gledam nesto drugo? Ima ga na kp za oko 4k pa bih ga tamo uzeo.
Hoće, dobar je Rapoo. Sledeća najbolja kupovina je ovaj, staviš baterije i zaboravio si kada a i ergonomija mu je odlična.
be3adb82d3b03ec249fde8463336ab42.jpg
 
Sinoc gledao mx master 2s, pa se napalio na njega. Jel bolje njega da uzmem za 75e, ili ova neki od ova 2 plur rapo, sto ste mi predlozili u posljednja 2 posta?

Edit: ovaj 705 jako podseca na ovaj sto sam imao.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ko ima veću šaku Rapoo MT750 je daleko komforniji od Logitech M705 Marathon. Ja koristim Marathon na poslu, ali mislim da ću tražiti da pređem na MX master.
 
Drugar kaze da mu se pokvario na rapoo srednji klik.
Jel se zna koji od njih ima najtisi klik?
Svakako se nadam da ce mi potrajati par godina kao ovaj.

Malo sam jos iscitao, prakticno ovaj master mx 2s najvise hvale, kao najbolji mis. Jedina mana koju su naveli, sto su back/forward dugmici malo vise nazad, pa nije zgodno.

I video sam neki Logitech Performance Mouse MX, je to isti mis?

edit: kazu da je glasan, a to ne volim :/. Malo previse zanovetam, ali 70 eura dajem za misa, voleo bih da mi skroz odgovara, pogotovo sto je ovaj gigabyte eco 600 prilicno tih. E sad mozda to nije toliko strasno.
Jel moze neko ko ga ima da kaze?



Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Može se reći da jeste isti, MX Master je direktni naslednik od starijeg Performance Mouse MX-a. Nemoj ga pazariti sve i ako ga nadješ novog za male pare jer nećeš biti zadovoljan trajanjem baterije.
Ja volim veće miševe, a posedovao sam Marathona 705. Nemam nikakvih zamerki ni na bučnost ni na ergonomiju, a baterija je bukvalno maratonska (sa mojom upotrebom oko 2 godine, sa tvojom rekao bih minimalnih 10 meseci). Još jedna stvar, na mom primerku je otišao srednji klik, ali to ne mora da znači da će i kod tebe.
 
Sad gledam ok mi je i on. E sad razlika u ceni izmedju Marathona 705 i master mx 2s je oko 2500. Interesuje me da li je mx 2s bolji, jer je razlika u ceni mala. Ima marathon 705 u prodavnici pored, pa cu ga pogledati uzivo, mada verovatno ne moze da se vadi iz kutije :)
U svakom slucaju sad sam izbor sveo na 2 modela, pa treba odluciti.
 
Zholi, kad mi dodje misonja dacu ti da probas ako hoces. Na carini mi je trenutno. Ako mogu nekako pomoci :)
 
Jesi probao mozda nekada R7/70 pa da uporedis sa tim rapoo kad ti stigne? Meni rapoo deluje nekako ozbiljnije i kvalitetnije.
 
Bio da vidim Marathona 705, ipak jeste malo manji za moju saku, a ja nemam nesto veliku. Pokazao mi je m500, on mi vec lepo lezi u ruci. @Djilkosh_Ns e probao sam ga kod drugara, hvala na ponudi :)
 
Jel Marathona 705 ima srednji klik? Ili mozda moze da mu se da funkcija?

Navikao sam se za surfovanje.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Jesi probao mozda nekada R7/70 pa da uporedis sa tim rapoo kad ti stigne? Meni rapoo deluje nekako ozbiljnije i kvalitetnije.

Nisam. Ja koristim trenutno, a i vec dugo Logija G400, nece dumre mis, ali mi je potreban neki bez zice. Mogu ti sa njim uporediti?
 
Nazad
Vrh Dno