Šta je novo?

Reklame/prezentacije na TV-u u radnji

djokosrb

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.06.2010
Poruke
2,690
Poena
240
Ne znam da li je ovo odgovarajuci podforum, ali nista drugo nasao nisam, pa nek moderatori prebacuju ako gresim.

Uglavnom, problematika je sledeca: Ortak planira da u svom retail objektu koji mu je vise zna prezentaciju usluga i robe, da postavi jedan tv (49-50inch) na kome bi cisto kao fora isao video sadrzaj/reklame (nazovimo taj sadrzaj reklamama...) sa ponudom, nekih usluga/uredjaja.

E sad, plan je bio da se odradi video wall, ali prostor je takav da je to krajnje nepotrebno a i sam prostor je mali za takvu egzibiciju, pa je odluka pala na jedan tv.
Mene je pitao da mu to sredim. Moj neki plan, sto je ujedno i on predlozio, da lepo poskidam sa neta neke klipove koje nadjem, da izaberemo odgovarajuce i lepo spojimo u jedan i to je to.
E sad, ja se nisam tim nikada bavio, ali sam malo istrazivao i deluje mi da sa premiere pro tu odradjujem tu problematiku.
Drugi deo problema, sam TV ce biti povezan preko HDMI-a na komp za pultom, sa koga ce s'vremena na vreme nesto pustiti van tog reklamnog sadrzaja. Tako da sma nesto gledao da bi za te reklame najbolje bilo da ide sa raspbery-em ili preko flash-a. Dakle da video ide konstatno, da se ponavlja, dakle bilo kroz repeat opciju na nekom playeru ili ako tv ima opciju, pa sa flash-a, a to sam nasao da Samsung modeli imaju.

Svaka, apsloutno svaka sugestija je pozeljna, i sto se tice izbora tv-a, ideje kako cemo to pustiti, pa do samog softvera odnosno na sta pri obradi/spajanju tih klipova treba da se obrati paznja.
Zahvaljujem :d
 
Takodje se nikada nisam bavio video obradom pa sam napravio par klipova preko HitFilm Express koji je besplatan, naplacuju plugin video efekte koji ti ovde nece trebati.
Ako sam se ja snasao, i ti ces :)

...über rimini 7
 
Mozda cak ne moras ni da spajas klipove nego ugradjeni plejer u tv-u moze da pusta klipove sa usb-a po redu i tako u krug (trebalo bi da vecina ima ove opcije).
Najbolje da snimis klipove na fles i u radnji proveris kako radi na kom tv-u.
 
@djokosrb tebi treba samo seckanje i eventualno spajanje, Premiere Pro je overkill za tako nešto. Besplatni Avidemux je dovoljan a imaš i druga free rešenja ako želiš dodatnu obradu.
Većina današnjih tv-a pušta sa usb-a sve standardne formate i ima opciju loop playbacka, i tu si bez brige.
 
Moj savet da sve spojis u jedan dugacak klip, ako stavis puno mali klipova u ponavljanje, svaki put kad krene klip pojavi se info na tv o klipu i je meni ružno.

Sent from my motorola one vision using Tapatalk
 
Ovako, prvo hvala svima na odgovorima.

Da, definitivno ce biti spajanje u jedan veliki klip, nisam se lepo izrazio.
Nista, taman cu lepo u tehnomaniju koja mu je odmah ispod radnje, pa sa usb-om da gledam na ovim jeftinijim markama na kome loop lepo radi :)
 
Da, obavezno poveži sve u jedan klip. Svaki novi klip(čić) inicira pojavu info podataka na ekranu, a postoji i kratka pauza između klipova. Sve to ružno deluje ako su klipovi kratki.
 
Nazad
Vrh Dno