Šta je novo?

Gaming monitor 32" koji izabrati? Dilema!

PCBeast

OC Guru
Učlanjen(a)
30.11.2006
Poruke
7,073
Poena
585
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Postovani clanovi i kolege, mozda je grubo reci da mucim muku koji monitor da izaberem ali da sam 100% siguran ne bih ovde postavljao temu i trazio od vas pomoc.
Siguran sam da vec neki vas imaju neke od navedenih modela pa bih bio zahvalan da mi prenesete utiske.

Ono sto sam postavio kao standard jeste da hocu QHD monitor od 32". To je cilj. Najradije bi da u te specifikacije upadne i G-Sync i HDR (144-165 Hz) pa ako sam izostavio nesto
sa spiska koji cu sada da predstavim vi slobodno dodajte.

Idemo redom..

Acer Predator Z1 321QUbmiphzx G-Sync.

Za ovaj monitor se pominje i HDR Ready samo u zvanicnim specifikacijama nisam to nasao.

https://www.acer.com/ac/en/US/content/predator-model/UM.JZ1AA.001

Asus ROG STRIX XG32VQR

Dobar monitor, Samsungov panel, HDR400, ali nema G-Sync mada stoji na listi kompatibilnih obzirom da je
FreeSync 2.

https://www.asus.com/Monitors/ROG-STRIX-XG32VQR/

LG 32GK850G-B

Ovaj monitor je hvaljen, mada ima i kritika na strani kvaliteta slike u ukupnom plasmanu.
Ja veoma obracam paznju na kvalitet prikaza tako da uzmite i to u obzir!
MVA panel, nije los ali ima i svoje mane, imao i imam i dalje takav panel..
Mogao bi da se nadje povoljnije.

https://www.lg.com/us/monitors/lg-32GK850G-B-gaming-monitor

I na kraju..

Samsung C32HG70

Po svim specifikacijama ovaj monitor bi trebao da je za "klasu" bolji od gorenavedenih.
HDR600, FreeSync2, 10 Bit panel.
E sad, gledajuci review-e, citajuci komentare, specifikacije nisu opravdale licna iskustva.
Takodje ne znam da li je ovaj monitor kompatibilan sa G-Sync?
Kod nas je povoljan, u odnosu na Predator koji je za 200 evra skuplji.

https://www.samsung.com/us/computin...ming-monitor-with-quantum-dot-lc32hg70qqnxza/



Evo i poredjenje svih monitora, jedan do drugog, specifikacije..


-----> https://www.displayspecifications.com/en/comparison/b5f3c124f < ------


Ako nesto ima da se doda, slobodno. Za sada je ovo sto sam istrazio, dalje cemo videti. Mozda se nesto promeni uz vasu pomoc.

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Ja imam C27HG70 i prezadovoljan sam. Sa QLED panelom boje deluju "skoro" kao AMOLED, crna je odlična i boje baš iskaču sa ekrana. Crna je bolja nego na IPSu jer nema glow. 32 i 27 verzija imaju plavo pozadinsko osvetljenje na zadnjoj strani monitora koje lepo baca na zid. Za 500e sam zadovoljan kupovinom.
 
Teško, teško. Možda par korisnika na celom forumu ima neki od ovih modela, većina gamera ima 27-ce ili neki od nas 34-ke.

Znam da ima solidan broj ljudi sa 32-ma,ali to su konfekcijski modeli, ništa ovoga tipa...

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
HDR400 je daleko od pravog HDR-a, gledaj da bude makar HDR1000 ako se nesto takvo moze naci...
takodje ovaj Asus model ima problem sa nekim sivim linijama pa ga treba zaobici:

 
Mozda gresim, ali znajuci tebe, qhd moze biti problem na 32" tj "pixelizacija".
27" ne odgovara?

...über rimini 7
 
Imao sam QHD 32" monitor i nisam primetio pikselizaciju, mada je bilo evidentno da je 4k sweet spot za tu dijagonalu.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Jap, na to sam mislio. Posto Beast voli da je sve pod konac, zato ga pitam...
Znam da mi u pocetku na 27" nije smetala 1080 rez, vremenom pocela u fps na udaljenim metama da smeta, te mi je sad qhd savrsen na 27"

...über rimini 7
 
@ daum

Znaci kolorit je dobar? Prakticno dva ista monitora samo je ovde veca dijagonala..

Evo detaljnije razlike:

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/aa0e1e679

@Exodusbgd

Mislim da ima korisnika koji imaju ovaj LG ili Samsung model. Neko je cak i pominjao.. Valjda ce se javiti sa utiscima.


@DukeLander

Znas me, znam te :)

Pa ne verujem da ce QHD da pravi problem na 32". Generalno to je prakticno savrsena rezolucija za 30" monitor i nesto malo iznad.
Za 27" je ipak prejaka. A kao sto si sam pomenuo HD rezolucija tu dodje i ako je to gornji prag ali prolazi. Imao sam Dell monitore poslednje generacije.
Inace godinama sam igrao na 27" - 1920x1200, bio sam prezadovoljan.
 
Onda nema problema

...über rimini 7
 
@ericm

U tom slucaju ili da se zadovoljim monitorom bez HDR-a ili da prihvatim jedinu opciju a to je Samsung C32HG70.
On je HDR600. Jos mu je cena 500 evra. Mislim da za te pare nema bolje. Za sad u odluci najblizi njemu.
Obzirom da planiram RTX 2080 SUPER, G-Sync me jedino sada muci ali bi ga radije zrtvovao za bolji vizuelni prikaz.
 
ne znam sta bih ti rekao... deluje sve jako jednostavno ali se poprilicno zakomplikuje kad dodje na red za kupovinu...
ja sam bas skoro jurio neki 27" IPS/1440p/144Hz/G-Sync ali bih trebao da dam preko 650e sto mi nije imalo bas smisla...

jesi li mozda razmisljao o ultrawide varijanti (21:9)?
ja ih nisam uopste u pocetku razmatrao ali sam dodao jos malo kesa i uzeo svoj prvi ultrawide na 3440x1440 i mogu iskreno reci da se ne bih nikada vracao na "obican" wide ekran i da mi je ovo bila jedna od najpametnijih kupovina...
razmisli, pogledaj malo po forumima i odgledaj neki review...
verovatno malo probijaju budzet ali mislim da ne bi nikako pogresio...

moja neka logika je da treba ici na "sto jaci" monitor kad se vec kupuje jer se grafike nekako najcesce menjaju a obzirom da ti stize 2080S neces imati problema...
meni sutra stize 2080 Duke OC jer se 1070Ti vec gusila na ovoj rezoluciji...
 
Poslednja izmena:
Stvari stoje ovako. Moracu da investiram u dve stvari. Monitor i RTX 2080 SUPER.
Za kartu jos nisam odlucio koji model a i cena mora da mi se uklopi.

Ovo sto sada kombinujem je neka prolazna faza do godinu dana, mozda dve najkasnije.

Odavno pratim ultrawide ali su skupi poprilicno, bar oni modeli koji mene zanimaju a za tu rezoluciju opet treba ili minimum
RTX 2080 Ti ili neki SLI da bi uzitak bio na nivou koji ja ocekujem. Previse jedno drugo vuce.
 
pa ako je prolazna faza onda napravi neki kompromis ako vec mora i vidi nesto od ovih favorita koje si naveo (osim asusa) a da ne kosta previse.
javice se mozda jos neko sa boljim i konkretnim predlogom...

znam, za sada je nikakva ponuda grafika za jace rezolucije, jedina razumna kupovina mi je bila obicna 2080.
 
LG 32GK650F.

32" VA, 1440p 144Hz, Freesync, bez HDR-a, odlična ergonomija, clean izgled. HDR na svim tim monitorima je ionako đubre, marketinški gimmick, za ljudski HDR ćeš morati da platiš mnogo više (da ne pominjem da HDR još nije ljudski standardizovan i gomila "sadržaja" još nije prilagođena za HDR pa dobijaš šaroliki doživljaj)...

Vrlo malo razlike u odnosu na 850 model - nema HDR (who cares) i Freesync na 850 modelu je Freesync 2 verzija. Pominjem Freesync jer je jeftiniji i provereno radi sa NVidia kartama (po komentarima sa neta). Možeš slobodno da uzmeš i 650G model sa GSync, ako ti se ne razmišlja...poenta je da ne trošiš više na 850 model.

BTW, panel je flat, ne curved kao na gro 32" monitora. Neki preferiraju tako...
 
Poslednja izmena:
I ja gledam da uzmem ovog samsunga vec neko vreme. Na prvu mi je delovao super ali nisam hteo ishitreno da pazarim [emoji3]. Vrv cu pazariti uskoro. Deluje mi kao najbolja ponuda za taj kes.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Porucio monitor, 485e na KP. Trebalo bi da stigne do petka ili subote. Javljam utiske [emoji16]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Stigao monitor. Igrao malo dishonored keca i brutalno mi izgleda. Boje su odlicne, sve je supersmooth super je dozivljaj igrati na 32" monitoru. Gsync deluje da radi (ukljucio na monitoru i u drajverima). Glatkoca 144 herca pri skrolovanju je milna :) Nadam se da cu se navici na curve-u :d
 
Stvari stoje ovako. Moracu da investiram u dve stvari. Monitor i RTX 2080 SUPER.
Za kartu jos nisam odlucio koji model a i cena mora da mi se uklopi.

Ovo sto sada kombinujem je neka prolazna faza do godinu dana, mozda dve najkasnije.

Odavno pratim ultrawide ali su skupi poprilicno, bar oni modeli koji mene zanimaju a za tu rezoluciju opet treba ili minimum
RTX 2080 Ti ili neki SLI da bi uzitak bio na nivou koji ja ocekujem. Previse jedno drugo vuce.

Šta si uzeo na kraju beast?
Ja sam u istoj situaciji - dvoumim se izmedju
LG 32gk650f I Samsunga ch70
 
Da ne otvaram novu temu, resio da zamenim Omen 32 za AOC CQ32G1, sta mislite o ovom monitoru? 144hz ipak mi je odigralo presudnu ulogu
 
Tnx, porucio sam sinoc Aoc pa sad sta bude :) Samo da nema mrtvih pixela, citam po forumima da je ljudima zapao svakakav falican primerak. Kolko para tolko muzike ;)
 
Pa ono kao poznati su pre bili po dobrim CRT monitorima a sad uglavnom prave neke budzet jeftinjare sa raznoraznim falinkama, ovo sam bas citajuci zadnjih dana o njima saznao. Nikad do sad nisam imao Aoc ali mi deluje da je jeftini plastikaner, mislim svi njihovi monitori mi odaju takav utisak
 
Proguglaj malo vise na temu ''panel lottery'', videces da je to veliki problem kod vecine proizvodjaca/monitora.

AOC modeli najcesce imaju dobar odnos cena-kvalitet a stednja se najlakse primeti kod materijala i zavrsne obrade, npr. neki delovi (postolja) su dobre zavrsne obrade, uz kvalitetne materijale, dok sa nekim ostrim ivicama plastike kucista monitora mozes da zakoljes bizona :d
 
Poslednja izmena:
meni ovaj AOC sto sam uzeo, model C24G1, prilicno dobro izgleda izrada, da kucnem o drvo, nemam mrtvijeh piksela za sada :)
imao sam nekada davno CRT monitor od AOC, i vise mi je taj izgledao kao neko djubrence, nego ovaj, a garancija mu bila 2 godine, radio dve godine i prvi dan posle isteka garanicje, crko :D :D :D
 
Nigde ne mogu da nadjem 100% gde je potvrdjeno da je freesync u rangu od 30-144hz... Na zvanicnom sajtu tako stoji ali negde citam da je 48-144hz ..
Zna neko mozda?
 
Da li je jos neko u medjuvremenu pazario C32HG70? Utisci?
Odgovara mi sve u vezi monitora, na papiru bar, od karakteristika, do cene koja ga prati kod Madjara.
Na bencmarkovom testu je ishvaljen https://youtu.be/FCmjaP7k3J4
Na rtings takodje, https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/chg70 mada se pominje nesto oko "Text Clarity" - Sub pixel layout, gde je ocena 6.5.

Na prethodnoj strani vidim neke price o pikselima!? Da gameri koriste 27 i 34 inca? Nisam razumeo o cemu se tacno radi pre svega u ovom delu oko piksela?
Ima i ovoga sa foruma.
Ali, pazite sad ovo, njihov top model, C32HG70 koristi
PWM u opsegu 0-95% osvetljenosti !

27' mi je malo, za kvalitetan 4k 144hz nemam finansija, te mi ovaj Samsung, bar na papiru, dodje ko 1 na 10 u vezi dugogodisnje investicije. Moje potrebe su iskljucivo sto bolji gaming u 144hz.

Ako je neko uzimao, nek napise koju.

Edit: dobijao sam i za ovaj neke preporuke, iskljucivo za gaming. Uzimao neko?
https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/tuf-vg32vq
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno