Šta je novo?

Zaštita kućne mreže

Stormbay

Cenjen
Učlanjen(a)
21.06.2012
Poruke
543
Poena
170
Delim sa kompa dva hdd na kojima ima svega muzika, filmovi serije itd.
Sistem Windows 7. Ruter tplink td w8901n.
To sve radi kako treba.
Problem nastaje kad sam povezao vivax smart tv na kućni wifi i ne znam sta se dešava ni kako rešiti.
Kad je tv povezan na mrežu, na ruteru stalno ima neke aktivnosti. Ne bi me čudilo da wifi lampa radi i internet nego ovde radi i wifi i lan i internet. Non stop. Što nije normalno. Pokušao sm da ugasim sve aplikacije ali dalje isto.

Brine me to zašto tv non stop nešto šalje i prima kad nijedna aplikacije nije otvorena, a najbitnije zato radi lan kad je tv povezan na wifi dok je na računaru blokiran net firewalom tako da sam računar nema konekciju.4
Kad se tv ugasi sve na ruteru se vraća u normalu.
Sad mi je frka povezati tv sa racunarom jer ne znam sta radi u pozadini. I kome i šta šalje.
 
Ne gledate samo vi u TV, i on gleda u vas :)
Šalim se, to je pretpostavljam Android TV i verovatno ima neke aplikacije koje stalno zahtevaju vezu sa serverom.
Kad na wifi nakačiš android telefon, da li je onda stalno aktivna ta wifi i internet lampica?
Sa nekim ruterom koji ima malo napredniji softver (npr. Mikrotik), mogao bi za TV da napraviš potpuno izdvojenu wifi mrežu pa da se uopšte ne vidi sa računarima, ili da mu prosto u firewall-u zabraniš komunikaciju sa drugim uređajima na mreži.


Sent from my Mi 9 SE
 
Poslednja izmena:
Da u pitanju je Android tv.
Kad se telefon poveže aktivnost na ruteru je normalna, ako koristim net, ako ne onda sve miruje. Dok tv čim se poveže na mrežu odmah počinje ludilo. Wifi, internet i lan nonstop rade nebitno da li je pokrenuta neka aplikacija ili je sve pogaseno. To mi nije jasno. I zašto radi lan kad tv nema nikakve veze sa njim?
 
Posle traženja po netu našao sam rešenje problema.
Na ovim genericnim kinezima sa Androidom ubacuju i svoje aplikacije Airpaly i EShare server koji služi za castovanje sadržaja sa telefona i računara na tv kao i kontrolu pomoću telefona itd. Problem je sto server non stop ima neku mrežnu aktivnost do 5-6 KB slanja i primanja i stalno je povezan sa nekom adresom u Kini.
Rešenje je bilo vrlo jednostavno, ali za mene u tom trenutku veoma komplikovano.
Potrebno je instalirati adb i fastboot na računar, i povezati se preko mreže na tv. Naravno pre svega toga je potrebno iz service menija uključiti adb debugging.
Odraditi root pristup iz adb terminala i jednostavno obrisati ove dve aplikacije iz sistema.
Sad je sve ok sa mrežom i na ruteru nema aktivnosti ako nije pokrenut neki app [youtube itd]. A tako kaže i netstat.
 
Nazad
Vrh Dno