Šta je novo?

Kompjuter se sam gasi uglavnom u gejmingu...

struja98

Poznat
Učlanjen(a)
24.07.2019
Poruke
1
Poena
31
Kompjuter se sam ugasi posle 15-20 minuta igranja, npr na samp se ne gasi ali na cs 1.6, csgo, cod4 itd se ugasi jako brzo na surfovanju internetom ne i gledanju filmova retko, skoro pa nikad.
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual core processor 5000+ 2.60GHz
Ram: 5gb (4,25gb usable)
HDD: 250gb
Graph card: NVIDIA GeForce 9800GT


U kompjuteru se bukvalno nista ne greje sem jednog delica sto pise GYGABITE. E sad, ne znam da li je to na njemu procesor ili me, kockastog izgleda sa reckama

Neki mi govore da je procesor pri kraju, a neki govore da je vec napajanje. Procesor i napajanja nisu menjata evo vec nekih 10-tak godina, pa ne znam sta bi tu bio problem. Inc napajanje 500 Watt Power Supply
ce PFC RoHS

Provera rada procesora i rama koristim iz operativnog sistema win 7 na gadgets onaj CPU Meter i rad procesora je sad dok sam ovde i pisem + instalacija na steam-u csgo 38%,59%,73% i uvek se menja i RAM 41%-42%

Do cega moze biti?
 
Taj delic sto pise GYGABITE je North Bridge, ako se prviše greje može da zakoči ili ugasi kompjuter. 10 godina može da bude previše za jeftine a bogami iz bolje marke. Još jedna stvar za proveru su kondenzatori na ploči, specijalno oni oko VRM sekcije (levo od procesora). Pogledaj ih dobro i vidi da li su in vrhovi ispupčeni.
 
Treba prvo krenuti da li je komp ikada ociscen od prasine tj komponente, kad je i da li je ikada zamenjena termalna pasta na procesoru.....

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ljudi su u pravu.

- izduvaj računar
- proveri da li su naduti kondenzatori na matičnoj ploči (zameni pastu na procesoru)
- zameni napajanje. Gledaj da na to kao ulaganje u budući uprade
- proveri na dodir koliko se greje North Bridge. Zameni pastu i po potrebi usmeri jedan kuler da duva u njega.
- ovo sa ramom mi je jako nelogično. Koliko imaš rama 2 x 2 štapa + 1 ? Može i ram da pravi problem.
- zameni sata kablove - ata kablove.
 
Nazad
Vrh Dno