Šta je novo?

Laptop do 50.000din

Bobajakuda

Slavan
Učlanjen(a)
15.09.2013
Poruke
2,263
Poena
240
Treba da pomognem oko kupovine laptop-a, medjutim slabo se razumem pa ne bih da preporucim nesto sto nece ispuniti uslove.

Mora na rate pa se uzima u Gigatronu.

-Igrice se nece igrati.
-Ponekad ce se gledati filmovi, mada mislim da ce ici preko hdmi kabl-a na 32" televizor.
-Za amatersko koriscenje Adobe Illustrator CC 2019
-Koriscenje interneta i vise tab-ova.

Gledao sam da ima 6-8 ram memorije i ssd pa nasao sam ove modele, ali nisam siguran. Za ryzen znam da je dobar (citao komentare sa foruma), a za ovaj gold pojma nemam. I ekran je HD TN...da li je to ok.

https://m.gigatron.rs/laptop_r..._330-15arr_-_81d20085ya-162892

https://m.gigatron.rs/laptop_r...15arr_beli_-_81d20052ya-214881

https://m.gigatron.rs/laptop_racunari/lenovo_ideapad_s145-15iwl__81mv0024ya-261432

Moze i HP, Acer, Dell.
 
Poslednja izmena:
Gledaj neki Hp/Acer 15.6” FHD, Ryzen 2500u, 8GB, 240GB SSD.
Mozda je malo preko budzeta, ali se isplati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da ne otvaram temu, da se uključim ovde. Planiram kupovinu laptopa cene do 60-ak hiljada dinara verovatno na rate.
Ovo će mi biti prvi laptop, do sada sam imao samo desktopove pa mi je svaki savet dobrodošao.

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka
 
Uklapa li se u tu priču i Lenovo IdeaPad sa ovim Ryzenom?
Acer je najjeftiniji ali ne bih njega zbog ekrana, nalazio sam sa onom skrnavom 1366x788 rezolucijom.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Dvoumi se izmedju ova dva modela. Oba su na popustu od 23%.
Slicna konfi*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ija.
1.Kakav je ovaj Picasso procesor?
2.Da li moze odmah da se doda ram memorija ili mora da se ceka par dana?
3.Dolaze sa Win10 pa nisam siguran jel moze da se instalira npr Adobe koji nije kupljen?
4.Kakav je ovaj SVA LED-backlint anti-glare ekran?

https://m.gigatron.rs/laptop_racunari/hp_15-db0036nm_-_5ra34ea-218042
https://m.gigatron.rs/laptop_racunari/hp_-_15-db1049nm_-_6ws55ea-242104

Meni ovo deluje kao ok kupovinq, a mozda ima i neki bolji model u ovoj akciji sa Win10 laptopovima u Gigatronu.
 
Nije nista kupljeno. Ja se ne razumem dovoljno pa ne smem na svoju ruku da dam predlog i posle da me grize savest.

Bolje da se obrise tema jer nema nista korisno da se procita.
 
Može još da se diskutuje, a za eventualne probleme postoji garancija, i da im preporuči neko ko se razume to opet ne može da garantuje da će sve funkcionisati kao što je zamišljeno.

Dobro si krenuo, R5 2500U/256GB SSD itd, ne znam zašto si odustao. Laptop kupuju za minimum 5-6 godina sigurno, zna se kako je to uglavnom kod nas, tako da to što bi im trenutno bio malo jači ne znači da to ne bi bilo iskorišćeno u vremenima koja dolaze ... SVA panel je običan TN, to je samo marketing HP-a da zazvuči bolje.
 
Meni ovaj laptop koji sam video na drugoj temi deluje bolja opcija od Asus X512DA-EJ079 koji je okacen na ovoj temi. Glavni razlog su moguce prosirenje ram memorije na 16 gb (u odnosu na 12 kod Asusa), postojanje SSD-a i HDD-a (u odnosu na samo SSD kod Asusa). Glavna mana HP-a je sto ima dosta losiju kameru od Asusa (za one kojima je to bitno). Nemam ideju kakva je razlika izmedju ovih procesora (i5 8265U i R5-3500U). Ako moze neko ko je upuceniji u ovo trziste da navede neki model do 60K rsd da je bolja kupovina od ovog HP-a, kao i razloge zasto je bolja.

Hvala unapred.
 
Ono sto sam primetio na forumu je da kad neko kaze budzet je toliko i toliko uvek se predlozi skuplja varijanta.
U ovoj situaciji je budzet 50k i ajde da kazemo da bi moglo da se doda jos 5k u slucaju da je to opravdano.
Ja sam na forumu citao sve najbolje o ryzen procesorima pa zato i gledam laptopove sa istim...r3 npr.
E sad ne znam da li je bolje uzeti neki slabiji model pa ga malo kasnije nadograditi (sta je najbolje nadograditi) ili ne. Nigde nisam video da ima ssd i hdd + 8gb ram-a, a da upada u budzet. Koliko je bitno juriti 2400 ili 3000 mhz.
To su sve neke stvari za koje nisam siguran pa bolje da nekog ne posavetujem kako ne treba.
 
Raspitaj se da li neko već ima takve. Kolega u firmi (radimo za klijente koji imaju po 50000 i više korisnika) kaže da se novi Lenovo sa Ryzenima nisu baš nešto pokazali. On pravi Windows image-e. A u pitanju je biznis klasa laptopova...

Ja sam sebi uzeo Ryzen 3700x za desktop. I generalno više volim AMD od Intela. Ali je ovo stvar koju sam čuo od kolege koji radi da velikim uzorkom uređaja.


Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni ovaj laptop koji sam video na drugoj temi deluje bolja opcija od Asus X512DA-EJ079 koji je okacen na ovoj temi. Glavni razlog su moguce prosirenje ram memorije na 16 gb (u odnosu na 12 kod Asusa), postojanje SSD-a i HDD-a (u odnosu na samo SSD kod Asusa). Glavna mana HP-a je sto ima dosta losiju kameru od Asusa (za one kojima je to bitno). Nemam ideju kakva je razlika izmedju ovih procesora (i5 8265U i R5-3500U). Ako moze neko ko je upuceniji u ovo trziste da navede neki model do 60K rsd da je bolja kupovina od ovog HP-a, kao i razloge zasto je bolja.

Hvala unapred.
E vidiš sad si mi uneo dilemu sa ovim HP-om. Planirao sam da kupim ovih dana Asus X512DA-EJ079 i nekako sam bio okrenut samo Ryzenu, međutim i meni ovaj HP deluje kao dobra kupovina.
Po sintetičkim testovima bolji je i5 8265u od Ryzena 3500u, e sad ko je u praksi bolji i koji laptop je generalno bolji ne bih znao.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Gledao sam to poredjenje medjutim nista mi nije jasno.
Kako bi se taj proc pokazao u radu sa programima kao sto su Word, Excel, Adobe Illustrator itd?
Ovo je neki uzi izbor, tj jedino sto sam (po meni) nasao da valja.

1.ASUS FullHD, i3 7020U, 8GB, 256GB SSD, Intel HD Graphic 620 - 50k
2.LENOVO FullHD, i3 8130U, 8GB, 1TB, Radeon 530, 50k -- Dodati SSD.
3.ASUS VivoBook FullHD, Ryzen 3-3200U, 8GB, 256GB SSD, Vega 3
3.ACER FullHD, Ryzen 3 2200U, 4GB, 128GB SSD -- Dodati RAM memoriju

Jel ovo ok ili bolje gledati nesto jace (skuplje) pa da se ceka neko snizenje 10-20%?
Slobodno okacite link.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ajde ljudi plss neka pomoc. [emoji16] Samo da zavrsim sa ovim. [emoji6]
Koje su opcije za hard disk? Da li moze da se doda na ovaj VivoBook i koji je najbolje ugraditi kapaciteta 500gb ili 1tb?
Znaci ona je resila taj fensi Asus umesto Acera koji ima R5 i 1tb hdd + 256gb ssd naspram R3 i 256gb ssd. Dodje mi da iz mog dzepa dam tih 5000din razlike i resim to, ali nece Acer zbog okvira oko ekrana.
 
Nazad
Vrh Dno