Šta je novo?

u cemu je uopste poenta OC u ovom slucaju?

cek za CPU features, da restartujem komp, za jedno po sata cu, nesto cackam sad za firmu.....
 
evo ti slike, cpu features, i ono nije na PWM za vent, vec auto detect, nego su u sva 4 slucaja bile podesene brzine na 100% pa sam to malo prepravio :)

sada9.jpgsada10.jpg
 
Nikad pregledniji bios, eh da im je svaki ovakav, a ne oni raspadi.
 
Nece da prodje test, kako imam cudnu stvar pa to je strasno boostuje V kad ne treba, a kad treba obara, ako pogledate moje slike gore kada je aktiviran game boost mod radi na 4050ghz odprilike na 1.3-1.32V a ne podize V za load i pada test tj iskljuci se racunar...
kada je sve na stocku u idle mi boostuje na 1.45-1.5V a pri loadu pada na normalnih 1.35 i radi normalno naprimer nista meni ovde nije jasno. Majke mi, dobar je bios pregledan, funkcionalan samo se plasim da mi nesto nije on zabo... jel se razlikuje reset podesavanja iz biosa ili vadjenje baterije? Ne znam sta da radim. Masom se javljaju po netu sa problemima slicnim mom. Ali svi ili odustanu ili nekako im nestane problem sa updatom windowsa ili neka glupost ja sam apsolutno sve probao sto sam znao i mogao. Svi najnoviji driveri, 1903 verzija win-a.. ryzen plan, balanced plan, stalno ide u idlu na 1.4,5,6,7,8V
Naravno spusta ga i na minimum procesor kada promenin u planu ali sta god da radim on ga zakuca gore..
ukljucim c-state, iskljucim PBO, sve ostaje isto..
Jedino kad iskljucim core boost onda je super radi na stock vrednostima i 1.1-1.3V ali nema boost onda i ne pomera se sa te tacke (3600)
Poludecu majke mi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja bi ti sad tu rekao da je win10 smece, ali skocice odmah njih 20 da mi govore kako nisam u pravu i nemam pojma.....
ovo ti govorim iz licnog iskustva gde mi je na laptopu posle nekog apdejta win10 sve poludelo, od upotrebe cpu u IDLE pa svega ostalog, da mi je doslo da polupam laptop i gomile drugih nebuloza na kompovima na poslu koji su na win10, a vidim da ti jesi na win10...... onog trenutka kad bude prestalo sve da funkcionise na win7, a ne budu izbacili neku normalnu verziju win-a, prodacu PC i koristicu samo macbook i ps4 pro ili ps5 kad izadje za igre.....
razmisli da se vratis na win7?
 
Poslednja izmena:
Naravno da nisi u pravu, bios daje napone i ako izlazi crn ekran pri opterecenju ili puca znaci da je premalo napona u 99% slucaja.

Ima sve lepo objasnjeno u prvih nekoliko poruka u Ryzen 5 temi, ali treba neko da procita :D
 
pa meni ne puca, puca Dusanu, pa nisam ni citao....
a to za premalo napona znam po igrama, dok mi je bio OC na 4GHz, samo kad je bilo na 1.4125V nije pucalo, komp je radio i na 1.35V i na 1.375, cak i na manje V, ali posle 3 minuta u bilo kojoj igri se zablokirao.....
 
Procitao sam 100x sve sto si pisao veruj mi u toj temi. Gore sam napisao da mi na auto oc daje premalo napona i puca komp - crn ekran.. ne podize napone dok podize clockove


a na stock ide do 1.5v sto ne bi bilo strasno da su peakovi vec konstantno radi na preko 1.44
Kada mu smanjim minimum proc state. On ide dole ali ne menja se nista u gornjim granicama i ide do 1.5...

Sve sam ja procitao, ali nije mi jasno da ne mogu da imam stock vrednosti procesora.
Hocu 3.6 ghz sa boostom na 4.2 i normalnim naponom! Necu da mi stalno bude ili na 800 ili na 4199 na 1.5v



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stavi 4.2GHz i fiksiraj napon na 1.35-1.38V u zavisnosti od procesora i ne brigaj.

Nisam ja pisao, moja poruka je pregazena tom porukom, mod ubacio Caridze-ov preveden FAQ.
 
svejedno te smatram jednim od mojih gurua od kad sam se uclanio ovde, dosta znas i postujem takve ljude, dosta sam naucio citajuci tvoje postove, uradicu to, ili cu ga ostaviti ovako pa nek radi dok ne crkne a nece sigurno 2 godine :D dok ne izbace nove biose, nove win update, drivere nesto ce se promeniti


Jel moze napajanje da pravi problem ovakav? novo je, ali je seasonic m12 2 evo edition 520w bronze 80+ ne znam da li mu je slabasna struja? ili ima veze naponski kablovi posto sam stavljao extendere mixerove... mozda tu nesto ne valja?
 
Poslednja izmena:
Ploca (bios) daje napon procesoru, MSI-jev game boost ako puca znaci da nisu napravili kako treba (sto je ovde slucaj koliko vidim). Ionako su auto-OC opcije tupavo resenje, ne moze to biti stabilno (u smislu stabilnih performansi) kao kad se rucno podese klok i napon.

Da je do napajanja pucalo bi bilo kako da je podeseno, ne samo pri game boostu.Dobro je to napajanje, ljudi i na losijim klokuju procesore koji trose vise.

Mixerovi kablovi su vrh, koriste ih entuzijaste sa foruma, to dovoljno govori o njima.
 
Nazad
Vrh Dno