»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 6 od ukupno 6

Tema: Dual monitor setup sa monitorima razlicitih rezolucija i velicina - iskustva?

Member
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        91

Dual monitor setup sa monitorima razlicitih rezolucija i velicina - iskustva?

Da li neko koristi neki dual (ili triple) setup monitora koji su razliciti po velicini i rezoluciji, da prenese neka iskustva kako to izgleda u svakodnevnom radu? Pre svega mislim na neko office koriscenje, programiranje, surf, produktivnost itd... igrice me konkretno ne zanimaju.

Ja razmisljam o sklapanju dual setup monitora za potrebe programiranja i rada kod kuce. Citajuci po internetu vidim da svi uglavnom preporucuju da to budu 2 identicna modela monitora. Znaci ista velicina, rezolucija, tip panela i da su isto kalibrisani i podeseni. Na poslu imam takodje dual setup koji se sastoji od 2 identicna monitora 24'' IPS 1080p kalibrisani na isti nacin. Kapiram da je to neka standardna postavka.

Medjutim za moje potrebe uvideo sam da mi rezolucija 1080p cesto bude nedovoljna za kolicinu informacija koja treba da mi stoji na ekranu u isto vreme, pre svega po vertikalnoj osi. Osim toga, posto mi je jedan monitor glavni a drugi pomocni vecinu vremena provedem gledajuci u taj glavni. A kada nesto treba da pogledam na sekundarnom monitoru moram da okrenem glavu i tada gubim iz fokusa glavne informacije sa primarnog monitora. To mi stvara "trenje" u radu jer kada se pogledom vratim na prvi monitor moram da trazim gde sam ono stao. Dakle generalno vise koristim prvi monitor i znacilo bi mi da na njemu uglavnom uvek imam sve sto mi treba.

Zbog svega toga sam uzeo da razmatram dual setup koji se sastoji od jednog glavnog monitora vece rezolucije (1440p ili 4k) i drugog pomocnog 1080p. Varijanta 2x1440p ili 2x4k su mi van budzeta s obzirom da gledam IPS panele. Velicine o kojima razmisljam su:
        1. 27'' 1440p + 24'' 1080p
        2. 32'' 4k + 24'' 1080p

Monitori verovatno ne bi bili od istog proizvodjaca ali bih gledao da oba budu IPS. Dakle zanima me da li neko ima slicnu postavku koju koristi svakodnevno i moze li da opise koje su mane ovakve neke konfiguracije?

Razmisljao sam i o jednom ultra wide monitoru ali trenutno odbacujem tu mogucnost jer mislim da mi je u radu znacajno da imam zaseban monitor kao odvojenu celinu.
        Menjao miltan : 22.07.2019. u 00:39

Member Avatar korisnika CountMike
        Na forumu od
        Jul 2012
        Poruka
        6.541
      3. Moja mašina
        • CPU: Ryzen R7 3700X, CM Nepton 140XL
        • MoBo: Asus PRIME X470 PRO
        • RAM: 2x8GB Kingston Predator 3600MHz
        • VGA: Asus strix 570 OC 4gb
        • MON: BenQ 28" + 2x Samsung 2494
        • HDD: Samsung 960Evo, 250GB, SP V70 240GB, WD Blue 2TB,WD Blue 1TB
        • Case: Raidmax Agusta (customized)
        • SND: On Board
      4. Ma mogu da budu bilo kojih veličina i rezolucija, jedino u nekim slučajevima može biti gnjavaže sa različitim frekvencijama ali to je samo za igre. Ja sam jedno vreme imao i tri potpuno različita monitora od kojih je jedan bio CRT. Jedini uslov je da ih GPU podržava,

Member Avatar korisnika stojagrozny
        Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        149
      6. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 1600X
        • MoBo: ASUS Prime B350 Plus
        • RAM: Corsair Dominator Platinum 3000 MHz 8 GB x 2
        • VGA: MSI GTX 1070 Gaming X
        • MON: Lenovo L24i-10 x 2
        • HDD: Samsung 850 EVO 240 GB x 2 + WD Black 1 TB
        • Case: MSI Black Widow + EVGA G3 550W
        • SND: Realtek on-board
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech G610 + Razer Deathadder Elite
      7. Mene je uvek nervirala razlika u prikazu boja na različitim monitorima u dual-triple setapima, koju nikada nisam uspeo da POTPUNO eliminišem - ali valja napomenuti da se bavim grafičkim dizajnom, i pri tom nikada nisam imao neke baš vrhunske panele niti kalorimetar. Ako ti to ne smeta, a vidim da se baviš programiranjem, samo napred - jedino ne bi bilo loše da razmisliš o pivot opciji, odnosno da izabereš modele sa VESA kačenjem - mnogi proizvođači su počeli da ovo "zaboravljaju", zbog eventualnog portrait moda koji tebi može da bude interesantan, naročito na sekundarnom monitoru.
        Talkin' trash to the garbage around you....

Member Avatar korisnika Sirius9
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        2.219
        Do sad si možda već nabavio monitore ali pošto nisi javio predpostavićemo da nisi.
        Ja kući imam dual varijantu sa jednim 18" Samsung 730BF (1280x1024) koji sam nabavio pa možda i pre 10 ili više godina a kasnije sam uzeo i Samsung T220HD 22" (1680x1050) koji sam uzeo jer je bio na nekoj dobroj akciji a i može da radi kao televizor (naravno, tv opciju nikad nisam ni koristio <-facepalm) i pošto onaj 730BF nije vredeo puno u momentu kupovine drugog monitora a savršeno je ispravan ja sam ih spojio i koristim ih još uvek.

Meni je to sasvim OK, kao najveći nazovimo nedostatak bi naveo to što su mi postolja drugačija pa onaj manji stoji jedno 3cm ispod većeg (pričam opoziciji ekrana) i uglovi pod kojim su nagnuti su malo drugačiji jer BF nema mogućnost naginjanja, takođe osvetljenje i boje ne mogu da se nameste isto ali meni to ne smeta toliko, čak ovo za boje iskoristim ponekad da pogledam kako neki dizajn izgleda na dva različita monitora

Veći monitor mi je primarni ali zavisi i šta radim, za fotošop/ilustrator isl. uvek je dobro imati veći monitor pa onda jedan mora da se skuči na manjem ali ok, kad radim nešto sa tabelama onda mi je ona tabela iz koje uzimam podatke obično na manjem monitoru a ona na kojoj radim je na većem ili recimo sad kad čitam forum, surfam netom isl na manjem je YU i vrti se muzika ili neki video ili u isto vreme surfam na dve stranice isl.

Sve u svemu meni je to sasvim OK rešenje i ne bi ga menjao za single monitor.

E sad, moram da budem iskren i kažem da mi je u planu skori prelazak na 2 x 24" monitora, identična, iz razloga što bi želeo veću upotrebnu površinu (5120 x 1440px), zatim zato što želim da obnovim ove monitore koji su veoma stari a i vizuelno će lepše izgledati, i profesionalnije

A na dual setup sam na poslu navuko i kolegu a i direktora sve različiti monitori, tako nam ostalo pa reko daj da iskoristimo kad već imamo, kolega se opirao kao neće on to, navikao je na jedan bla bla i jedan dan on bio odsutan, ja uzeo lepo i dodao mu još jedan monitor (Benqu + Samsung), oduševio se

Member Avatar korisnika vamosalaplaya
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        416
      10. Moja mašina
        • CPU: Ryzen R5 3600, Wraith Stealth
        • MoBo: MSI B450 TOMAHAWK MAX
        • RAM: 16GB DDR4@3200CL16
        • VGA: XFX RX580 GTS
        • MON: AOC Q3279VWFD8
        • HDD: 500GB NVMe + 3 TB HDD
        • Case: RAIDMAX COBRA RX-800AE, Chieftec BX-02B-B-SL
        • SND: Jazz speakers JY3002
        • Ostalo: Ajazz AK33
      11. Ako ti je potreban veći vertikalni prostor (bar na jednom monitoru) možeš jedan da okreneš vertikalno, ne moraju da budu različitih rezolucija. Ovako koristim već godinama za posao, meni baš odgovara.
        Click image for larger version. 

Name:	ApplicationFrameHost_MWIieG7ABS.png 
Views:	46 
Size:	2,1 KB 
ID:	275216
        "Have you tried turning it off and on again?" "Is it definitely plugged in?", Roy Trenneman, The IT Crowd

Newcomers Avatar korisnika bizzardo
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        27
      13. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-7700K Kaby Lake DELIDDED @ 4.7GHz w/ LC-Power LC-CC-120
        • MoBo: Asus PRIME Z270-A
        • RAM: Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
        • VGA: Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
        • MON: Alienware AW2518HF @240Hz 1ms || LG 24GM79G @ 144Hz 1ms MBR
        • HDD: Samsung 850 EVO 2.5" SATA III 250GB || Western Digital RED Enterprise NAS 1TB @ 5400 RPM
        • Case: Lian Li PC-O11 Dynamic + Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
        • LAP: HP EliteBook 840 G2 + Asus F555Lsus
        • Ostalo: Razer Deathadder Elite @ Steelseries QCK Heavy
      14. Ja imam 2 monitora različitih dimenzija ali istih rezolucija (FHD), doduše razlika nije toliko velika (24" i 24.5"), stoga ni primetna. Ono što bih naglasio je da se ne opterećuješ toliko rezolucijom nego da pažnju posvetiš bezelima, odnosno manjku istih. Debeli bezeli su jedino što ti može smetati dok radiš na kompu, a pošto se baviš programiranjem, ideja koju je predložio kolega @vamosalaplaya je odlična, pod uslovom da kupiš monitor koji ima mogućnost rotiranja panela, što verujem da velika većina monitora podržava.
        alpha et omega

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •