Šta je novo?

Pomoć oko kupovine Samsung telefona

fluxy

Slavan
Učlanjen(a)
15.05.2007
Poruke
173
Poena
320
Drugar hoće da kupi telefon a s obzirom da trenutno nije zadovoljan svojim xiaomi redmi 4 (octa-core 1.4ghz, 2gb Rama) želi da se vrati Samsungu. Imao je probleme sa notifikacijama, pa npr kada skine sliku sa fejsa ili neta i poželi da pošalje putem mesindzera ili wappa ona se ne prikazuje kao prva slika u onim ponudjenim za slanje. Ovo mi je on opisivao, nikad nisam lično video. Ne spada u likove koji ce da se drndaju sa romovima i sl zajebancijama. Znači kada raspakuje i upali telefon očekuje da radi kako treba bez ikakvog dodatnog podešavanja. Zalio se i da mu je čudna organizacija kod miui iako je pre toga imao Samsung iz perioda androida 4. Na Samsungu mu je navodno bilo bolje. Sto ljudi sto ćudi. Još sad xiaomi na gomili modela ima onaj problem sa proximity senzorom, kontam da bi me proklinjao da opet uzme njega.

Inicijalna želja mu je bila da novi telefon ne bude prevelik. Ja mu ko iz topa predložio a40, ali onda je skontao da su sad svi veliki. Pritom a40 ima onu mršavu bateriju, performanse su isto upitne, pogotovo sa onim exynos. Razmatra a50, iako mu je on povelik. A istovremeno se lomi jer mu rekoh da je redmi note 7 bolji u svakom pogledu sem što se tiče izgleda i ekrana. Brzi je, ima bolju kameru, bolje trajanje baterije. E sad bilo bi lepo kad bi neko ko je koristio oba modela dao svoje mišljenje, kolika je zapravo ta razlika u praksi. I da se malo više fokusira na a50. Kakva mu je baterija ako se koristi 4g, jel se istopi brzo ili je to sredjeno. U kom rangu je exynos. Koliko je spor onaj čitač. Koliko sekundi traje to otključavanje.

Od manjih telefona mi na pamet pada još samo mi9se ali ne znam kakva je situacija kod njega. Notifikacije, proximity....

Cena do koje bi išao je tako nekih 40000.

Ukoliko neko ima neki pametan predlog dobrodošao je.
 
Galaxy s7, s8, polovan s9...imao sve, svi odlični. Od manjih (tj najmanjih) telefona ima sony xz1 i xz2 compact.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Trajanje beterije zavisi od nacina koriscenja telefona. Meni je na S8, S9 i sad na S10 baterija uvek trajala 2 dana. Naravno, ne visim po ceo dan na telefonu, niti igram igrice, ne gledam filmove i ne slusam muziku.

c3ee47f6f98e6bce56151002949b4b1e.jpg



Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
Ko je jednom navikao na Samsung UI neće mu biti lako da pređe na drugi. Nek kaže ko šta hoće ali Samsung UI je najispeglaniji UI na tržištu. Možda ne po performansama ali po jednostavnoti upotrebe i logike gde se šta nalazi apsolutni vrh.
 
Evo bas juce je gledao telefone uzivo, kako mu leze u ruci i sl i za sad mu se najvise dopao A40. Lagan je, ergonomija je dobra, nije cak ni previse dugacak a o sirini da ne pricam. Za sad najvise naginje ka njemu. Gledao sam malo kakav je taj exynos u a40 i deluje da je po performansama negde izmedju snapdragon 632 i 636. Dakle ispada nesto losiji od redmi note 5/6 sto nije toliko strasno. Mislio sam da je situacija mnogo gora. Jedino je ta baterija losija al sta da se radi. U svakom slucaju deluje da je duplo brzi od njegovog trenutnog redmi 4.

Znaci veci telefoni poput A50 definitivno otpadaju.

Gledali smo jos i Mi A2 lite, Mi9se mada deluje mi kao da je alergican na xiaomi hahaa.

Na pamet mi padose jos i proslogodisnji p20 i honor 10 koji su 50% brzi i isto toliko skuplji. Kamera je takodje svakako bolja na njima nego na A40 sem sto nema sirokougaone koja, iako prisutna na a40, nije nekog kvaliteta. Cini mi se da sam video na par mesta na forumu da su prijatno iznenadjeni baterijom. Ne znam dal imaju neke probleme sa kvalitetom i sl. Videh da se na p20 lite cesto pojavljuje neka fleka po ekranu.

Sto se tice S7 to je ipak mator telefon iako je i dalje prilicno dobar. Tesko ga je naci u ok stanju. S9 je prilicno skup. S8 bi mozda mogao da prodje mada ne znam da li se moze pronaci nov. Polovne mislim da ne razmatra.
 
Koji su novi telefoni da su pandan Samsung A40?
Koji novi telefoni su za porediti sa A50?
Ima li neki sa karakteristima poput A50 a da je manji ekran?
Jedan za staru zenu, A40 i njemu slicni, od kvalitetnih proizvodjaca, a drugi za brata koji bi 300-350e da potrosi al mu treba bolji-brzi rad, sto bolja kamera (u tom cenovnom rangu recimo), pozeljno i da je baterija sto dugotrajnija...
Hawei, ima li neka Motorola (on stalno nju spominje), neki jos proizvodjac...?
 
Nije veliki izbor malih telefona. Ima svega par modela. Pomenuti a40, a20e koji je još lošiji i ne predstavlja dobru kupovinu ako se uzima nov, S10e, xiaomi mi 9 se, novi A3 (trenutno preskup za ono što nudi a i 720p ekran je trn u oku), stari a2 lite, nokia 7.1, Huawei p20, p20 lite, p30, honor 10. I to je to manje više. U suštini svaki od ovih telefona radi ok. Neki su bolja kupovina, neki lošija tj loša zavisi koliko kesa želiš da izdvojis
 
Nazad
Vrh Dno