Šta je novo?

Koji interfon valja, za zgradu, citac kartica

cobraman

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2009
Poruke
1,369
Poena
395
Moja oprema  
Laptop
Asus vivobook pro 15 oled
Mobilni telefon
Huawei p30 pro
Pametni uređaji
Huawei gt2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Bavi li se iko ovim stvarima, planiram da uvedem u svoju zgradu od 16 stanova, obican audio interfon, uz rfid citac sifrator... Gomila marki, proizvodjaca, kineza... Sta valja zna li ko, znaci samo audio, pozovi, javi se i vrata otkljucaj...ne treba nista extra ali necu ni neki krs, nesto provereno da je dugo prisutno i da radi pouzdano... Ako se neko bavi ozbiljnije ovim stvarima neka mi se javi...
Razlog samougradnje dranje koze od strane majstora, licno radim elektroinstalacije, plc, upravljanje, svasta jos nesto i smatram da su preterane cene ruku za interfon, nista komplikovano nego idu po sistemu puno korisnika u zgradi pa svima razrezu po usima... Samo sto nisam upoznat u marke, modele bka bla, sta valja?
 
Zelis sam da stemujes po zgradi i busis ljudima rupe u stanove? Jos ces ti licno da budes kriv za svaku sitnicu, odgovaraces za garanciju...
A na sve to nisam siguran da si dobro preracunao troskove i da to sa ugradnjom nije toliko nerealno.
 
Slažem se sa @TwistedMind. Samo ćeš sebi da napraviš problem iz najbolje namere. Što se tiče brendova, prava je istina da se koristi "ono na šta se naviklo" ili ko sa kim ima bolji dil. Ja lično volim Paradox, što ne znači da je najbolji. Jednostavno sam naučio da radim sa njim, i pokazao mi se kao pouzdan.
 
Hvala na savetima, nasao sam sve sta mi treba, a sto se tice stemovanja to nije nikakav problem istemovao sam kilometre do sada za elektroinstalacije... A sto se tice dranja, jeste dranje, za dosadasnje ponude sam izvadio cenu materijala i ruku, lreterali su, oce ljudi za 2 dana uzmu po 1000 eura... Moze al idite u Nemacku.
 
Nazad
Vrh Dno