Šta je novo?

Android Auto i USB kablovi

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,231
Poena
1,365
Koristio sam Android Auto nekoliko puta, uvek sa kratkim kablom koji mi stoji u kolima i sve je radilo OK. Sad sam probao sa nekim dužim kablovima, koji inače OK rade (data i fast charge), ali nema šanse da se povežu.

Taj kratki kabal je zapravo DATA kabal koji je došao uz Nokia E72 i sa njim punjenje radi tragedija sporo.

Da li postoji neka posebna specifikacija kablova za data i charge?
 
Kupi neki od ovlascenog prodavca, trebalo bi da moze od bilo kog- Nokia, Samsung... Varijante tipa nekih jeftinijih kablova tesko da ce da prodju. Kupio neki od preko metra, nije hteo.


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ovi što neće da rade su Samsung stock kablovi što su došli uz telefone.

Danas sam prvi put koristio malo više Android Auto u realnim uslovima na putu koji poznajem, dužine 150km. Deo puta je bio i bez signala mobilne mreže.

Kada telefon ostane bez mobilne mreže, navigacija i dalje radi, ali kada sam krenuo alternativnim putem (+3 minuta), I morao sam da kliknem da izaberem alternativni put. Nije me sam prebacio.

Kada sam uključio voice navigaciju, koju nikad ne koristim, u nekoliko navrata se desilo da nakon date informacije, ne vrati na radio stanicu koju sam slušao ili na Deezer. Već moram ručno da ih pokrenem, pa da se vratim na mapu, što je nekoliko klikova. Uglavnom je muzika nastavljala nakon voice navigacije.

Deezer preko Android Auto nema (ili nema uvek) opciju da pesmu koja ide, pusti od početka. Ako je na albumu samo jedna pesma, uopšte nema prev tastera. A kada ima više pesama, prev taster je jednog momenta pustio trenutnu pesmu od početka, ali inace samo prebaci na prethodnu pesmu.

Generalno, Google Maps, koji mi je omiljena navigacija, bolje izgleda na većem ekranu, na tabli. Pod predpostavkom da je sve namešteno, ništa ne diram i vozim.
 
Koliko su stari ti stock kablovi? Sto se vise puta presavijaju i upotrebljavaju to gube vise svoje karakrristike, neki cak ne mogu ni fast charge vremenom.
Za navigaciju ti je svejedno preko fona ili aa, ako nemas internet, gmape polude cim sidjes sa definisane putanje

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Da, moje zapažanje za navigaciju nema veze sa AA. Moja greška.

Kablovi su stari oko 3 godine. Stigli uz S7. I moj je zapravo i utegnut izolir trakom na jednom mestu gde se načela izolacija, ali fast charge radi OK.
 
Kupio danas original Samsung kabal, jeste 2000 dinara, ali Android Auto proradi momentalno i rekao bih da je auto detektovao telefon čak i nešto brže nego sa Nokia kablom. Probaću koliko se razlikuje punjenje sa istim punjacem i telefonom, a da promenim samo kabal.
 
Kakva su vaša iskustva sa Android autom?
Kod mene se dešava da random ne radi. Nema pravila. Sve ređe se dešava ali ume da zabode. Prvo sam mučio muku sa kablom. Kada sam to rešio dešavalo se da neće da pokrene Android auto. Nekada je pomagalo jedino da pogasim sve i tel i auto. Nabodem telefon pa palim auto, nekada proradi nekada ne. U poslednje vreme, novim updateovima sve bolje radi. Od nedavno je počeo telefon da mi izbacuje poruku kao na slici kada se poveže. Išao i na cancel i na start now i nema razlike ;-) Tu notifikaciju mi ne prikaže svaki put.
757aeb7348f467a39cafad387c08e2d9.jpg
 
Da budem iskren, od nove godine sam koristio Android auto maks nekoliko puta. Koristim ga pre svega zbog navigacije, jer mi se integrisani TomTom uopšte ne svidja.

Kada sam shvatio koji kabal radi i ostavio ga u kolima, da ne bude zabune, nisam imao problema ni sa pokretanjem, ni sa radom.

Od moje poslednje poruke u ovoj temi, prešao sam sa Samsung na Huawei i najvažnija razlika je što više ne moram da jurim APK, pa da ručno instaliram, već imam Android auto na play store. Proverio sam sa još jednim Samsungom, nema na Play store. Sa Huawei ima i uredno nudi update.
 
Imam Android uređaj u vozilu.
Da li postoji mogućnost da na mojem telefonu ubacim Android auto, a da mi se to miroruje na Android uređaj u vozilu?

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Da budem iskren, od nove godine sam koristio Android auto maks nekoliko puta. Koristim ga pre svega zbog navigacije, jer mi se integrisani TomTom uopšte ne svidja.

Kada sam shvatio koji kabal radi i ostavio ga u kolima, da ne bude zabune, nisam imao problema ni sa pokretanjem, ni sa radom.

Od moje poslednje poruke u ovoj temi, prešao sam sa Samsung na Huawei i najvažnija razlika je što više ne moram da jurim APK, pa da ručno instaliram, već imam Android auto na play store. Proverio sam sa još jednim Samsungom, nema na Play store. Sa Huawei ima i uredno nudi update.

O kom Samsungu se radilo? Ja licno nemam u kolima pa nisam koristio bas cesto, ali sam koristio dve nedelje rentirani Camry sa S10+ i fabrickim kablom, sve je radilo out of the box.
 
Samsung S7.
Upravo sam probao na A5 i nema ga, ali sam upravo probao i na Huawei P30PRO, nema ga ni ovde na Play Store kroz search, ali mogu da uradim update kroz Play store.

Izgleda da je od A10, Android Auto integrisan u Android i da zato više nema aplikacije. Ja sam na P30PRO verzija 9 skinuo sa Play, a sada ga više nema, jer je u desetku integrisan.

Da li je tvoj S10 za srpsko tržište?
Izgleda da AA nema na telefonima za svako tržište.
 
Baš tako. Android auto ne postoji na play store-u za svako tržište.
 
Samsung S7.
Upravo sam probao na A5 i nema ga, ali sam upravo probao i na Huawei P30PRO, nema ga ni ovde na Play Store kroz search, ali mogu da uradim update kroz Play store.

Izgleda da je od A10, Android Auto integrisan u Android i da zato više nema aplikacije. Ja sam na P30PRO verzija 9 skinuo sa Play, a sada ga više nema, jer je u desetku integrisan.

Da li je tvoj S10 za srpsko tržište?
Izgleda da AA nema na telefonima za svako tržište.

Nije, americki je, sa Snapdragon :( .

Super im je logika, ali sada svi koji su kompatibilni i imaju Android 10 imaju Android Auto po default, ako sam shvatio. Za nekompatibilne uredjaje postoji ova aplikacija.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.projection.gearhead.phonescreen
 
Da li koristite mirrorlink pored Android auta i kako vam se čini?
 
Vec duze vreme nece Waze da mi radi preko Android auta u kolima. Kao da ne moze da nadje signal, zamrznuta slika.
Sam Waze na telefonu radi OK. Google Maps radi OK u autu, a Waze nece...
Hm, ne znam od kada, ali otprilike neki 6 meseci Waze kod mene brljavi...
Da li jos neko ima takvih problema?
 
Ne uspevam da nadjem temu o Android auto, pa ću pitati ovde:

Juče vozim, stigne mi poruka na Facebook Messanger, kliknem na poruku na ekranu kola I ženski glas mi perfektno pročita poruku na srpskom.

Neposredno posle toga, stigne poruka na Viber, ja kliknem, jer znam da ranije nije radilo dobro i zaista ne radi. Muški glas pokušava poruku na srpskom da pročita na engleskom. Beskorisno.

Kako da sve aplikacije čitaju na srpskom?
Da li ima neka fora da glasovno odgovorim na srpskom?
 
Da li neko koristi wireless adapter za android auto, MA1 ili AAWireless?
 
Ja čekam da se MA1 pojavi u Evropi i kupujem ga istog dana.
Smara ovo povezivanje kablom koje je random neuspešno.
 
Malo je glomazan taj Motorolin za auto, ako na njega misliš. Mogli su bez te budže da ga naprave.
 
Ја користим ААвајрлес на Тојоти, међутим због њихове фабричке мултимедије не функционише како би требало
 
Da, zaboravih da pomenem da kod mene radi odlicno na Wagenu MIB2.5. Jedina mana je sto brzo trosi bateriju i telefon se greje kad radi navigacija. Mada to je generalni problem i kod uredjaja koji imaju fabricki built in wireless android auto.
 
Posto ne vidim slicnu temu aj da probam ovde.

Da li neko ima preporuku za Wireless adapter za android auto? Vidim da ima na aliexpressu za nekih 30 evra par nekih opcija. Da li je to neko porucivao i kako radi u praksi. Ako gubi cesto konekciju ili ima nekih prekida, ostacu na kablu.
 
Radi perfektno kod mene na Passatu B8 MIB2.5 pisao sam gore vec....
 
Ja koristim Motorolin MA1 i radi perfektno - još nijednom nije izgubio konekciju a konektuje se prilično brzo nakon startovanja kola iako ne baš iste sekunde (treba mu otprilike nekih 10-15 sekundi). Veličina mi pritom uopšte nije bila bitna jer stoji u kaseti ispod naslona za ruke tako da se svakako ne vidi.
 
Porucio preko Indiegogo dok je proizvod jos bio u razvoju, ali ista ekipa je slala. Ako se dobro secam, nesto manje od mesec dana.
 
Koristim NoName Android Wireless Adapter, radi OK. Nije gubio kontakt, funkcije AA su iste kao na kablu. Telefon se konektuje nekoliko sekundi nakon otvaranja vrata na kolima. Telefon dva puta bipne kada uspostavi vezu, pa se dešava da otvorim vrata da nešto uzmem nešto ili ubacim u gepek, dok sam u dvorištu, a telefon već bibpće.

Neki ljudi su prijavljivali lag, ali kažu, kad se prvi put poveže i radi bez laga, dobar je primerak i neće biti problema.
Imao sam nekoliko komada, svi su bili OK. Koštali su 35 do 45 EUR.
 
Radi perfektno kod mene na Passatu B8 MIB2.5 pisao sam gore vec....
Zanima me jos da li ima opciju da namestis da ti vuce gps signal od auta a ne sa telefona ( vidim da neki adapteri imaju tu opciju, navodno stedi dosta bateriju i manje se greje) i da li podrzava update za zadnje verzije Android Auta kada budu dostupne, znaci koja je verzija na telefonu da tako bude i na adapteru ?
 
Tu opciju da uzima gps od auta sam 99% siguran da nema, ako znas za neki takav uredjaj pisi, obzirom da se telefon uvek nenormalno greje prilikom koriscenja navigacije, nezavisno od toga da li se koristi neki aftermarket adapter ili je OEM opcija vec u samom automobilu.
 
Nazad
Vrh Dno