Šta je novo?

Google mi gura mail u spam

Milan_031

Poštovan
Učlanjen(a)
08.04.2013
Poruke
127
Poena
69
Ljudi, pomagajte ako neko ima neku ideju. Uradio sam projekat za email marketing. Jedan server sluzi za slanje malova a drugi hostuje softver za kreiranje mailova-kampanja. sve podeseno i povezano kako treba, probali kroz par mail spam filtera i svuda je bilo sve u najboljem redu. Ip adrese ciste, domen cist, sve potpisano kljuvem,... Mail-tester daje 10/10, drugi mail servisi ne prijavljuju nikakvu gresku itd..

MEDJUTIM, gmail, outlook i yahoo smestaju svaki mail u spam, ostali ne.

Vec sam tri dana izgubio bezuspesno trazeci resenje, jel ima neko ideju sta bi mogao biti problem i kako ga naterati da radi kako treba?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Don't mass mail? Inace je to prvi razlog zasto bilo koji filter nesto ubaci u SPAM, ako nije expliticno oznaceno kao safe.
 
Minut razmaka minimum između poslatih poruka. Takođe, ne sme isuviše često da se ponavlja sadržaj poruka.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Gmail koristi AI za detekciju spama tako da je dosta tesko proci detekciju. Ja duze vreme nisam dobio spam na gmailu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam prethodno slao mailove sa tog servera i prvi put kada sam poslao na gmail ubacio u spam.
Ajde, mozda u tekstu imam neke reci koje su okidaci za spam..
Odem na CNN, pokupim neku vest i opet zavrsi u spamu..

E sad, softver je takav da okida zadati br mailova pocetkom svakog sata. Ja sam za pocetak stavio 20 po satu, medjutim to je 20 u prvom minutu svakog sata. Moracu da vidim jel moze da se koriguje nesto kroz cron job ili u configuraciji, da moze da pravi pauze izmedju slanja..

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Postoji nešto što se zove IP warmup. Pretraži malo o toj temi.
 
+1 To je najverovatnije problem (i rešenje).
 
Ip warmup sam i poceo da radim...

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Koliko agresivno? To je možda problem.
 
20 mailova po satu, server ima 12 ip adresa i stalno se rotira +1...

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Ip adrese su nove. Proverio sam mx, sendgrid i jos par alatki za proveru domena i ip.

Da li promeniti sadrzaj maila? Vec oko 30 sati salje jednu istu poruku. I da li sada povecati br mailova po satu?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Mail sa novih adresa i domena je u startu klasifikovan kao spam na gmail-u, zastita od botova koji konstantno menjaju iste. Prestace da ide u spam nakon nekog vremena, tipa u roku od 10 dana, pod uslovom da ti je sve ostalo ok, fcrdns, auth i content.
 
DMARC, DKIM i SPF isto treba da su na mestu. Isto tako mislim da je obaveza da se ima unsubscribe opcija.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
10/10 mu daje mail-tester, znači da su DKIM, DMARC i SPF dobro podešeni. Unsubscribe link može samo da doprinese tome da završi u spamu.

Probaj da pošalješ samo jedan e-mail, ne 20, pa vidi da li to ide u spam.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sorry for not being professional spammer :)

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Po jedan mail sam i slao, kao test.. juce sam promenio podesavanje da ne ispucava svih 20 mailova odjednom vec da idu u razmaku po 30 sekundi(max vreme pauze) sutra cu da pustim jos jedan mail sa drugim contentom.. izbegavam za pocetak gmail, yahoo i outlook.. probacu sutra pa javljam situaciju.

A DKIM, SPF i DMARC su podeseni... Ima i unsubscribe link. Moram da ga imam jer ako neko bas nece da dobija sadrzaj moze lepo da se iskljuci sa liste. Ako ne stavim to rizikujem prijavu spama od strane onog ko prima mail..

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Jel su sve adrese odlaznog mail servera uključene u SPF zapis?
Jel si siguran da su mail poruke stigle do gugla?
Probaj da zatrazis od njihove podrške logove za te poruke.
Takodje, da li su PTR zapisi na IP adresi/adresama mail servera podešeni?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sve adrese su u spf-u.

Na sta konkretno mislis da li sam siguran da su poruke stigle do gugla? Poslao sam mail meni i kolegama na gmail i sve je u spamu zavrsilo.

Ptr je automatski setovan od strane name.com, preko njih ide domen i koristimo njihov dns.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Isteklo mi vreme za edit. Spf mi se zavrsava sa -all. Naleteo sam na sledece: in eyes of the major mailbox providers ~all and -all will booth resolt in spf failture. Return path recommends an -all as it is most secure record.

Da li ovo znaci da moram izbaciti -all iz spf-a i sta navesti umesto -all?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
mislio sam da li stizu do guglovog mail servera... ako su u spamu stizu...
-all znaci da samo serveri navedeni u spf(ip adrese i/ili hostovi) mogu da šalju emailove u ime domena, ostali se odbijaju...
najbolje kontaktiraj gugl podršku.
proveri PTR zapis ovde:
https://www.whatsmydns.net/
 
Ptr je automatski setovan od strane name.com, preko njih ide domen i koristimo njihov dns.

Proveri reputaciju IP adrese koja resolvuje na DNS.

Imao sam isti problem kao i ti.... na kraju se ispostavilo da je jedana IP adresa koja je imala ulogu Nameserver-a (imao sam 3 nameservera, sva tri su bila od drugog provajdera i na drugim geolokacijama, školski što bi se reklo) bila na samo jednoj blacklisti. Takodje svuda su poruke prolazile osim na Gmail, Yahoo i Outlook.
 
Da, lokacije nameservera su USA, a lokacija mog servera je Litvanija.. napravio sam nove nameservere da gadjaju ip u Litvaniji, tako da se nadam da ce za par dana skor se popraviti.. i dalje ide u spam...

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Ljudi, pomagajte ako neko ima neku ideju. Uradio sam projekat za email marketing. Jedan server sluzi za slanje malova a drugi hostuje softver za kreiranje mailova-kampanja. sve podeseno i povezano kako treba, probali kroz par mail spam filtera i svuda je bilo sve u najboljem redu. Ip adrese ciste, domen cist, sve potpisano kljuvem,... Mail-tester daje 10/10, drugi mail servisi ne prijavljuju nikakvu gresku itd..

MEDJUTIM, gmail, outlook i yahoo smestaju svaki mail u spam, ostali ne.

Vec sam tri dana izgubio bezuspesno trazeci resenje, jel ima neko ideju sta bi mogao biti problem i kako ga naterati da radi kako treba?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Većina stvari koje su ljudi već napisali u temi - SPF, DKIM, DMARC, čista IP adresa, početak sa manje mejlova, unsubscribe, test preko mail-tester.com...

Yahoo hoće da "zeza" sa spem filterima, čak i kad je sve kako treba, koliko znam.

Par napomena:
Ako se za slanje koristi neki od servisa (tipa SendGrid, MailGun i slično), a ne plaća se paket za svoju IP adresu, onda hoće da završi u SPAM-u, kod Gugla pogotovo.
Ako se koristi svoja IP adresa, onda treba vremena. Slanje "obične" prepiske neko vreme, sa privatno poznatim Gmail nalozima na primer. Polako građenje reputacije.

Pitanje u vezi mejl marketinga:
Da li su se svi primaoci prijavili na mejling listu? Ili su barem klijenti, koji su mejlom na koji im se šalje marketing uradili neku prijavu na sajt za usluge i slično?
 
U medjuvremenu je, gore sto sam napisao, promenjen name server. Sada gadja moju ipa adresu. Takodje integrisao sam senderID u spf. A da, dodao sam i ssl enkripciju. Kod gugla domen ima najlosiji rejting. Danas sam ogranicio da na gmail ide max 100 mailova na sat.

Gugl i dalje gura u spam, valjda ce se popraviti kroz par dana.

Za pravljenje kampanja koristimo Mailwizz, a PowerMTA radi rotaciju ip adresa tako da se sa svake adrese posalje isti br mailova.

Warmup radim prema nekom uputstvu koje sam dobio, uglavno svaki dan povecavam br mailova poslat u satu.
Usput proveravam senderscore kroz skriptu i blokiram ip adrese ako im skor padne ispod 70.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
U medjuvremenu je, gore sto sam napisao, promenjen name server. Sada gadja moju ipa adresu. Takodje integrisao sam senderID u spf. A da, dodao sam i ssl enkripciju. Kod gugla domen ima najlosiji rejting. Danas sam ogranicio da na gmail ide max 100 mailova na sat.

Gugl i dalje gura u spam, valjda ce se popraviti kroz par dana.

Za pravljenje kampanja koristimo Mailwizz, a PowerMTA radi rotaciju ip adresa tako da se sa svake adrese posalje isti br mailova.

Warmup radim prema nekom uputstvu koje sam dobio, uglavno svaki dan povecavam br mailova poslat u satu.
Usput proveravam senderscore kroz skriptu i blokiram ip adrese ako im skor padne ispod 70.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Ko su primaoci?
Prijavljeni na listu, klijenti?
 
Ne, dobio sam listu od kolege.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno