Šta je novo?

Stream videa na tv

SrdjanS91

Poznat
Učlanjen(a)
20.07.2019
Poruke
1
Poena
31
Izvinjavam se ako sam ovu temu postavio na pogresnom delu foruma, ali mi treba jedan savet od ljudi koji se malo bolje razumeju u tv uredjaje. Imam dva pitanja za Vas.

Pitanje 1

Pre mesec dana sam kupio LG 43UK6300 tv koji je smart i podrzava 4k rezoluciju. Tv mi je sugerisao da skinem Smart Share aplikaciju na svoj racunar kako bih mogao da sherujem serije i filmove sa tv-om i da te snimke pustam preko LAN konekcije. Stream filmova sam pokusao i preko ethernet kabla i preko wifi-a i isti problem mi se javlja.
Desava se da tokom streama sa racunara na tv, u nekom trenutku, izmedju 30 i 40 minuta da se pojavi buffer koji ne traje dugo, ali me nervira sto moram da cekam. Ruter na koji su povezani je neki tenda,a drugi koji sam takodje pokusao je SBB ruter EPC3928. Kada povezem TV i PC na SBB ruter, situacija je bolja, ali se i tu desava prekid u streamu.
Video format je 1080p, a kvalitet zvuka je dolby digital sa 7 audio snimaka. Kablovi koje sam koristio su cat5 i novi su.
Prilikom streama, prikljucio sam na racunar i monitor i pratio sam u task manageru sta se desava kada dodje do buffera. Network prikazuje da nema nikakvog saobracaja sa racunara, ali kada probam da odem na internet, konekcija radi. Samo se ne salje nista na tv. Ne znam zasto se to desava? Takodje, nije mi jasno zasto tv ili pc ne koristi maksimalnu brzinu buffera od 100mb/s, vec koristi od 5-25 mb/s?

Pitanje 2

S obzirom na tu problematiku, treba mi i ujedino savet sta da radim ubuduce, jer imam viska racunar u koji sam mislio da ugradim hdd od 4tb i da tu skladistim sve serije i filmove i da ih odatle streamujem na tv preko plex-a. Sada imam problem jer se bojim da je ta opcija otpala. Da li bi bila bolja varijanta da kupim eksterni hdd od 4tb i da povezem direktno na tv? Ne znam sta da radim? Koja opcija bi mi bila naj elegantnija da se sto manje cimam sa fizickim prebacivanjem komponenti?

Unapred hvala na odgovorima. Pozdrav
 
Servio je rešenje svih tvojih problema
 
Nazad
Vrh Dno