Šta je novo?

Kuler za AMD FX 8350

marinko98

Čuven
Učlanjen(a)
17.08.2005
Poruke
4,779
Poena
545
Posle skoro 3 godine, reših da promenim fabrički kuler na AMD FX 8350 procesoru.
Koji kuler preporučujete do 50€?
 
koliko sam ja shvatio lc cc 120 od 20e zavrsava posao isto kao i svi ti oko 40-50e tako da naspram njega je bacanje para odnosno cista kozmetika, razliku prave tek oni skuplji cooleri. Ja sam ga stavio kod sebe imam oko 15 stepeni nise temp u odnosu na stock
 
Poslednja izmena:
na 2600x koji je u testovima isao i do 85-90 stepeni sa stock coolerom, sad ide na 70 max. Osetna je razlika.
Za 5 eur imas i rgb varijantu (nju sam uzeo ) sa crnom bojom i navodno boljim malo ventilatorom.
 
Iskren savet, prodaj FX platformu i za tih 50e predji na R3 1200 i jeftinu B350/B450 plocu, razlika je ogromna u svemu u korist Ryzena.

To sam ja uradio, samo sto kad sam prelazio sam presao na i5 4570 polovan jer nije bilo Ryzena, sad je R3 1200 koji je ekvivalent tom i5 (klasa iznad FX u bilo cemu) 60e nov, 50e nova ploca i 40e ram, bagatela.
 
Poslednja izmena:
Da, vidim da imas Ryzen 5. Kazes rgb sa crnom bojom, sta mu je onda crno, telo?
Ivane, nemam realne potrebe za promenom, imam 16gb rama, a racunar se najvise opterecuje sa Counter-Strike Global Offensive(valjda sam dobro napisao :)).
Kad je budem menjao, to će biti Intel platforma. U svakom slucaju, slazem se sa tobom da je ta platforma koju si predlozio, bolja od moje, ali zasad ok radi.
 
Poslednja izmena:
Razmisli jos jednom, nemas nikakav down-side od promene, osim mozda sto ces se vise pomuciti sa prodajom, kupovinom i pakovanjem nove konfe, sve drugo je win-win.

Perspektivna platforma, novo sve, doplata prakticno ista kao za kuler za trenutnu (losu) platformu, performanse neuporedive, nista ne gubis, a mnogo dobijas.
 
Da, vidim da imas Ryzen 5. Kazes rgb sa crnom bojom, sta mu je onda crno, telo?
Ivane, nemam realne potrebe za promenom, imam 16gb rama, a racunar se najvise opterecuje sa Counter-Strike Global Offensive(valjda sam dobro napisao :)).
Kad je budem menjao, to će biti Intel platforma. U svakom slucaju, slazem se sa tobom da je ta platforma koju si predlozio, bolja od moje, ali zasad ok radi.

760ab00eb4854a0a9c3532fe031f0f75.jpg





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala Dušane na slici!
Ivane, ti mislis da bih za 8350, 16Gb ddr3 rama i Asusovu sabljarku mogao da dobijem 150e? A 16gb ddr4 kosta samo 40e?
Zasto bi to neko kupio od mene polovno, kad za 50-tak e više ima tu bolju platformu i to novu?
 
Poslednja izmena:
U delovima bi mogao sve to da prodas komotno, naravno ne kao komplet.

Ddr4 16GB 3000MHz 2x8GB CL16-67e
Najobicniji je oko 50e 16GB.
Ryzen 1200-60e
B450 jeftina-50e

Samo razmisli, shvatices da ne postoji downside :)
 
Poslednja izmena:
@marinko98, ako ne igras stare\online igre i nije ti bitna potrosnja - slobodno sedi na fx dalje... U full load'u on je pre rang r5 1400, a ne r3 1200. A kad bude novca onda neki 6\8\12 core ryzen, to ce vec biti osetno brze u svemu. Ja ne bi se cimao zbog ryzen 4 core.
 
Ja sam se cimao za i5 4570, a znas i sam kako je moj FX bio klokovan, i razlike su u CPU intenzivnim situacijama, cak i sa sporijom memorijom, ogromne u korist i5. Uglavnom, ne cima se za procesor, nego za zivu i zdravu platformu, bolje performanse bez doplate su slag na torti.

Uostalom, FX skoro nikad nece biti u full loadu, pogotovo za starije igre znaci bolji IPC, mada i novije se ne proslavljuju.

Ryzen prve generacije ima slican IPC, uz DDR4 3000MHz jos bolje performanse od i5, tako da se prelazak bez ili sa minimalnom doplatom itekako isplati, ne postoji ni jedan down-side :)

Bilo kakvo ulaganje u FX platformu je u 2019-toj godini besmisleno, osim ako je to kupovina procesora da se zameni neki matori Athlon X2.

P.s.

Lepo vreme je bilo klokovati FX do jutarnjih casova, da nije bilo tebe pitanje kakav bi kloker od mene bio :D
 
Poslednja izmena:
@ivanbass1, znam da svud gde je do 4-6 core uposljeno - ryzen 3 je jaci i tesko naci full load opterecenje za fx (jedino render i rar, i poneki nov naslov), mozda za dz i da se predje, ali covek ima sabertooth, top cpu (nije ipak isto fx63** i fx83**), i to da menja za low maticnu i low cpu, ne znam..
Jedino celu platfromu da proda za nekih ~150e (ipak ploca je solidna), doda tih 50 za kuler i onda pazari nesto tipa ryzen 1600/2600 i neku plocu ranga asrock ab350m pro4 r2.0 ili msi b450m gaming (ne pratim sad cene, treba da su pale).
p.s. a sad skoro celo klokovanje na ryzen preslo sa cpu na ram, jos i kalkulator sve olaksao, pre je bilo zanimljivije :D
 
Jeste, sad je sprdnja klokovati Ryzen koji samo udari u zid u nekom trenutku, a klokovanjem memorije preko 3000MHz su minimalni dobici za 99% konfiguracija je to OC u dva klika i cao :)
 
Nazad
Vrh Dno