Šta je novo?

Проблем са LG телевизором

calexx

Slavan
Učlanjen(a)
15.10.2013
Poruke
7,945
Poena
420
Другар, тј његова сестра има проблем са мало старијим LG телевизором старим отприлике 5-6 година. Када га укључи, појави се мени за избор језика (или земље) па ако иде на некст, мора од почетка да скенира канале. Ако угаси па упали, око 50% је шанса да се нормално укључи или да се опет појави избор. Искљ наравно на црвено дугме, укљ или на то исто или на неки број, углавном је свеједно и слично се понаша.
Да ли је ово познат проблем и има ли му лека? Пре неки дан сам подесио канале и после испробавао, понаша се као што сам написао а малопре зове другар и каже да се понавља а пошто сестра нема везе са техником и уређајима, мора да одлази код ње и сређује ... кад оде у викендицу онда то мени следује. :(
 
Jel ima u meniju negde da odradis reset televizora? Probaj, mozda pomogne. Ako se neko ne javi u međuvremenu ko je imao problem sličan.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nisam čuo za ovakve probleme. Očigledno mu se isprazni memorija kada je isključen. Čak i ako je samo na stand-by. Ajd da se događa kad je bez napajanja, pa da razumem... :trust:

Probajte taj neki full reset ako postoji (mada mislim da ne postoji kroz meni), pa onda probajte da prenoći bez napajanja (naravno da onda sledi podešavanje, ali možda ga sada i zapamti), a onda dalje treba videti da li negde ima neka skrivena baterija za tu neku memoriju. Ono, k'o na PC pločama. Mada, ovde ako postoji, vrv nije namenjena za zamenu od strane korisnika. Može biti zalemljena na ploči. Ne verujem da joj se može pristupiti bez otvaranja televizora.
 
Poslednja izmena:
Imao sam ja taj problem. Nema tu nikakve bios baterije. Delimično crkla matična ploča. Samo zamena cele ploče pomaže. Ako je nadje na oglasima istu takvu. Najbolje rešenje neka koristi preko hdmi Eon box da zaobidje ugradjeni tjuner.
 
Па вероватно и да има нешто, то није као код матичне плоче на компу па да се мења. Можда пробам неки ресет ако нађем али у сваком случају ће да буде решење да донесе STB и користи њега као тјунер, има ехе-нет а не СББ.
Хвала, биће ово употребљиво, ако се не јави још неко са сличним проблемом и решењем.
 
Imao sam ja isti problem sa 43LF5400 modelom...

Ako pitas servisere, reci ce ti da je:
-opcija 1 propali elektroliti na ploci napajanja
-opcija 2 treba zamena glavne ploce.

Ja ga otvorio, napajanje vidim OK, na kraju sam pomislio da bih mogao da proverim da li postoji novi firmware. Flashovanje novom verzijom firmware-a je resilo problem.
 
Ок, остаће и то као опција мада ће да буде мој посао пошто је то за њих аполо11.
 
Nazad
Vrh Dno