Šta je novo?

Memorija za Ryzen

cl15 2400 mhz fury ili cl16 2666 fury? (cena ista) hvala
 
^imao sam smrtni slucaj..
 
Da li bi ovaj ram radio na ryzen 3600 i tomahawk b450 max na 3200 mhz


Kingston hyperX furry HX432C16FB3AK2 to je 2x 8gb

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ko od šale.
 
Twoj kolega greši, ako je standardna DDR4 mora da radi uz to Kingston je uvek imao memorije kompatibilne sa AMD-om. Na b350/x370 i prvom generacijom Ryzena je znalo da bude povuci-potegni sa bržim memorijama ali sada nebi trebalo da bude ikakav problem. Imao sam istu memoriju na x370 i 1700x i radila je odlično. Čak sam uspeo da skinem Cl na 12.
 
Twoj kolega greši, ako je standardna DDR4 mora da radi uz to Kingston je uvek imao memorije kompatibilne sa AMD-om. Na b350/x370 i prvom generacijom Ryzena je znalo da bude povuci-potegni sa bržim memorijama ali sada nebi trebalo da bude ikakav problem. Imao sam istu memoriju na x370 i 1700x i radila je odlično. Čak sam uspeo da skinem Cl na 12.
Super , hvala ti na odgovoru.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Untitled.png


3 minuta posla, mada moram jos da se pozabavim sa zatezanjem.

Memorija iz potpisa, Hynix CJR


70ns mi se ne svidja nimalo, moram da vidim sta se tu dogadja. Inace sve ostalo je odlicno.

EDIT:
može i 16-20-20-32
Nisam dzarao ništa van osnovnih podešavanja, moram ostalo da zatežem, a to mi trenutno mrzi.
 
Poslednja izmena:
Ne možeš izbeći latency na takvim freqvencijama. Jel ima taj BIOS promenjljivi BCLK ?
Dizao sam i ja na 3800MHz Cl16 ali nisam praktično ništa dobijao, jedva nešto malo na bechmarku. Ipak je tačno da je za Zen2 3600MHz bog i batina. 3200 Cl14 -15 sasvim dovoljno.
 
Poslednja izmena:
1.png

Moze moze, samo treba malo zelje.
 
Read bacam 55500, i to za minut podešavanja pred screenshota odozgo.
Ono što više ne mogu da spustim je latency, dok verujem da B-die može to da spusti do nekih 60ns.

Njemu taj isti Dominator ima gori ns i read na 3600c14 nego moj CJR na 3800 "c16"

@juro
Znam za sve buildove podvige, ali to mi ništa ne znači, jer daje samo osnovna podešavanja. Čisto poređenja radi, read mi je nekoliko % iza njega, latency tu negde.
Njega latency je interesuje mnogo, samo read I write.
 
Poslednja izmena:
2.png

@Mike

Nisam siguran da je ovo stabilno, trenutno samo guram screenove. Treba mi vremena za testiranje stabilnosti. Probao sam CS(nikakvo merilo, samo kazem) 20 minuta cisto onako, nije pucalo.

Probaj tRFC 480, pa vidi da li ce da spusti.

Skidam Pmark, pa kacim ako prodje.


3.png

Inace, zeznuo sam se pa sam startovao ceo test, pa prekinuo.
Evo mem test.
 
Poslednja izmena:
Tnx, ovo je na 3600 Cl16
3600 cl16.JPG
 
MSI_SnapShot1.jpgMSI_SnapShot2.jpgMSI_SnapShot3.jpgMSI_SnapShot4.jpg


Kada bih samo imao jedno 2 dana vremena da se igram sa ovim, jos bih malo uspeo da zategnem, ili kada bih imao rezervni kit, u slucaju da ovaj spalim. xD
Gurao bih ja to do maksa, samo da vidim koliko moze.
Hteo sam da zamenim za b-die ovaj kit, medjutim ipon vratio sa reklamacije, nista nisu rekli Fanti , dok mi je Fanta rekao da nije problem da zamenim, tako da su ga na brzinu obradili. xD
Ili je pak on cisto rekao iz kurtozaije da moze da se zameni uz doplatu naravno, a to nije slucaj, ili on nece da se bakce.
U principu, ne gori mi pod nogama, bice vremena da zamenim ako me bude interesovalo da se igram sa memorijom.

Nisam ovo odavno radio, pa jedno 5 godina, ako ne i jace. Iskreno, ovo mi je zanimljivije nego igranje igara.

@Mike

Baci cpu-z, da vidim postavke za c16.
Moja cist c16 nece, znaci 16 16 16, 16 18 18 hoce, ali to mi nije zanimljivo, vise mi se svidja maksimalna optimala.
 
Poslednja izmena:
Ma stiga sam ja i do 4000MHz ali CL 21 pa rezultati nisu bili ništa bolji, Evo, stavio sam tRFC na 480 (bilo je 320), Aida kaže 67.7 sada ali je Read jedva 5000.
3600 cl16Trfc480.JPG
Jesi li disejblovao Power Down, meni je prilično pomoglo ?
 
Jesam.
Probaj 504 umesto 480.
Tebi nije to čitalo to kako treba, 320 nema šanse da upali na 3600. Možda na 2133. Samo B-die ima nizak tRFC .

Sledeća ploča kupujem sa clear CMOS dugmetom.
Au, što mi ide na živce.
 
Poslednja izmena:
Ovo jeste b-die memorija Ali sada sam samo stavio DOCP na 3000, memoriju na 3600 i samo napravio male promene.
Što se Clear_ CMOS tiče, proključio sam prekidač/dugme na dugačku žicu pa ne moram ni da ustanem.
 
Pa vadi joj dusu onda, sta cekas.

To bi trebalo da bude podosta bolje od moje memorije.

Napon moze do 1.45v za bdie
 
Nope, 504 no good, sve je pošašavilo, naročito Aida, 29000 sa 68.0. Pao i Ptest na 2800, Možda bolje da spustim malo. ?
Vadio sam jo dušu sa 4000MHz ali kao što rekoh rezultati skoro ništa bolji od 3600.
 
Po pravilu bi trebalo da spustiš, ali je meni davao 0.3ns bolje na 504 umesto 480.
Probaj ispod 480, vidi koliko može.
 
Nazad na normalu ali ova aida mi ide na živce, posle svakor restarta kompjutera, drugi rezultat. Ptest pokaže viši skor sa većim tRfc a Aida manji.
tRfc 312 najmanje što može.
Aida 3600 Cl16.JPG
Videću sutra da se poigram opet sa manualnim nameštanjima DRAM-Calculator-for-Ryzen-1.6.2 mi daje nemoguće podatke. Moraću sve napamet.
 
55700.pngMSI_SnapShot.jpgMSI_SnapShot_00.jpgMSI_SnapShot_01.jpg
 
Snimo pa ću da odštampam.
 
55900 jednom, i nisam zapamtio profil.
55700 ne mogu sada da prebacim.
Uzgred, nije pošteno, Buildzoid je to klokovao na ploči sa samo 2 dimma.
To je automatski 5% bolji OC, tajming ovde tajming onde, ako ne i jače.

@CountMike
Klokni na 3800, sve će bolje da bude. B-die to lagano vozi.

33.png

Mrzi me vise da cackam, dosta za danas.
 
Poslednja izmena:
@anarki
Ne vredi, probao sve i uvek bolji rezultati (za malo) na 3600MHz Cl 16 nego na 3800, Cl17. BIOS baš neće da sarađuje lepo, najbolje je bilo na Cl 7,20,20..
BIOS neće da prohvati neke vrednosti, ili ih ostavi kako on hoće ili neće da digne windows.
 
Nazad
Vrh Dno