Šta je novo?

Memorija za Ryzen

Možda glupo pitanje, ali da li je ploča postavila napon odgovarajući? Poigraj se sa SOC naponom malo, dodaj ga. Pomaže pri OC-u rama.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Nije glupo pitanje, nisam to podesavao nista. Sad sam tek ukljucio komp, izvinjavam se, BIOS je od letos 7B87v19 2019-08-30, sad sam flesovao zadnji, bio sam ubedjen 100% da sam to odradio, 11.11.2019. je zadnji a ovu RGB sam ubacio u Januaru i mislio sam da sam tada to odradio. Nisam verovatno jer je u pocetku isto kao i Aegis radila ok mesec dana i onda pocela da zeza. Sad je klinac ukljucio i opet crnilo i ako je na 2933MHz. Flesovao i postavio profil i rucno na 3200MHz pa cemo videti. Koji test da mu roknem da izazovem problem brze jer ovako radi i po par dana i ne znam sta da podesim. Secam se da je Aegis prolazila memtest bez problema i ako je zezala ovako.
Za napon, na sta mislis, sad stoji na 1.35V za RAM? Latencije i ostalo je sve po specifikaciji. Da li treba za CPU napon nesto da se podesava?
 
Poslednja izmena:
Da, treba da bude 1.35v napon. Ništa za procesor, jedino SOC napon može da pomogne.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ok, imas neki predlog na koliko da stavim? Nisam nikad nista klokovao.
Koji test da mu pustam da izazovem problem pre nego sto krenem da podesavam? Jer hit and miss varijanta ima da potraje jer nekad i danima se ne desi.
 
Poslednja izmena:
Nemoj preko 1.15v. 1.1v recimo probaj.

Vrti neki memtest recimo ili spi 32m.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Vazi, sutra kad klinac zavrsi casove bacam ga na muke i javljam. Hvala!
Sad bacio pogled, SOC je na Auto i podesen na 1.142 do 1.146, to je 1.15V. Ne znam da li da probam neko vreme sa novim BIOS-om pa ako zeza onda da se igram sa tim?
 
Poslednja izmena:
Svakako probaj novi bios da nabacis, mozda ti resi probleme.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Da li neko može da mi objasni sledeću nelogičnost. Čitam da dve memorije rade bolje nego jedna, a kod mene je drastično drugačija situacija. Ploča je MSI X370 XPOWER GAMING TITANIUM, ram je G-skill flare x 3200 (2x8gb) i podržana je za rad sa ryzen procesorima. Procesor je ryzen 2600x. U uputstvu ploče piše da u paru treba da budu popunjeni slot 2 i 4, a ako je jedna memorija da se stavi u slot 2. Kada su uparene stabilno radi samo na 3200Mhz na 14-14-14-14-28-1t. Kada rade singl rade na potpuno istim podešavanjima, ali na 3600mhz. Doduše uz veći napon (1.45v). Ali preko 3200 ni na tom naponu ne mogu da podesim da radai stabilno memorija. U singlu nisam pokušavao ni niži napon, ni više brzine, prvo bih da potražim razlog ovde na forumu ako enko zna. Znači sama memorija može da izgura više brzine, ali verovatno neka druga podešavanja prave problem pa ne dozvoljavaju to u paru. Poslednji bios je na ploči. Ne znam da li da probam sam slot 4 koliko može, ali to nije preporučeno od strane proizvoiđača. Mislim da jedan štap bude u 4 slotu.
 
Poslednja izmena:
To je normalno. Što više modula, to manja brzina. Kada bi imao 4 komada (4x4 ili 4x8), ne bi radile ni na 3200. Drži tako i ne diraj ništa. Kakav napon od 1,45V za taj RAM nemoj se zezati
 
Napon od 1.45 je bio za 3600mhz i to sam ga stavio čisto da isprobam da li će raditi, a na 3200 je na 1.37v. Hvala na informaciji.
 
Treba mi preporuka, bar 2 izbora da imam u slucaju ako ne mogu da nadjem da imam rezervni izbor.
Ploca ce biti MSI B450 Tomahawk MAX, CPU ce biti Ryzen 5 2600X. Koja memorija najbolje pase za ovu kombinaciju od 3200Mhz?
 
Hyper X Fury ti radi bez problema provereno.
Ovo kod mene opet zeza, sad stavio onu opciju na Try It na 3066MHz fiksno pa cu videti, tako nekako sam bio ubo za Aegis i radilo i sad ovaj Trident Z dok nadjem cu izludim. Uzas je ova ploca.
 
Da li neko može da mi objasni sledeću nelogičnost. Čitam da dve memorije rade bolje nego jedna, a kod mene je drastično drugačija situacija. Ploča je MSI X370 XPOWER GAMING TITANIUM, ram je G-skill flare x 3200 (2x8gb) i podržana je za rad sa ryzen procesorima. Procesor je ryzen 2600x. U uputstvu ploče piše da u paru treba da budu popunjeni slot 2 i 4, a ako je jedna memorija da se stavi u slot 2. Kada su uparene stabilno radi samo na 3200Mhz na 14-14-14-14-28-1t. Kada rade singl rade na potpuno istim podešavanjima, ali na 3600mhz. Doduše uz veći napon (1.45v). Ali preko 3200 ni na tom naponu ne mogu da podesim da radai stabilno memorija. U singlu nisam pokušavao ni niži napon, ni više brzine, prvo bih da potražim razlog ovde na forumu ako enko zna. Znači sama memorija može da izgura više brzine, ali verovatno neka druga podešavanja prave problem pa ne dozvoljavaju to u paru. Poslednji bios je na ploči. Ne znam da li da probam sam slot 4 koliko može, ali to nije preporučeno od strane proizvoiđača. Mislim da jedan štap bude u 4 slotu.

Ово каже Асус за Ryzen 2000 и меморију >3200MHz
DDR4 3200MHz and higher memory modules will run at max. 3200MHz on AMD Ryzen™ 2000 Series Processors
 
Ne bi biko lose da taj ram isprobas na jos jednoj ploci. Ako ti se isto desava, ram je fabricki neispravan. Ne bi bio ni prvi, a ni zadnji slucaj za tako nesto.
Ako nista, bar da odagnas tu sumnju, i onda trazis sta pravi problem na tvojoj ploci. Iskoristi Taiphoon Burner i Ryzen Dram kalkulator.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pisao sam, isto je bilo i sa G.Skill Aegis modelom dok nisam stavio na 2933MHz rucno bez profila. Onda sam zamenio za Trident Z, stavio na 3200MHz i radila dva meseca bez problema (isto je bilo i sa Aegisom) i onda poceli problemi. Ne zeza stalno, prolazi MemTest i ne mogu da utvrdim sta je, memorija nije sigurno. Moja Aegis je otisla na Gigabyte S2H ploci, setovana na 3000MHz i radi bez problema.
 
Da li neko moze da postavi neki proveren i stabilan setup za Hynix CJR 3200 memoriju. Konkretno Patriot Viper 4 Blackout + ryzen 3600, ploca Asrock b450 fatality itx. Jedino sto sam uspeo je da overklokujem na 3600 sa nekim labavim latencijama, nesto izgleda ne radim dobro. Ovaj setup mi preporucuje dram calculator, medjutim nece da bootuje racunar sa ovim podesavanjima, pa sam morao da dodajem dosta napona i da olabavim latencije da bi bootovao.
ca9e0a5b686ae23fe6c4e4dabeb93bcd.jpg


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Ne prolazi ni safe, bootuje ali pukne kad pustim memtest64.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Probao juce safe settings na 3600 + ove izmene sto si naveo, spucao se komp ko zec, prvi put da sam clear cmos morao da radim da dodje sebi. Batalicu overklok memorije za sada, eventualno mozda pokusam da utegnem malo latencije na 3200 mhz, mada realno necu nista posebno dobiti u odnosu na predefinisani xmp3200 profil koji radi odlicno.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Moj slucaj, setovao na Memory Try It na 2933MHz sa latencijama sa memorije i za sad radi, nije bilo cold boot-a. Ako nece da radi na 3200MHz, da li je to do memorije ili ploce?
 
Moze da bude do oba, ali je memorija mnogo verovatniji odgovor.

Skoro pa bih smeo da se kladim da neka primarna latencija zeza i da mora da se opusti podosta. To bi i objasnilo zasto je binovana na samo 3200mhz, za Hynix CJR klokovi generalno nisu problem, idu dosta, vec latencije.
 
Poslednja izmena:
Probao juce safe settings na 3600 + ove izmene sto si naveo, spucao se komp ko zec, prvi put da sam clear cmos morao da radim da dodje sebi. Batalicu overklok memorije za sada, eventualno mozda pokusam da utegnem malo latencije na 3200 mhz, mada realno necu nista posebno dobiti u odnosu na predefinisani xmp3200 profil koji radi odlicno.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

loše ti je namešteno, na pločama sa samo 2 memory slota ne ideš b450/x470 iako ti je b450 ploča nego ideš dual slot, a ako neće koristi ove Alt brojeve, ako ti neće ni tako onda umesto v1 ideš na v2 ono, to su ti labaviji tajminzi za loše binovane kitove
 
btw uzeo poznanik Fury 3466 iako piše u QVL ploče da je B-die ono je Micron Rev. J, radi 3466 XMP na Tomahawk Max sa 2600x bez problema full stabilno, on nema nekog iskustva sa OC, ali možda ispadne da je i bolje to nego low binned B-die, znam da predator 3333MHz oni ko dobije Rev. J da idu 14-17-17 umesto stock 16-18-18, ali neće da čačka on bar dok ne uzme 3rd gen Ryzen, ja inače poručio Adata XPG D41 3600 17-18-18, B-Die ali nestalo im pa su mi poništli narudžbinu, uzeću Ballistix 3600, šta da se radi
 
Imam ddr4 3200mhz cl16, da li postoji mogucnost da se manuelno promeni na nizi cl?
 
Nazad
Vrh Dno