Šta je novo?

Memorija za Ryzen

Uzeh G.Skill Aegis 3000MHz 32GB (2x16GB kit) CL16 za konfiguraciju sa Ryzen 7 2700x. Bila je dobra cena. Samo nisam očekivao da će hladnjaci biti "nalepnice". :D Biće valjda dobra.
Ja uzeo pre par dana 2x8gb 3200MHz CL16 za 65e. Za sad radi bez problema, nalepnice samo daju privid hladnjaka [emoji16]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Takva da, samo što je 16gb kit. Verovatno 1god, pošto sam naručio na kp, a oni sa ipona [emoji16] Na pakovanju stoji Limited Lifetime warranty, kod nas u prodavnicama su davali 120meseci.
Ne znam što je u Mađarskoj samo godinu dana dosta stvari...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Na sajtu je pisalo 3 godine kada sam ja poručio ovaj kit od 32GB, ali sam dobio papir na kome piše da je garancija 1 godina.
 
Garancija im zavisi od toga gde su oni nabavili.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Meni je za Viper steel garancija 5 godina. 4x8gb me je izašli 151 eura.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Dobar je Patriot, pogotovu jer ima prave hladnjake i 5 godina garancije. Ali razlika u ceni u odnosu na G.Skill Aegis je velika. 2x16GB kit me je koštalo 105e.
 
Garancija im zavisi od toga gde su oni nabavili.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
Ili ih jednostavno zabole da se razvlače i obavezuju garancijama od 5 i 10 godina.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Garantni list od njih daje samo jedan, garancija na njemu zavisi od trenutka kupovine, ja kad sam uzeo Aegis na sajtu je stajalo 1g, ja dobio sa 3g garancije.
 
Garantni list od njih daje samo jedan, garancija na njemu zavisi od trenutka kupovine, ja kad sam uzeo Aegis na sajtu je stajalo 1g, ja dobio sa 3g garancije.
Taj što daje garantni list mi je i objasnio da to važi za robu koju su nabavili od EU a ne od lokalnih HU veleprodaja. Kada je roba iz HU veleprodaje onda ide full garancija a kada je nabavljena drugačije onda ide godinu dana.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
@ivanbass1

Jesi uspeo da namestis taj ageis uzimam ga i ja, pa da vidim da li vredi se drnda ti sa ryzen calcukatorom

Tapatalk - Huawei Mate 20 lite
 
Da li uzeti Predator 2*8 za Ryzen 5 2600, ako ne nadjem Fury? Video sam na internetu da su neki imali problema, pa ne znam da li je to isravljeno?
 
Poslednja izmena od urednika:
Predator zaobidji.Fury je ok.Naravno ako imas lufta tu ti je Gskill TridentZ neo..brzina moze i 3200mhz posto ide na taj cpu.
 
Ja teram 32gb predator 3333 sa R7 3700x i Gigabyte x570 Aorus Elite. Igram WoT, PanzerCorps, Witcher 3 I u pozadini se uvek vrti po nekoliko virtuelnih mašina i Firefox sa 50+ tabova. Nikad nikakav problem. XMP profil na 3333 izabran u BIOSu.

Imao sam problema sa nekom Fury koju sam uzeo ovde na oglasu dok ne dodje Predator i sa njom nije radilo (2x4GB na 2666 ja mislim). Ali sam posle uzeo drugu 8gb jedan modul 2666 i radilo je super dok nisam dobio Predatora. A ovi 2x4 rade i radili bez problema na nekoj drugoj konfi.

Tako da sam ja lično imao više sreće sa Predatorom nego sa Fury.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
4x16GB HyperX Predator 3600MHZ, radi na B450 Tomahawk Max bez problema. Na X570 Aorus Master je radilo isto bez problema ~1 sat dok ploca nije crkla, btw. X570 Aorus Master ovaj kit ima na listi podrzanih modula.
 
https://www.gskill.com/specification/165/185/1536026353/F4-3000C16D-16GISB-Specification

Gskill Aegis 3000MHz 2X8GB (16-18-18-38) na Tomahawk MAX sa Ryzenom 2600 odmah iz kutije radi bez ikakvih problema....

E sad,jedno ocekivao sam da ce malo biti koperativnija sa overclockom......tj jedino sam uspeo da je podignem na 3200 Mhz sa istim latencijama tj 16-18-18-38,i napon je podignut na 1.368V i radi stabilno...(i to sve iz biosa preko "Try it" opcije).....ako pokusam i Mhz gore ili latencije da makar malo zategnem i smanjim,odmah ne moze da bootuje komp....

Da li je mozda neko imao bolje rezultate overclocka ove memorije?......ili imate savet kako da je nateram da radi stabilno npr na 3333 ili 3400 MHZ ili da dodatno zategnem latencije?......:)
 
Moraš da dodaš jošte malo napona da olabaviš latencije i da gurneš megaherce gore i da probaš. Treba vremena za to kao meni za moje bebice 32GB da ih uštimam da rade dve potpuno nekompatibilne memorije između sebe sa istim latencijama na 3200mhz. Gejl i Predator. Sve zavisi od biosa ako je on dobar sve može ako je loš jok. A imaš i ove alate da ti pomognu na tom putu.
 
Samsung B-die is not dead:



TLDW:

Samsung je prestao da proizvodi svoje module sa B-die ali nije prestao da proizvodi B-die čipove, koje drugi mogu da kupe i stave u svoje module (što i rade). Ergo, još uvek B-die modula na tržištu (za velike pare, uglavnom - ima izuzetaka, bar na US tržištu).
Takođe, A-die neće zameniti B-die kao đto se pričalo, menjaće ga (u Samsung modulima) C-die koji je shit za overclock i ide do 3200 MHz max, jer Samsung ne zanima RAM overclock, njihovi najveći kupci su data centri koji ne overklokuju RAM.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam danas x570 taichi i 3900x ali nisam uzeo nove mem vec sam stavio stare hyperx fury kingston 2400 cipovi su mikronovi KHX2400C15/16G, nece da startuje samo se upale ledaljke na ploci ali ni jedan vent ne radi ni na napajanju ni na kuleru ni na grafickoj da li je do memorije
 
Taichi ima debug led za šiframa, vidi koju šifru pokazuje, pa ćeš znati od čega da kreneš.
 
Ma ne pali nista znaci svi ventovi su mrtvi i debeg led je mrtav uopste ne svetli. J.bem ti asrock
 
Poslednja izmena:
Pa da ne pali uopšte onda nije do memorije ako je dobro utaknuta, mora bar da pokuša da upali i zavrti ventilatore pa čak i bez memorije, zapišti ili da neki kod. Probaj bez memorije.
 
Ne mogu da verujem da su mi dali neispravnu plocu novu, ovo mi se prvi put desava, ma jebm ti asrock . Znaci bez mem nista ne krec ni jedan vent ni na napajanju ni na ploci ili procu, samo nesto svetle diode za rgb ni debug ne pali
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se mlogo se izvinjavam, tako mi i treba kad hocu da upalim sa napajanjem koje neradi godinu dana
 
Ha, ha, 'oće to :) Jel pali sada ?
 
Ma bruka, sta da kazem, napajanja sam ostavio ispravna ali su izgleda zabajatili kondenz.. E sad ajmo na stvar, znaci ovako svi koji imate nameru da kupite Taichi odma ga razgacite znaci poskidajte sve svetlece dzidze bidze i tzv hlanjake samo ostavite backplate odozdo to ima smisla. Temp na cipsetu pada za 20 stepeni a i bolje ce se hladiti naponska kad nema onog oklopa oko spoljnjih prikljucaka oko 2 stepena na idle da ne pricamo kad sve opteretite. Ko uzima ovakve komponente za lajtshou, ja mislim da nema ni 10%, ovo je ozbiljan racunar i to sto pale ljude na te zvrcke je bez veze sigurno da su na kontu toga nabili cenu 30% al to je stvar marketinga . Toliko za sada trenutno se drndam da ne pravim novu instalaciju W10 vec da iskoristim staru ali popsto mi trebaju programi a ne instaliraju mi se ponovo, ide nesto dosta kilavo, ako neko ima sugestiju nek je pusti
 
Pa te svetleće reklame valjda mogu de se ugase iz BIOS-a ?
Jesi lo zamenio sve drajvere za ploču ?
 
Nisi me razumeo, poskidao sam sve oklope oko ploce koji izmedju ostalog svetlucu, znaci potpuno sam ocistio plocu odozgo ostalo je samo back plate odozdo koji isto pokriva skoro celu plocu. Sta mi je muka pre ove kombinacije AMD x570/9600x je Intel Z170/I3 6300 i tu ce izgleda biti sexa. Izgleda da ce da padne EVO 970 plus
 
Poslednja izmena:
Уради sysrep и остаће ти сви програми https://www.tenforums.com/pc-custom...ml[URL] Sent from my Redmi 7A using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno