Šta je novo?

Memorija za Ryzen

Vidim da kod nas nema vise u ponudi Corsair Vengeance LPX LED a dokupio bih jos 2x8GB. Odavno se nisam bavio kompatibilnoscu memorije, da li ima problema upariti je sa drugim proizvoadjem dokle god je ok za Ryzen? Isto bih uzimao 3200mhz
 
Ima problema, više nego sa DDR3. Na DDR4 je prava lutrija.
 
Aha ok. Smor :). Nece mi iz radnje dati da probam pa da vratim :)
 
Apsolutno netacno.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
OK, ti probaj, nemoj druge da savetuješ. Ima dovoljno problema i sa istovetnim modulima kada nisu u kit-u. Nijedam proizvođač memorija neće da garantuje rasparene module.
 
OK, ti probaj, nemoj druge da savetuješ. Ima dovoljno problema i sa istovetnim modulima kada nisu u kit-u. Nijedam proizvođač memorija neće da garantuje rasparene module.

Napisao si da je uparivanje DDR4 lutrija. Nadam se da ti je sad jasnije koliko si lupio, i jos i dalje guras istu pricu.
Sa novim bios-ima, u 99% slucajeva nece biti problem u kombinaciji razlicitih modula DDR4 rama. U tih 1%, mogu se manuelno podesiti parametri. Tako da nema potrebe da dajes pogresne savjete.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Gluposti koliko si ti puta probao ? Slažem sa za DDR3 ali 4 nikako.
 
Recimo da ti ne verujem jer nebi tako pisao.
 
2500 komada / 58 nedelja u godinu = 53 komada po nedelji, aj da kazemo

53 komada / 5 dana u nedelji = 10.6 komada po danu. A ako su sve racunari sa 2 stick-a memorije, onda je to 5 puta u danu ubacivan ram u nesto.

Ogroman broj, ali nije fizicki nemoguce.

Evo licno gledam po sebi, da je u pitanju sklapanje racunara (sto ne mora da bude, moze drugi posao sa memorijama neki, popravka ili kombinovano), samo sto se sklapanja tice, ako su vecina za firme kompjuteri sa prostim delovima unutra, i cable management nije problem, sa 30-40min po racunaru max, a to je 5.5-6.5 sati za 10.6 komada. A verovatno vise ljudi radi na sklapanju istog racunaru.

A ako kao sto navedoh gore racunamo da svaki racunar ima 2 stick-a memorije, pa to je onda najbrze ~3 sata posla u toku dana. Sto znaci veoma lako upada u radni dan, bez zurbe, sa dobro sredjenim sklapanjem konfiguracija, taman za 6 sati radnog vremena.
 
Poslednja izmena:
Koliko sa rasparenim modulima ?
 
Covjek lupi da je uparivanje DDR4 lutrija, i ne odustaje i dalje.
Ispravio sam ti netacan navod, i naveo kakvo je stanje u praksi. Evo npr jedna slicica, nekih 100-tinjak Ryzen 5xxx procesora:
daeb1225ac8246d1b0f1ca7cfb498bbc.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ček,njemu kutije prolaze kroz ruke koliko sam skapirao.
Sad zamišljam magacionera iz Kine kako palamudi komšije [emoji848]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ček,njemu kutije prolaze kroz ruke koliko sam skapirao.
Sad zamišljam magacionera iz Kine kako palamudi komšije [emoji848]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
+1.
Ne vidim kako to pomaže i nešto dokazuje. Svako drugo-treće pitanje o memoriji na svom forumima se odnosi na mešanje memoriskih modula i zašto ne rade.
Čak i kada prođe i radi u 90% slučajeva sve radi na brzini sporijeg modula i prilično je ne ekonomično. Ima ih ali malo koji BIOS može da podešava memoriske kanale odvojeno. Druga mogućnost je da se memorija na jednom kanalu overclockuje da stigne onu bržu. A tek podešavanje ostalih parametara !! Tu je i XMP koji BIOS ne mora slepo da sledi.
U svakom slučaju, kad nešto nije 100% sigurno da će raditi i ide po principu APP je lutrija. Nema veze o čemu se radi.
 
Poslednja izmena:
Ok, vas dvojica ste u pravu [emoji106][emoji106][emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Koja nas dvoijca,ja sam samo rekao za magacin [emoji2]..
Ram uglavnom paše..A dese se i gremlini..Zato ako imaš izbor uzimaš kit..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Meni je kit bio falican, reklamirao i drugi bio OK.

GSkill Ripjaws V 3200 2x8

To mi je prva DDR4 i fail.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Oce drug da uzme 32GB RAM-a za Ryzen 7 1700x. Nece ga mesati nisacim. Jel ima neke preporuke?
 
Neku od jeftinijih..Aegis je najjeftinija 3200 cl16 ,130tak evra,tu je viper steel..par evra gore,i fury.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
da li bi dobio nesto dodavanjem jednog stika od 4gb? (i za toliko jedva mogu da se skrpim :d)
 
Ako se ne pogode kako treba možeš i da izgubiš. Više nije uvek i bolje.
 
ASUS PRIME A320M-K sa 2x8 Patriot Steel radi pefektno i to nije bilo kit pakovanje,bolje nego sa Fury X.
 
Remains to be seen, štono kažu. Ista frekvencija i Cl pa su šanse veće. Kupovina na daljinu pa može lako da se vrati.
 
Gospode,kako je luda memorija.....nativno 3200 cl14,bez ikakvih problema poterana na 4000 cl17 1.42v.....ja u šoku :) takodje,bez ikakvih problema sljaka na 3800 cl16,na toliko je i drzim sad,uparena sa R7 [email protected] all cores....tapatalk_1611585386684.jpegIMG_20210124_135942.jpeg

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: rpm
Ne znam, ja bih je drzao na nizim latencijama..koliko sam gledao one game testove nema neke velike razlike izmedju memorije na 3200 i 4000.
 
Nazad
Vrh Dno