Šta je novo?

Memorija za Ryzen

@gaca
Ništa ja tebe nisam razumeo. Šta si sve poskidao? Ceo hladnjak na ploči?
Nemoj brate lepotu dirati, ionako se ništa ne vidi kada staviš grafiku, CPU hladnjak itd.
 
Nemaš brige, imam ja i još neki članovi tu memoriju(ja imam na 3200MHz) za intel procesore i radi bez problema kod mene na toj ploči. Samo uključi xmp profil u biosu...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
U bios sam ulazio samo kad sam reinstalirao windows sa CDa :D
Ovo mi je prvi put da dolaze komponente i da ih ja sklapam.
Videcu sutra sta ce da me snadje...
 
Ništa teško [emoji16] Uefi bios na toj ploči je lagan za skapirati. Uđeš, nađeš memoriju izabereš xmp profil za ram i to je to.Nije kao onaj klasični stari plavi bios, sad je to sve grafički doterano.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Sto bi se reklo decji bios. Mada opet na netu nailazim na forume sa problemom asRock ploce i ovog g.skill aegis rama. :S:
 
Samo ti to lepo ubaci u slot, proveri i nemaš brige. [emoji4] Ja sam ih ubacio( 2x8gb) A1 i B1 slot.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Pa to. Uglavnom kazu ukoliko ima problema sa dual channel prepoznavanjem da nije do rama nego de ploce i da je jedan slot defektan.
Pu pu pu daleko bilo...
 
Upravo sastavljen Ryzen 2600 + AsRock B450m pro4 + G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT
Sve sam lepo odradio memorija radi u dual channel A2+B2 stavljen XMP profil u biosu 3000mhz ko iz topa a pre toga 2132mhz.
Temperatura 33c cpu fan radi na 1300+ rpm da li ima potrebe da tolko vrti malo je glasan :)
Instalirao sam drajvere sa amd sajta. Da li ima potrebe da brisem stare drajvere za chipset?
 
Poslednja izmena:
Stavi mu cc120 kuler i resen problem sa bukom :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Drugari moze li neki noob proof link za zatezanje memorije, treba malo da dovedem u red Geil 2666MHz Cl19 za 2400G a bas i nisam u toku s tim u poslednje vreme.

Trazio bih sam ali mi znaci brzo sazvakano jer nemam puno vremena da citam od Kulina Bana kao sto to obicno radim.
 
Drugari moze li neki noob proof link za zatezanje memorije, treba malo da dovedem u red Geil 2666MHz Cl19 za 2400G a bas i nisam u toku s tim u poslednje vreme.

Trazio bih sam ali mi znaci brzo sazvakano jer nemam puno vremena da citam od Kulina Bana kao sto to obicno radim.

Prati ovo https://www.techspot.com/downloads/7164-ryzen-dram-calculator.html izračunava sve postavke. Nema neka univerzalna formula, sve je od slučaja do slučaja u zavisnosti od CPU; MB i RAM-a kombinacije.
 
Super, sutra cu sa time da se zanimam kad mi stigne ploca, hvala :)
 
Sta je sada best buy za 2x16GB (3200+)? CPU/MB kombinacija su 1600X i B450I Aorus Pro. Trenutno tu imam 2x8GB HyperX Fury 2666 @ 2933, ali me ceka zongliranje sa modulima za druge racunare po kuci pa razmisljam da uradim upgrade.
 
Aegis klasican na 3000 uzeh pre nove na KP, 2x8GB bilo 66e. Imas Fury oko 85-90e cini mi se pa prelomi.
Pitanje, uzeh G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz RGB, setovao profil na 3200MHz i radi sve ok taj dan. Juce ukljucim, crnci u tunelu, kopaju i smeju mi se :D. Isto me zezala i Aegis na ovoj prokletoj ploci, MSI B450M Gaming Plus, 3000MHz sam drzao na 2933 i bilo ok. Imam dole opciju da podesim 3200MHz rucno bez profila sto sam i uradio i onda je kao radio sinoc bez problema. Do ponovnog zezanja ako ne valja. Koji test da mu pustam da vidim da li je sad ok jer Memtest nista ne pokazuje i prolazio je uvek sa Aegisom a u sistemu divljao? Profil je inace sve onako kako je na samoj RAM memoriji po specifikaciji.
 
Aegis klasican na 3000 uzeh pre nove na KP, 2x8GB bilo 66e. Imas Fury oko 85-90e cini mi se pa prelomi.
Pitanje, uzeh G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz RGB, setovao profil na 3200MHz i radi sve ok taj dan. Juce ukljucim, crnci u tunelu, kopaju i smeju mi se :D. Isto me zezala i Aegis na ovoj prokletoj ploci, MSI B450M Gaming Plus, 3000MHz sam drzao na 2933 i bilo ok. Imam dole opciju da podesim 3200MHz rucno bez profila sto sam i uradio i onda je kao radio sinoc bez problema. Do ponovnog zezanja ako ne valja. Koji test da mu pustam da vidim da li je sad ok jer Memtest nista ne pokazuje i prolazio je uvek sa Aegisom a u sistemu divljao? Profil je inace sve onako kako je na samoj RAM memoriji po specifikaciji.

https://hcidesign.com/memtest/ radi u windowsima i hvata greške ne samo u RAM-u nego celom systemu.
 
3600 CL14 za svaki dan

Sa najnovijim AGESA 1.0.0.4 BIOS-om, Ryzen 3900x i starom x370 pločom, uspeo sam da nategnem Samsung b-die (2x8GB G-skill Ripjaws V F4-3200C14-8GVK) na 3600MHz CL14, 1.42V. :guitar:

Memorija bi sigurno mogla i viši klok (ali samo uz spuštanje na CL16 pa se i ne isplati) ali ploča izgleda ne može (zbog T topologije slotova) tako da je ovo za sada neki realni maksimum...

cachemem3600-7704.png
 
Poslednja izmena:
Imam ja 16gb kit 3200MHz, @Corvus Corax ima ne znam jel 16gb ili 32gb kit 3000MHz, i čini mi se još neko od članova da ima. Kod mene sve ok, radi bez problema. Xmp profil uključen i sve radi kao što je propisano.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Sa najnovijim AGESA 1.0.0.4 BIOS-om, Ryzen 3900x i starom x370 pločom, uspeo sam da nategnem Samsung b-die (2x8GB G-skill Ripjaws V F4-3200C14-8GVK) na 3600MHz CL14, 1.42V. :guitar:

Memorija bi sigurno mogla i viši klok (ali samo uz spuštanje na CL16 pa se i ne isplati) ali ploča izgleda ne može (zbog T topologije slotova) tako da je ovo za sada neki realni maksimum...

Pogledajte prilog 279763

Svaka cast, ns u rangu moje na 3800c16, naravno read write veci kod tebe dosta.
Ipak je to b-die.
 
@Dimco
Skoro ugradio 2x8GB na 3000MHz, radi sa profilom na Gigabyte B450M S2H ploci bez problema. Kod mene na MSI B450M Gaming Plus je morala na 2933MHz jer na vise je zezala.
 
Hvala. Ja razmišljam da kombinujem sa R5 3600 i X570 I AORUS PRO WIFI u nekom mini itx kućištu pa mi se ova memorija dopala i zbog dimenzija i zbog cene.
 
Jedan mali savet. Patriot Viper Steel 2x8gb 3600 CL17 ili isti model samo na 3733 isto CL17? Negde kazu da je 3600 najbolje, negde 3733? Razlika je par evra?
 
Miskim da 3733 ima malo bolje latencije ali nisam siguran...proveri pune latencije (da li je 17-19-19 ili 17-21-21). Ako su im tajminzi isti, uzmi onu bržu, why not...
 
Uzmi 3600 kao što ja imam. Ukoliko uzimaš Tomahawk ploču, imaš "memory try it" opciju, gde lagano ide 16 19 19 @3600 automatski podigne napon na 1.4v mislim, i to radi bez problema.
Manuelno kod mene @3800 16-19-20 44 1.42v bez problema, ali moraju još neke stvari da se podese, uglavnom Trfc bi morao manuelno na 504 u svakom slučaju čim ubaciš memoriju.
3733 moguće da može bolje, ali je nemam, nisam probao, tako da ne mogu da tvrdim, samo pričam za ono što imam.
Gulf je isto kupio za drugara kao moju, bacio 16 19 19 profil i Trfc 504, sve ostalo auto, i radi bez problema.
 
Procesor je Ryzen 3600, a ploca x570 Aorus Elite. Najvise vremena ubedljivo sam proveo birajuci memoriju. Opterecujem se oko minornih stvari, ali dobro. :)
 
Uzmi 3600 kao što ja imam. Ukoliko uzimaš Tomahawk ploču, imaš "memory try it" opciju, gde lagano ide 16 19 19 @3600 automatski podigne napon na 1.4v mislim, i to radi bez problema.
Manuelno kod mene @3800 16-19-20 44 1.42v bez problema, ali moraju još neke stvari da se podese, uglavnom Trfc bi morao manuelno na 504 u svakom slučaju čim ubaciš memoriju.
3733 moguće da može bolje, ali je nemam, nisam probao, tako da ne mogu da tvrdim, samo pričam za ono što imam.
Gulf je isto kupio za drugara kao moju, bacio 16 19 19 profil i Trfc 504, sve ostalo auto, i radi bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno