Šta je novo?

Memorija za Ryzen

Bili ste u pravu, isto skroz.
Možda posle Nove bude neki pad cena pa uzmem 3600X/3700X.
 
Što se cimaš uopšte, 3000/3200 MHz je sasvim ok a količina memorije ti je bitnija od brzine...
 
Crucial Ballistix 32GB (2x16, 40mm) 3200mhz cl16 94e na Amazonu(de), isti kit samo 32GB RGB je 124e... Odlicna cena za 32GB, jeftinije i od krs Corsair lpx varijante.
Ja ugrabih non-rgb kit. Ko ima familiju ili je u EU nek narucuje odmah, jeftinije od ovoga tesko da ce skoro, ako i bude za BF ali sumnjam.


+edit

Non-RGB varijanta planula, ostala samo RGB verzija za 124e
Jel može link?
 
Ne pratis na casu... :)
Napisah gore da sam klepio za 94e Crucial Ballistix 32gb 3200mhz cl16-18-18-36...

Uglavnom kazu da OC na 3600 uz utegnute (iste) tajminge ne bi trebao da predstavlja problem za taj E-die... 3600 kazu da moze i na 4000mhz da se pogura :)
 
Poslednja izmena:
Jesam njegov stariji video za ram preporuke i jedan Crucial unboxing...

32gb (2x16gb) cl16-18-18-38 na 3000-3200-3600mhz koriste iste mem. cipove, micron rev.E. 3000-3600 lako se kloknu na 3600-3600/3800 (u vecini sl. skoro iste latencije, samo malo povecanje napona) tj 3600-> 3800-4000mhz (i vise, rade sasvim stabilno) uz malo vise zezanja.
Trenutno je best buy memara (16/32gb 3200/3600mhz) sa velikim headroom OC potencijalom, 16gb kitovi 3600 (2x8) su dzabe trenutno i bolja...

Tu je i Patriot, kao i TeamGroup, naravno. Specificno sam uzeo ovu jer mi je trebao kit max 40mm visine zbog BQ DRP4 kulera...


+edit
Vrlo je moguce da Crucial izbacuje neke nove ram modele, poslednji veliki sale kao ovaj, bio je kada su zamenili LT sport seriju sa Ballistix i Ballistix MAX modelima...
Mada lt sport ima da se nadje jos uvek tu i tamo u kitovima sa 4 stapa.
 
Poslednja izmena:
Kad je ova jeftina ponuda za 32gb prošla, dajte predlog za 2x8gb u Nemačkoj (ili kod nas)

Imam priliku sada da uzmem tamo, a visina od 40mm je dobrodošla (jer i ja planiram DRP4 kuler u kombinacija sa 3600/5600).

Rgb mi je nepotreban.
 
^
Sinoc su isli crveni stapovi Ballistix 16gb 3200mhz cl16 za 47e..
Trebao si da ispratis ponudu u sklopu prime day-a, sada je bolje da sacekas BF krajem novembra i pojuris nesto od gore navedenih Crucial/Gskill/Teamgroup/Patriot. Mada ovaj Crucial u 16/32gb varijanti je no-brainer uglavno se lako OC-uje.
Takodje i Patriot Viper imas i kod Alternate-a, mada su stapovi 43-44mm tako da bi morao prednji vent na kuleru malo da podignes...

Kingston Fury/Corsair lpx (osim dominator serije i mozda RGB pro) bih izbegao jer su lutrija i koriste razne OEM-ove tako da ako zabodes Hynix kod njih zna da pravi problema (+ nista OC)
Odgledaj onaj BZ-ev klip gore za preporuku i jedan stariji za 32gb kitove
 
Mislim da su su brži Kingston Fury moduli Hynix-C kao i Patriot, samo sa lošijim latencijama...ali nisam potpuno siguran, može da bude i nešto drugo. Ako neko hoće Hynix-CJR, Patriot je sigurniji. Za Micron-E, Crucial.
 
Juce sam updejtovao bios na mojoj Asus Prime X370A , verzija 5602, navodno kao stabilnost bolja i veca komp.sa memorijama. Ranije nikad nisam mogao da navucem memoriju na 3200, max je mogla na 3000
Sad kad stavim 3200mhz preko onog Dcop ili xmp , pucaju igre ubrzo a izgleda da kad samo stavim memoriju na 3200mhz bez tog Docp profila radi a ne puca. Do cega to moze biti, i na docp profilu i kad stoji manuelno 3200mhz samo,latenciju su iste i sve je isto ali sa ovim prvim settingsom puca a ovako bez tog docp profila je izgleda sve ok??
 
Kad je ova jeftina ponuda za 32gb prošla, dajte predlog za 2x8gb u Nemačkoj (ili kod nas)

Imam priliku sada da uzmem tamo, a visina od 40mm je dobrodošla (jer i ja planiram DRP4 kuler u kombinacija sa 3600/5600).

Rgb mi je nepotreban.

Evo ti Kingston Hyper X Fury 16gb (2x8)3200mhz kit za 55e

Corsair Vengeance RGB pro 32gb za 120e

Corsair Vengeance LPX 32gb 3200 cl16-18-18-36 121e

Patriot Viper Steel 32gb 3200mhz cl16-18-18-36 115e

Ali moj je savet da sacekaf BF, mislim da mozes jeftinije da upecas 32gb na 3600mhz...

Na kraju krajeva evo i liste memara pa vidi sta ti odgovora. Samo se prebaci na .de (gore levo zastavica)
 
Poslednja izmena:
Hvala svima.

Neću čekati više. Treba mi nešto za 4-5 meseci, pa dajem kompjuter bratu (programira, igre ne igra), a ja ću uzeti nešto jače.

Tražim nešto da uzmem sada u Nemačkoj ili kod nas/mađara krajem meseca. Meni je 2x8gb dovoljno, a burazer neka posle dodaje za programiranje koliko mu treba [emoji14]
 
Patriot Viper ili za 75e na amazonu Crucial Ballistix 16gb 3600mhz. Ako ti ne odgovora uzmi 3200 za koji evro manje... Mada iskreno krajem novembra, ako se strpis, mozes bolje i jeftinije da prodjes.
 
Ima li neko iskustva sa memorijama (u kombinaciji sa ryzen):

TEAM GROUP 16GB T-Force Xtreem ARGB DDR4 3600MHz CL14
TEAM GROUP 16GB T-Force XTREEM ARGB DDR4 4000MHz CL18 KIT
 
Odlicne, pogotovo 3600MHz na CL14

4000 CL18 nije bas, al moze da se zategne, nezavisno od toga odlicno odradjen RGB

Bullzoid ih pohvalio
 
Treba da sklopim jaču konfiguraciju u firmi na bazi 3900x procesora, i komponente moram uzeti preko računa pa sam ograničen sa izborom što se nudi po našim firmama. Imate predlog šta bi bilo najbolje uzeti a da radi na 3600MHz sa koliko toliko niskom latencijom? Još ako bi bila Dual Rank... Prvenstveno gledam da su moduli od 8Gb pa puta 4.... Ako imate neke sugestije, baš bi mi značilo.
 
Hvala za link, mislio sam prvenstveno na izbor memorije, koje module da uzmem a da izvučem najviše za ovakvu konfiguraciju. S tim da moram uzeti u firmi preko računa, ne mogu preko oglasa za keš...
 
Treba da sklopim jaču konfiguraciju u firmi na bazi 3900x procesora, i komponente moram uzeti preko računa pa sam ograničen sa izborom što se nudi po našim firmama. Imate predlog šta bi bilo najbolje uzeti a da radi na 3600MHz sa koliko toliko niskom latencijom? Još ako bi bila Dual Rank... Prvenstveno gledam da su moduli od 8Gb pa puta 4.... Ako imate neke sugestije, baš bi mi značilo.

Obavezno uzmi 2x16GB, sta god da uzmes, radice.
Licno probano od 3600MHz modula:
Patriot Steel i Viper, Kingston Fury i Predator, Corsair Vengeance, Adata Gammix i Spectrix.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Velika većina Ryzen ploča mnogo bolje radi sa 2 popunjena slota nego sa 4.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Slobodno ubodi 2 modula i uživaj. Osim ako ti treba 64+ GB pa je lakše da nađeš 4x16 nego 2x32GB modula...Plus, lakše ćeš moći da proširiš ako nekad zatreba.
Nećeš ni primetiti razliku u performansama, čak će verovatnije da će biti u korist 2 modula nego 4, bez obzira na taj test...i to samo ako overklokuješ RAM malo intenzivnije umesto da samo aktiviraš XMP.
 
Nazad
Vrh Dno